Porada eksperta

Jak czerpać korzyści z internetowej sprzedaży mody vintage

We współpracy ze Stefanią Filizolą - ekspertką modową

Od długiego już czasu moda vintage jest bardzo pożądana na rynku. Urok używanej odzieży vintage leży w historii, która jest z nią związana. Weźmy na przykład kultową torebkę marki Hermès. Kolekcjonowanie mody vintage stało się również mądrą inwestycją, szczególnie w przypadku, gdy chodzi o luksusowe marki takie jak Dior i Chanel. Jeśli posiadasz elementy mody o wysokiej jakości, być może masz szczęście. Jak można wyróżnić się z tłumu, oferując torebkę Chanel „Flap Bag 2.55” na aukcji i uzyskać za nią wysokie oferty? Stefania Filizola, wewnętrzny ekspert modowy Catawiki, wyjaśnia, jak osiągnąć największy sukces sprzedając swoje (zapomniane) skarby z szafy na cotygodniowych aukcjach mody Catawiki.


Klasyczna ponadczasowa torebka „Chanel Double Flap Bag 2.55” - sprzedana za 1850 € na Catawiki

Prezentacja
Dobra prezentacja może zająć trochę czasu, lecz szybko zdasz sobie sprawę, jak duży wpływ na rezultat aukcji mają dobre zdjęcia i szczegółowe opisy. Piękne zdjęcia o wysokiej rozdzielczości przyciągają znacznie więcej potencjalnych licytantów i zachęcają ich do kliknięcia i złożenia oferty. Są one dowodem, że dbasz o swoje elementy mody i że podchodzisz poważnie do sprzedaży swoich skarbów. Licytanci nie mają możliwości pooglądania przedmiotów osobiście, lecz jeśli znajdą oni ofertę, do której dołączonych jest mnóstwo zdjęć przedstawiających wiele detali, na pewno to do nich trafi! Jeśli myślisz o regularnej sprzedaży swoich przedmiotów, Stefania zaleca kupno manekina. Nie jest on strasznie drogi, a pomaga zaoszczędzić czas i jak najlepiej zaprezentować ubrania lub akcesoria. 


Po lewej: Kurtka Chanel - sprzedana za 387 € na Catawiki. Po prawej: Trencz Burberry - sprzedany za 319 € na Catawiki.

Rozsądne akceptowalne ceny
Akceptowalna cena lub cena minimalna, jest to najniższa cena, za jaką jesteś skłonny sprzedać swój przedmiot. Dla przedmiotów o wyższej wartości można ustawić akceptowalną cenę. Jeżeli nie zostanie ona osiągnięta do końca aukcji, przedmiot nie zostanie sprzedany. Oczywiście chcesz uzyskać jak najwyższą cenę sprzedaży, ale pamiętaj, że przedmioty, które nie mają ustawionej akceptowalnej ceny, zazwyczaj sprzedają się za trzy razy więcej, niż te, które mają ją ustaloną. Rozumiemy, że nikt z nas nie lubi tracić pieniędzy, lecz czasem warto zaryzykować, aby zyskać więcej. Gdy nasi eksperci widzą wyjątkowy przedmiot, który został wystawiony na naszej aukcji mody bez akceptowalnej ceny, robią wszystko, aby był jak najbardziej widoczny dla potencjalnych licytantów.

Sprzedane bez akceptowalnej ceny: Broszka Chanel za 300 € i okulary Ray-Ban z lat 80. za491 €.
Pożądane marki i wyjątkowe przedmioty
Luksusowe marki nigdy nie wychodzą z mody. Każdy lubi czuć się wyjątkowo, posiadając ponadczasowy, kultowy element od projektanta. Nie powinno nikogo dziwić, że przedmioty takich marek jak Hermès, Louis Vuitton i Chanel sprzedają się za wysokie kwoty, nawet te vintage. Inne marki butikowe takie jak Gucci, Prada, Christian Dior, Christian Louboutin, Yves Saint Laurent, Balenciaga lub Cartier również radzą sobie świetnie na aukcjach. Na Catawiki zawsze szukamy przedmiotów o wysokiej jakości. Jednakże moda jest tak ogromną kategorią, że tutaj zawsze znajdzie się miejsce na wszystkie gusta i budżety. Nawet te niemarkowe elementy mody wykonane z wysokiej jakości materiałów, bogate w hafty lub unikalne wzory mogą przyciągnąć wielu z naszych miłośników mody.  
Po lewej: Torebka Hermès Kelly 32 - sprzedana za 8500 € na Catawiki. Po prawej: Duża torebka Christian Dior z lat 70. - sprzedana za 701 € na Catawiki.

Eksperci Catawiki są Twoimi największymi sprzymierzeńcami
Zostanie sprzedawcą na Catawiki jest ekscytującym doświadczeniem. Możesz kontaktować się z ekspertami, dzięki czemu zawsze masz kogoś, kto Ci doradzi i wesprze Twoje wysiłki. Nie zniechęcaj się, jeśli nasi eksperci odrzucą jedną z przesłanych ofert! Oni wiedzą, co nadaje się na sprzedaż na Catawiki, a co nie. Odrzucanie ofert również może być frustrującym doświadczeniem dla ekspertów, gdyż oni wiedzą ile czasu potrzeba na zaprezentowanie swojego przedmiotu i jak to jest, mieć sentyment do tej jednej wyjątkowej sukienki lub torebki, która Twoim zdaniem powinna się podobać każdemu. Zawsze możesz poprosić ekspertów o radę odnośnie przedmiotów, które nadają się ma aukcję, gdyż oni naprawdę potrafią przewidzieć co przyniesie zysk.


Po lewej: Czółenka Chanel - sprzedane za 270 € na Catawiki. Po prawej: Klasyczne buty Louboutin - sprzedane za 410 € na Catawiki.

Internetowa sprzedaż elementów modowych może być naprawdę ekscytującym doświadczeniem. Jesteś zainteresowany zostaniem sprzedawcą mody? Aby zostać sprzedawcą zarejestruj się za darmo tutaj i od razu prześlij swoje elementy modowe do oceny naszym ekspertom. Sprawdź również nasze aukcje mody oraz akcesoriów i zobacz jakie przedmioty zostały zaoferowane na aukcję w tym tygodniu.
Utwórz bezpłatne konto Catawiki

Będziesz zaskoczony różnorodnością przedmiotów, oferowanych na aukcje Catawiki każdego tygodnia. Zarejestruj się już dziś i przeglądaj nasze cotygodniowe aukcje, które są nadzorowane przez wyspecjalizowanych ekspertów.

Utwórz konto
Udostępnij ten artykuł
Close Created with Sketch.
Jeszcze nie jesteś zarejestrowany?
Dzięki utworzeniu bezpłatnego konta na Catawiki będziesz mógł licytować każdy z naszych 65 000 wyjątkowych przedmiotów wystawianych na aukcje każdego tygodnia.
Zarejestruj się teraz