Wywiady

Historia sprzedawcy: Jak Luca Domenighini rozszerzył swoją działalność internetową z pomocą Catawiki

Czym byłoby Catawiki, bez swoich sprzedawców? Wiele osób z całego świata, zarówno prywatnych, jak i profesjonalistów, zdecydowało się na sprzedaż swoich wyjątkowych przedmiotów za pomocą naszego serwisu. Prawie każdy z naszych sprzedawców ma interesujące historie do opowiedzenia, tak więc zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego by nie odwiedzić tych ludzi i ich nieco lepiej poznać? Spakowaliśmy nasze walizki i wyruszyliśmy na wycieczkę po Europie, aby z nimi porozmawiać!

Na tym filmie Luca opowiada o doświadczeniach związanych ze sprzedażą za pośrednictwem Catawiki.

W tym tygodniu dotarliśmy do prawdopodobnie najbardziej stylowego kraju na świecie, jakim są: Włochy. W tym pięknym mieście zwanym Rovigo, znaleźliśmy Luca Domenighini, właściciela ekskluzywnego sklepu AQVA i ogromnego miłośnika mody.

Luca już wieku 17 lat rozpoczął swoją przygodę z handlem elektronicznym, kiedy to zainteresował się kupnem i sprzedażą na rynku internetowym. Przez sześć lat Luca obserwował trendy modowe panujące w Internecie i zauważył ogromny potencjał na rynku mody vintage. W 2013 r. postanowił zamienić swoje hobby na karierę w pełnym wymiarze godzin i założył AQVA, sklep internetowy, w którym można nabyć lub sprzedać designerskie torebki vintage, lub inne akcesoria.


Jak pomaga Catawiki?
Mimo że istnieje ogromny popyt na te przedmioty, ich sprzedaż może okazać się troszkę bardziej skomplikowana niż pojęcie podaży i popytu. Pomimo tego, że istnieje ogromna baza klientów, którzy chcieliby dostać w swoje ręce unikalną torebkę Louis Vuitton lub apaszkę marki Hermes, o której zawsze marzyli, niewiele z ufnością prześle swoje ciężko zarobione pieniądze sklepom internetowym.


To właśnie w tym momencie wkracza Catawiki. Fakt, że na Catawiki pracuje zespół niezależnych ekspertów, stwarza klimat zaufania. Nadzorowanie aukcji nie pozostaje w rękach nabywcy i sprzedawcy, lecz zajmuje się tym specjalista, który towarzyszy nabywcy.

Co więcej, Catawiki w swojej bazie posiada wiele dużych i globalnych klientów. Każdego miesiąca na Catawiki zagląda 14 milionów osób, co powoduje, iż potencjalny rynek dla małych, niezależnych firm takich jak ta od Luca, gwałtownie rośnie.


Rezultaty już zdecydowanie są zauważalne! Luca jest pełen pasji i profesjonalizmu. Interesuje go jedynie sprzedaż wyjątkowych przedmiotów, co nie wpłynęło na zmniejszenie jego dochodów, wręcz przeciwnie, jego dochody gwałtownie wzrosły. W związku z tym Luca wierzy, że to dopiero początek tej historii, która jest związana z jego współpracą z Catawiki.

Nie wystarczy uwierzyć mu na słowo, zarejestruj się, zostań sprzedawcą i przekonaj się, jak to jest!

Utwórz bezpłatne konto Catawiki

Będziesz zaskoczony różnorodnością przedmiotów, oferowanych na aukcje Catawiki każdego tygodnia. Zarejestruj się już dziś i przeglądaj nasze cotygodniowe aukcje, które są nadzorowane przez wyspecjalizowanych ekspertów.

Utwórz konto
Udostępnij ten artykuł
Close Created with Sketch.
Jeszcze nie jesteś zarejestrowany?
Dzięki utworzeniu bezpłatnego konta na Catawiki będziesz mógł licytować każdy z naszych 50 000 wyjątkowych przedmiotów wystawianych na aukcje każdego tygodnia.
Zarejestruj się teraz