Wyjątkowe przedmioty w tym tygodniu

Wyjątkowa Aukcja Kolekcji Fotografii Dimitriego Ermakova

Daniel Heikens - ekspert od fotografii i sztuki 

Od czasu do czasu eksperci Catawiki znajdują aukcyjne perełki o niesamowitej wartości. Ta historia to klasyk: starsza pani oferuje na sprzedaż pudełko z fotografiami. Nie ma pojęcia, ile są warte, po prostu chce je sprzedać. Daniel Heikens, ekspert od fotografii, który jest odpowiedzialny za aukcje o tej tematyce, natychmiast rozpoznał niecodzienną okazję i ogromną wartość tych fotografii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o historii tych wyjątkowych fotografii, które być może wkrótce będą należeć do Ciebie.


Właścicielka fotografii
Właścicielka tych wyjątkowych fotografii wychowała się w domu aukcyjnym. I właśnie w piwnicy tego domu znalazła pudełko ze starymi fotografiami. Oceniając, że będą one warte około 300-500 euro, postanowiła zaoferować je na Catawiki. Była naprawdę zszokowana, kiedy Daniel powiedział jej, że fotografie są warte nie paręset, ale parę tysięcy euro! „ Patrząc na topograficzne obrazy pomyślałem, że mogłyby to być zdjęciwykonane przez fotografa z Gruzji, Dimitriego Ermakova”. Kolekcja obejmuje 100 fotografii.


Odkrycie
„Eksperci od XIX w. fotografii, z którymi się skontaktowałem, potwierdzili moje przypuszczenia”. Nigdy nie spotkałem się z fotografiami tego autora, które wystawione byłyby na aukcji, nie mówiąc już o trzymaniu ich w rękach. Byłem więc niesamowicie poruszony tą ofertą. Fotografie zostały dostarczone do Holandii, abyśmy mogli osobiście je ocenić. Najważniejszą kwestią przy przedmiotach w tym przedziale cenowym jest stan, w którym fotografie się znajdują. Możliwość zobaczenia ich z bliska pozwoliła mi na określenie ich wartości” - powiedział Daniel. Co sprawia, że te fotografie są tak wyjątkowe? „Wiele z tych fotografii jest prawdziwym skarbem! Ten znakomity gruziński fotograf z XIX w. robił zdjęcia o bardzo wysokiej jakości”.


Fotografie
Gruzin Dimitri Ermakow (1846-1916), od 1860 roku podróżował po Środkowym Wschodzie. W późniejszym czasie stał się tak sławny, że został mianowany oficjalnym fotografem szacha. Jego fotografie w unikalny sposób ukazują świat XIX -wiecznego Środkowego Wschodu. Tutaj masz możliwość przejrzenia fotografii, dostępnych w tej chwili na aukcji.


Chcesz, aby ten skarb należał do Ciebie? Przejdź na aukcję już teraz i zacznij licytować. Aukcja kończy się 9-tego lipca. Aby wziąć udział w aukcji, potrzebujesz tylko zweryfikowanego konta. Przy właściwej ofercie ten skarb może być Twój.

Utwórz bezpłatne konto Catawiki

Będziesz zaskoczony różnorodnością przedmiotów, oferowanych na aukcje Catawiki każdego tygodnia. Zarejestruj się już dziś i przeglądaj nasze cotygodniowe aukcje, które są nadzorowane przez wyspecjalizowanych ekspertów.

Utwórz konto
Udostępnij ten artykuł
Close Created with Sketch.
Jeszcze nie jesteś zarejestrowany?
Dzięki utworzeniu bezpłatnego konta na Catawiki będziesz mógł licytować każdy z naszych 50 000 wyjątkowych przedmiotów wystawianych na aukcje każdego tygodnia.
Zarejestruj się teraz