Inne

10 Faktów o Jacku Danielsie, O Których Każdy Miłośnik Powinien Wiedzieć.

Według Anny- Sopie Bigot - Eksperta od Whisky

Jack Daniel's jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych marek whisky na świecie, często uważaną za Amerykę w butelce. Historia tej marki jest tak samo bogata, jak sama whisky. Oto 10 faktów, o których mogłeś nie wiedzieć o amerykańskiej marce w kultowej, kwadratowej butelce.

1. Twórca Słynnej Receptury Whisky Jack Daniel’s był Niewolnikiem
Przez ponad sto lat, zasługi nauczenia młodego Jacka Daniela sztuki destylacji przypisywano luterańskiemu pastorowi z Tennessee, Danowi Callowi. W 2016 roku (podczas obchodów 150-lecia), firma ujawniła, że to nie był Call, ale jego niewolnikNearis Green, który podzielił się wiedzą.


Image Source: Media o whisky Jack Daniel’s

2. Jack Daniel's Nie Jest Bourbonem, ale Tennessee Whiskey!
Jedyną różnicą jest dodatkowy krok w procesie produkcji: przed leżakowaniem, wyprodukowany alkohol jest przez parę dni przefiltrowywany przez węgiel drzewny z klonu cukrowego. Według prawa nie może być zatem nazywana bourbonem. Nazwa Tennessee Whiskey została uznana przez rząd federalny dopiero w 1941 roku.


3. Jack Daniel Miał Tylko 157,5 cm Wzrostu
To żywy przykład na to, że niski wzrost nie jest przeszkodą w robieniu wielkich rzeczy!


4. Jack Daniel To Nie Było Jego Prawdziwe Imię
Tak naprawdę nazywał się Jasper Newton Daniel, ale jego przyjaciele nazywali go Jack. Spróbuj zamówić w barze Jasper Newton Daniel na kamieniach i daj nam znać, jak Ci poszło?


5. W Destylarni Jacka Daniela Było Do Tej Pory Tylko 7 Mistrzów Gorzelniczych
W ciągu ponad 150-letniej historii whisky Jack Daniel’s, destylarnia miała tylko siedmiu mistrzów gorzelniczych (osób odpowiedzialnych za przebieg procesu wytwarzania whisky), począwszy od samego Jacka Daniela w latach 1866 - 1911. Od 2008 roku funkcję mistrza gorzelniczego pełni Jeff Arnett.


6. Nikt Nie Wie, Co Oznacza No. 7 na Etykietce Jack Daniel’s
Chociaż jest wiele teorii na ten temat, znaczenie No. 7 nadal pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą. Niektórzy twierdzą, że liczba ta reprezentuje siedem kochanek Jacka Daniela, inni wskazują na pociąg nr 7, który przewoził beczułki. Kto wie?


7. Frank Sinatra Wziął Butelkę Jack Daniel’s do Grobu
Jack Daniel’s bardzo często kojarzy się z muzyką, szczególnie z muzyką rockową, ale to Frank Sinatra przyczynił się do spopularyzowania tej marki za swoich czasów. Kochał ten trunek tak bardzo, że został pochowany z butelką (oraz paczką papierosów i zapalniczką). Firma Jack Daniel’s wypuściła wyjątkową, limitowaną edycję, aby uczcić pamięć tego artysty. To samo uczyniła po śmierci innego miłośnika trunku, Lemmy’ego z Motörhead, który zmarł na początku 2016 roku.


8. Firma-Matka whisky Jack Daniel’s, Brown-Forman Stoi Także Za Popularnymi Szkockimi Gorzelniami Ben Riach, Glendronach, Glenglassaugh
Brown-Forman właśnie wypuściła na rynek nową Irish Whiskey. W 2016 roku zakupiono 3 szkockie gorzelnie mianując Rachel Barrie, uprzednio pracującą w Morrison Bowmore, na główną specjalistkę od kupażu. Firma ta stoi także za rozwijającą się gorzelnią Slane Castle w Irlandii, która w 2017 roku wprowadzi do sprzedaży w strefach bezcłowych nową Slane Irish Whiskey.


9. Jack Daniel’s jest najstarszą zarejestrowaną gorzelnią w USA
Chociaż niektóre gorzelnie twierdzą, że są starsze, to jednak według rejestru Jack Daniel’s zarejestrowana została w 1866 roku, więc jest zdecydowanie najstarsza.


10. Jack Daniel’s Nie Może Być Sprzedawana w Hrabstwie, w Którym Jest Produkowana
Ale nadal możesz kupić butelkę na terenie gorzelni! Nawet lepiej, możesz kupić własną beczułkę! Super, prawda? Miasteczko Lynchburg w hrabstwie Moore do tej pory jest objęte prohibicją.


Ponieważ miłośnicy whiskeyna całym świecie kolekcjonują Jack Daniel’s, Catawiki postanowiła zorganizowaćwyjątkowąaukcję tematyczną, zadedykowaną kultowej Tennessee Whiskey, która rozpocznie się 21-go lipca. Możesz zgłosić towar do 20-tego lipca. Nie jesteś jeszcze sprzedawcą na Catawiki? Zarejestruj się tutaj.

Utwórz bezpłatne konto Catawiki

Będziesz zaskoczony różnorodnością przedmiotów, oferowanych na aukcje Catawiki każdego tygodnia. Zarejestruj się już dziś i przeglądaj nasze cotygodniowe aukcje, które są nadzorowane przez wyspecjalizowanych ekspertów.

Utwórz konto
Udostępnij ten artykuł
Close Created with Sketch.
Jeszcze nie jesteś zarejestrowany?
Dzięki utworzeniu bezpłatnego konta na Catawiki będziesz mógł licytować każdy z naszych 50 000 wyjątkowych przedmiotów wystawianych na aukcje każdego tygodnia.
Zarejestruj się teraz