Wyjątkowe przedmioty w tym tygodniu

Perełka ze świata mody na naszej aukcji: Kombinezon Lady Gagi z teledysku „Bad Romance”

Moda zawsze odgrywała niebagatelną rolę w muzyce, a kreacje sceniczne światowej sławy gwiazdy pop Lady Gagi potwierdzają tę regułę. To, co piosenkarka ma na sobie podczas występów jest równie ekstrawaganckie jak to, o czym śpiewa. Nie ma znaczenia, czy jej stroje podobają się innym, czy nie, liczy się to, aby było o nich głośno. Jej kombinezon w pomarańczowym odcieniu był tego najlepszym przykładem. Dla wszystkich wielbicieli Lady Gagi i fashionistek na całym świcie mamy jedyną w swoim rodzaju perełkę: kombinezon, w którym Lady Gaga wykonała na żywo piosenkę „Bad Romance” podczas swojego spektakularnego występu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co sprawia, że kombinezon jest tak wyjątkowy i dlaczego powinien znaleźć się w kolekcji wytrawnych fanów muzyki lub mody.


Designerski kombinezon
Jak już wcześniej wspominaliśmy, jest to właśnie ten kombinezon, który Lady Gaga miała na sobie. Mało tego, wyszedł on spod ręki innej sławy. Jego autorem jest australijski projektant mody Martin Grant. Lady Gaga często występuje w kreacjach jego projektu, a podczas występu na żywo, na którym wykonała swój przebój „Bad Romance”, wybrała strój w kolorze pomarańczowym.


Zdjęcie pochodzi z: martingrantparis.com

Martin Grant rozpoczął swoją karierę w zawodzie projektanta w wieku zaledwie szesnastu lat. Szybko został dostrzeżony i doceniony przez australijską branżę mody i okrzyknięty świetnie zapowiadającym się projektantem. Zaledwie cztery lata później zdobył tytuł Cointreau Young Designer of the Year. Nic dziwnego więc, że Lady Gaga sięgnęła właśnie po jego projekty, aby wystąpić w swoich nagradzanych pokazach i teledyskach. Większość jej scenicznych kreacji nigdy nie trafiło na rynek, co sprawia, że ten kombinezon nabiera dodatkowej wartości. To perełka, jakich mało i jedyna w swoim rodzaju okazja.


Bad Romance
Kombinezon odegrał niebagatelną rolę w teledysku, który obejrzały miliony osób na całym świecie za pośrednictwem YouTuba i telewizji. Teledysk miał premierę podczas Święta Dziękczynienia w 2011 roku. Sam kombinezon zadebiutował jednak nieco wcześniej, na pokazie projektanta mody Alexandra McQueena w 2009 roku. Zadanie stworzenia porywającej choreografii do teledysku, dzięki której piosenka odniosła wielki sukces, przypadło w udziale Learienowi Gibsonowi. Wcześniej tworzył on już choreografie do innych przebojów Lady Gagi: „Lovegame” i „Paparazzi”, więc dokładnie wiedział, na co zwrócić uwagę.


Gaga śpiewa swój wielki przebój na żywo w telewizji, tworząc wielkie taneczne show. W teledysku piosenkarka je tort, którego kawałki spadają na kombinezon. Kombinezon najprawdopodobniej nigdy nie został wyprany, ponieważ nadal są na nim plamy po torcie. Tym lepiej, ponieważ świadczy to o jego autentyczności. Szacujemy, że kombinezon osiągnie cenę około 5 000 euro.

Chcesz mieć kombinezon Lady Gagi w swojej kolekcji? Aukcja tego wyjątkowego przedmiotu rozpoczęła się 23 czerwca i potrwa do 28 czerwca. Pospiesz się, jeśli chcesz wejść w posiadanie tej jedynej w swoim rodzaju perełki!

Utwórz bezpłatne konto Catawiki

Będziesz zaskoczony różnorodnością przedmiotów, oferowanych na aukcje Catawiki każdego tygodnia. Zarejestruj się już dziś i przeglądaj nasze cotygodniowe aukcje, które są nadzorowane przez wyspecjalizowanych ekspertów.

Utwórz konto
Udostępnij ten artykuł
Close Created with Sketch.
Jeszcze nie jesteś zarejestrowany?
Dzięki utworzeniu bezpłatnego konta na Catawiki będziesz mógł licytować każdy z naszych 50 000 wyjątkowych przedmiotów wystawianych na aukcje każdego tygodnia.
Zarejestruj się teraz