Wywiady

7 Pytań do Sandera Houdela: Eksperta od Klasycznych Samochodów

Sander Houdel jest jednym z ekspertów Catawiki od klasycznych samochodów. Już od najmłodszych lat Sander fascynował się samochodami, dlatego naturalnym wyborem była praca dla Catawiki. Zadaliśmy mu parę pytań, aby poznać go lepiej. Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o jego miłości do klasycznych samochodów i czym się kieruje wybierając samochody na aukcje.


Kiedy zacząłeś interesować się samochodami?
Już we wczesnym dzieciństwie. Mając 2 lata, potrafiłem już wymienić nazwy samochodów na podstawie ich logo. Mój wujek, który mieszkał obok nas, miał szopę pełną starych samochodów. To właśnie wtedy moja pasja naprawdę się zaczęła. Jako młody chłopak spędzałem tam bardzo dużo czasu.

Jaki był Twój pierwszy samochód?
Volkswagen Beetle, którego kupiłem w wieku 15 lat. I nadal go mam! Od tego czasu mój garaż zapełnił się paroma innymi Volkswagenami Beetle i Volkswagenami.


Jakie masz doświadczenie? Jak zostałeś ekspertem od samochodów?
Skończyłem technologię motoryzacyjną, odwiedziłem wiele wystaw klasycznych samochodów, sporo przeczytałem na ten temat. Kupowałem i sprzedawałem samochody, śledziłem trendy na rynku itd. To było zawsze częścią mojego życia. Nauczyłem się wiele, samemu sprzedając i kolekcjonując samochody.

Czym się zajmujesz w Catawiki?
Jestem kuratorem aukcji. Oceniam każdy zgłoszony samochód. Razem z moim zespołem sprawdzamy stan każdego auta przed dopuszczeniem go do aukcji. Oceniam zgłoszony samochód pod względem daty produkcji, ceny, stanu i typu. Na tej podstawie decyduję, czy auto nadaje się na aukcję i jeśli tak, na którą.


Jak wygląda Twoja współpraca z nabywcami i sprzedawcami na Catawiki?
Nasza współpraca opiera się na zaufaniu. Nasi klienci maja pewność, że wybrali właściwą platformę do kupna i sprzedaży samochodów. Zajmujemy wyjątkową pozycję o zasięgu międzynarodowym na rynku samochodowym. Jeśli chodzi o sprzedawców, staram się przede wszystkim przejrzeć ich oferty możliwie jak najszybciej i zaplanować umieszczenie ich samochodów czy akcesoriów na najkorzystniejszych dla nich aukcjach. W przypadku nabywców, staram się dokładnie sprawdzić wszystkie informacje, dostarczone przez sprzedającego. Upewniam się, że sprzedający dostarczył wszystkie niezbędne dane o skrzyni biegów, przebiegu silnika, jak również wszystkie niezbędne zdjęcia nadwozia, wnętrza, silnika, itp.


Który z klasycznych samochodów chciałbyś zobaczyć na aukcji?
Mam fioła na punkcie oryginalnych, nieodrestaurowanych samochodów o niskim przebiegu i w autentycznym kolorze. Jestem bardzo szczęśliwy, widząc takie okazy na aukcji.

Twoje ulubione auto, które pojawiło się na aukcji Catawiki?
Jest tyle wspaniałych samochodów, że trudno wybrać tylko jeden. Wiele niesamowitych samochodów pojawia się na naszych cotygodniowych aukcjach, ale jeśli musiałbym wybrać jeden, to na pewno wybrałbym Porsche 911, ostatni, schładzany powietrzem 993 turbo. 


Sprawdź cotygodniowe aukcje klasycznych samochodów Sandera i weź udział w licytacji klasyków i pamiątek na Catawiki. Możesz sprzedać swój samochód na Catawiki, rejestrując się jako sprzedawca tutaj. Sander i jego team są w każdej chwili gotowi na sprawdzenie Twojej oferty i udzielenie odpowiedzi na każde pytanie, dotyczące aukcji.

Utwórz bezpłatne konto Catawiki

Będziesz zaskoczony różnorodnością przedmiotów, oferowanych na aukcje Catawiki każdego tygodnia. Zarejestruj się już dziś i przeglądaj nasze cotygodniowe aukcje, które są nadzorowane przez wyspecjalizowanych ekspertów.

Utwórz konto
Udostępnij ten artykuł
Close Created with Sketch.
Jeszcze nie jesteś zarejestrowany?
Dzięki utworzeniu bezpłatnego konta na Catawiki będziesz mógł licytować każdy z naszych 50 000 wyjątkowych przedmiotów wystawianych na aukcje każdego tygodnia.
Zarejestruj się teraz