Poznaj naszych licytatorów

Wszystkie nasze aukcje są nadzorowane przez profesjonalnych licytatorów!

176 licytatorzy

Adrie de Koster

Adrie de Koster

Militaria i dawna broń

Adrie de Koster

Licytator Militaria i dawna broń

Te przedmioty opowiadają historię o wojnie, którą nie każdy zna.

 • Zapalony kolekcjoner militariów
 • Pracował ponad 7 lat jako handlarz
 • Duża sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Adrie de Koster

List od dziadka, napisany do żony w czasie pierwszej wojny światowej, bardzo poruszył Adrie de Koster. Ta poczta wojskowa z okopu w środku pola bitwy, pokazała mu inną perspektywę wojny. Adrie rozpoczął więc zbieranie listów wojennych. Potem przyszedł czas na fotografie, medale, a ostatecznie, na wszelkiego rodzaju militaria, zwłaszcza z pierwszej wojny światowej. Adrie zawarł wiele kontaktów na targach, a także zaczął koncentrować się na handlu, po to, aby finansować egzemplarze, które chciał zachować dla własnej kolekcji.

W rezultacie Adrie potrafi bezbłędnie określić, skąd pochodzi fotografia i jaka jest jej wartość. W razie wątpliwości, może on polegać na dużej sieci kontaktów oraz kolekcji leksykonów. W stosunkowo niewielkim świecie militariów, Adrie zbudował silne relacje z dostawcami. Wie, że hełmy są szczególnie popularne wśród kolekcjonerów, więc chętnie wystawia je na swoich aukcjach, które służą zagorzałym kolekcjonerom i pasjonatom-amatorom.

Alain Dilmen

Alain Dilmen

Licytator Militaria i dawna broń

Alain Dilmen

Bardzo wcześnie zauważyłem, że można handlować bronią zabytkową.

 • Duże doświadczenie w handlu
 • Kolekcjoner broni zabytkowej
 • Dyplom z broni i amunicji

Wyjątkowe towary

Alain Dilmen uwielbia chodzić na strzelnicę. W przeszłości był szczególnie zainteresowany precyzją i techniką broni. Dużo o tym czytał i wcześnie zdał sobie z tego sprawę, że istnieje handel bronią zabytkową. Zanim skończył 20 lat założył swój własny, świetnie rozwijający się biznes, związany z zabytkową bronią i militariami. Dzięki temu nabył obszerną wiedzę o rynku i zyskał dużą sieć kontaktów. Obie wykorzystuje w Catawiki.

Razem ze swoimi kolegami, każdego tygodnia Alain tworzy nowe aukcje militariów, gdzie można znaleźć głównie broń zabytkową. Nie zawsze jest to łatwe, zważywszy na ciągle zmieniające się wymogi prawne. Jeżeli wszystkie dokumenty są w porządku, Alain wie na co zwrócić szczególną uwagę określając ich wartość. Jeżeli istnieje coś do czego nie ma pewności, konsultuje się z kimś spośród jego dużej sieci kontaktów. Osobiście chciałby natrafić na dobrze zachowany XIX wieczny rewolwer Colt, wszystkim dobrze znany ze starych westernów Spaghetti. Alain uważa również, że piękny garłacz mógłby być interesujący dla wielu kolekcjonerów na aukcji.

Albert Goldenbeld

Albert Goldenbeld

Licytator Sztuka (klasyczna) / Sztuka (współczesna)

Chcę zapewnić odwiedzającym Catawiki jeszcze więcej wspaniałych aukcji.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie w handlu sztuką
 • Pionierski handlarz dziełami sztuki online
 • Rozbudowana sieć kontaktów
 • Pasjonat sztuki
Albert Goldenbeld

Albert Goldenbeld od początku współpracuje z Catawiki. Był on również świadkiem rozwoju aukcji sztuki do miana jednej z największych internetowych aukcji sztuki w Europie. Ten szybki wzrost wymaga koordynacji: Albert wraz z swym ponad 20-letnim doświadczeniem w internetowym handlu sztuką był szczęśliwy, że może podjąć to wyzwanie.

Albert wykorzystuje swoje artystyczne oko do monitorowania jakości na aukcjach sztuki. Jest on zawsze w porozumieniu z innymi licytatorami oraz utrzymuje relacje z dostawcami i nabywcami. Skupiając się na rozwoju międzynarodowym, Albert ma zamiar zaoferować odwiedzającym Catawiki jeszcze bardziej ekskluzywne dzieła.

Alexander Hekkink

Alexander Hekkink

Moda

Alexander Hekkink

Licytator Moda

Z odpowiednimi ubraniami, to Ty decydujesz jak chcesz wyglądać.

 • Prawie 15-letnie doświadczenie
 • Zna wszystkie aspekty mody męskiej
 • Pracował dla wielu dużych firm odzieżowych

Wyjątkowe towary

Alexander Hekkink

Alexander Hekkink zna wszystkie aspekty mody męskiej. Od starannych i formalnych garniturów po modne i eleganckie stroje od projektantów. Pracując w Lacoste, Societyshop oraz Geox, miał styczność z nimi wszystkimi. Nie jest więc to zbiegiem okoliczności, że Alexander Hekkink odkąd pamięta pielęgnował swoje zainteresowanie modą. Lubi się dobrze ubrać i jest szczególnie zafascynowany wszechstronnością mody męskiej. Szczegóły, kolory i kontrasty są kluczowe dla sposobu wyrażania siebie. Możliwości są nieograniczone.

Mając tę myśl na uwadze, Alexander Hekkink komponuje swoje aukcje. Uwielbia uwzględniać na swoich aukcjach ogromną różnorodność ciuchów i marek, z którymi każdy może się utożsamić. Ma także nadzieję, że w ten sposób zaspokoi rynek międzynarodowy, wprowadzając go do mody z Europy i reszty świata. Dla Alexandra Hekkink’a piękno Catawiki polega na tym, że może on zainteresować ludzi modą w dużo szerszym spektrum, wystawiając piękny płaszcz Corneliani z modnym strojem Dsquared2 tuż obok siebie.

Alexander Fedotov

Alexander Fedotov

Militaria i dawna broń

Alexander Fedotov

Licytator Militaria i dawna broń

Większość militariów posiada bogatą historię.

 • Ponad 10-letnie doświadczenie w handlu
 • Rozległa sieć kontaktów
 • Zapalony kolekcjoner i bywalec targów

Wyjątkowe towary

Alexander Fedotov

Nie jest zaskoczeniem, iż Alexander Fedotov dorastając w Wołgogradzie, byłym Stalingradzie, dorastał również wśród militariów. Miasto to jest utożsamiane z dużą bitwą, która była tu stoczona podczas drugiej wojny światowej i odważnymi żołnierzami, będącymi istotnym punktem zwrotnym podczas wojny. Kiedy Alexander Fedotov znalazł niemiecki hełm i wziął go do domu, uzależnił się od zbierania militariów. Jego kolekcja wkrótce rozszerzyła się do fenomenalnych rozmiarów, rozwijając przy tym sieć kontaktów w całej Rosji. Szybko też zainteresował się handlem, dzięki któremu zamienił swoje zamiłowanie w zawód. Ze względu na tysiące przedmiotów, które przeszły przez jego ręce, Alexander Fedotov może z całą pewnością nazwać siebie prawdziwym ekspertem militariów.

Jego doświadczenie jest bardzo potrzebne przy ocenie ogromnej ilości militariów. On nie tylko bazuje na swojej własnej wiedzy, ale również w razie potrzeby, aby uzyskać poradę specjalistyczną, konsultuje się ze swoją siecią kontaktów. Alexander Fedotov lubi tworzyć zróżnicowane aukcje, nie tylko zawierające broń i hełmy, ale także dokumenty, mundury i odznaczenia wojskowe. Niepowtarzalna historia stojąca za każdym z tych przedmiotów, w dużym stopniu decyduje o ich wartości i czyni je jeszcze bardziej interesującymi dla kolekcjonerów.

Alicia Cano Fraile

Alicia Cano Fraile

Sztuka (współczesna)

Alicia Cano Fraile

Licytator Sztuka (współczesna)

Mimo swojego indywidualnego stylu, dzieła sztuki mogą zawierać uniwersalne przesłanie.

 • Wykształcenie w dziedzinie historii sztuki
 • Założyła własne przedsiębiorstwo związane ze sztuką międzynarodową
 • Ponad 20-letnie zamiłowanie do sztuki

Wyjątkowe towary

Alicia Cano Fraile

Gdy natknęła się na nią po raz pierwszy w liceum, Alicia Cano wiedziała, że sztuka mogłaby stać się ważną częścią jej życia. Gdy zdobyła wykształcenie w dziedzinie historii sztuki, pracowała jako specjalista ds. klienta w różnych firmach międzynarodowych, ale osobiście nigdy nie straciła kontaktu ze sztuką. Różne kursy i regularne wizyty w muzeum dostarczały jej informacji o najnowszych wydarzeniach. Kiedy Alicia Cano coraz częściej zaczęła handlować sztuką międzynarodową, zrobiła swój pierwszy krok w stronę otwarcia własnej działalności gospodarczej.

Wiedza i sieć kontaktów, którą nabyła służą jej również w zawodzie licytatora, w pracy, w której bierze hiszpańską i południowo-amerykańską sztukę współczesną pod swoje skrzydła. Mimo osobistego i kreatywnego stylu tych dzieł, posiadają one nieomylne i uniwersalne przesłanie. Alicia Cano potrafi prawidłowo ocenić, jakie dzieła sztuki zainteresują międzynarodowych użytkowników. Ponadto czerpie przyjemność z interakcji ze sprzedawcami, nabywcami i artystami. Dlatego też nie tylko uwzględnia na aukcjach dzieła znanych twórców, ale także przyszłych talentów. Dzięki temu tworzy zróżnicowane aukcje i umożliwia szeroki wybór dzieł.

Amy Wassing

Amy Wassing

Licytator Etnografia i sztuka plemienna / Sztuka i przedmioty azjatyckie

Amy Wassing

Praca z sztuką i przedmiotami azjatyckimi, zwłaszcza z Indonezji, jest jak powrót do domu.

 • Prawie 20-letnie doświadczenie
 • Ekspert w sztuce Indonezji i Oceanii
 • Pracowała w wielu muzeach
 • Posiada własną firmę konsultingową do zarządzania kolekcją

Wyjątkowe towary

Amy Wassing dosłownie czuje się jak w domu wśród sztuki i przedmiotów azjatyckich. Sztuka i przedmioty z Indonezji w szczególności rozbudzają jej zainteresowanie. Jej ojciec był kustoszem działu Oceanii w muzeum „Wereldmuseum Rotterdam” a jej matka była dyrektorem indonezyjskiego muzeum Nusantara w Delft. Tak więc Amy spędziła dużą część swego dzieciństwa w muzealnych magazynach i na targach sztuki. Z tego powodu, Amy Wassing za kierunek studiów wybrała sztukę i kulturę Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii na uniwersytecie w Leiden. Od tamtych czasów, podążała w ślady swoich rodziców. Pracowała jako zastępca kierownika kolekcji w muzeum „Wereldmuseum Rotterdam” i kustosz indonezyjskiego muzeum Nusantara w Delft. Od paru lat jest właścicielem własnej firmy konsultingowej w zarządzaniu kolekcją.

Catawiki doskonale pasuje do Amy Wassing, która może wykorzystać całe swoje doświadczenie w aukcjach sztuki i przedmiotów azjatyckich (Indonezja i Oceania). Jej doświadczenie w różnych muzeach jest bardzo podobne do pracy licytatora. Na przykład, tworzenie ciekawych wystaw może być porównywalne do aranżowania fascynujących aukcji. Wiele godzin, które Amy Wassing spędziła w muzealnych magazynach dostarczyły jej ogromną bazę wiedzy, która umożliwia jej szybkie rozpoznawanie oferowanych towarów. Nie mniej jednak, z niektórymi towarami spotyka się po raz pierwszy, co czyni jej pracę ciekawą i zaskakującą, każdego dnia.

André Haak

André Haak

Licytator Modele kolejowe / Toys & Boardgames

Aukcje modeli kolejowych Catawiki są fascynujące zarówno dla miłośników, jak i dla kolekcjonerów.

 • Zapalony kolekcjoner
 • Doświadczony przedsiębiorca
 • Duża sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

André Haak

Andre wciąż doskonale pamięta parowóz, który przemknął obok niego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, gdy był małym chłopcem. Od tego czasu nie mógł przestać myśleć o pociągach. Wkrótce zamienił swój pierwszy pociąg Lego na pierwszy domowy model kolejowy i od tego czasu stale rozszerzał swoją kolekcję na targach oraz w Internecie. Andre Haak przez lata widział tak wiele modeli kolejowych, że w tej dziedzinie nie ma przed nim żadnych tajemnic.

To czyni go idealnym prowadzącym aukcje modeli kolejowych; jest on ekspertem w określaniu wartości i wersji każdego z pociągów. Oprócz dobrze znanych marek, takich jak Fleischmann i Märklin, Andre jest świadomy jak wielki entuzjazm wśród kolekcjonerów budzą klasyczne, blaszane modele i wydania ekskluzywne. Dzięki temu, że Andre nadzoruje aukcje, zarówno miłośnicy, jak i kolekcjonerzy są usatysfakcjonowani.

Andre Dekker

Andre Dekker

Klasyczne samochody

Andre Dekker

Licytator Klasyczne samochody

Naprawdę ciekawy samochód to samochód chromowany.

 • Ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie klasycznych samochodów
 • Olbrzymia wiedza o francuskich samochodach
 • Odkąd mógł prowadzić, nabywał klasyczne samochody

Wyjątkowe towary

Andre Dekker

Francja i samochody stanowią dwa wspólne wątki w życiu André Dekker’a. W wieku 12 lat już kolekcjonował modele samochodów. Kupił swój pierwszy klasyczny samochód gdy miał 18 lat. Kiedy zaczynał studiować język francuski, jednocześnie spotykając się z francuską dziewczyną, rozwinął w sobie pasję do tego kraju. André Dekker przemierzył całą Francję w poszukiwaniu pięknych klasycznych samochodów lub rozchwytywanych egzemplarzy. W swojej pracy jako tłumacz dla firmy z branży technologii samochodowej, nabył jeszcze większą wiedzę, którą może teraz wykorzystać w swojej aktualnej pozycji jako licytator.

Jako wytrawny znawca Francji, André Dekker jest idealnym licytatorem, który umacnia nasz międzynarodowy zespół. Dzięki swojej znajomości świata francuskich klasycznych samochodów, wie dokładnie, które szczegóły zasługują na jego zainteresowanie. Zadowalają go jedynie najbardziej szczegółowe zdjęcia. Ponadto, André dostarcza niezbędnych informacji na temat importu i eksportu samochodów osobowych, co wspomaga sprawną sprzedaż. W ten sposób potencjalni klienci wiedzą, co licytują i co zyskają w przypadku wygrania aukcji.

Anita Helmy

Anita Helmy

Licytator Sztuka (współczesna)

Sztuka pokazuje inny świat, który nie przestaje zaskakiwać.

 • Ukończyła Akademię Sztuki
 • Posiadała własną galerię sztuki
 • Ponad 30-letnie doświadczenie
 • Artystka

Wyjątkowe towary

Anita Helmy

Sztuka współczesna jest motywem towarzyszącym Anicie Helmy przez całe życie. Gdy miała 12 lat, wystawa Dali wywarła na niej tak duże wrażenie, że zdecydowała się na sobotnią akademię edukacji artystycznej. Na początku lat 80., w dobie kryzysu finansowego Anita poszła własną drogą. Wraz z kilkoma innymi artystami otworzyła galerię z wystawami dzieł sztuki z kraju i z zagranicy. Chcieli postawić sztukę z powrotem w centrum uwagi. Od tamtej pory Anita nieprzerwanie ocenia i tworzy sztukę.

Z tak ogromną wiedzą z dziedziny sztuki, stała się ona prawie namacalną częścią Anity. Oceniając towary dla aukcji sztuki na Catawiki, kieruje się czasem swoim instynktem. Podczas gdy wielkie nazwisko takie jak Escher jest zawsze mile widziane, dzieła nieznanego artysty mogą być równie interesujące. Anita utrzymuje również dobre relacje z dostawcami. Każdego tygodnia zapewnia różnorodne aukcje, z towarami, które ekscytują zarówno kolekcjonerów jak i pasjonatów.

Anne-Sophie Bigot

Anne-Sophie Bigot

Whisky / Wino

Anne-Sophie Bigot

Licytator Whisky / Wino

Anne-Sophie Bigot

Dobra whisky jest jak płynna biżuteria.

 • Doświadczenie w pracy w różnych destylarniach
 • Zafascynowana whisky
 • Założyła popularny blog o whisky

Wyjątkowe towary

Anne-Sophie Bigot została wprowadzona do świata dobrej whisky, gdy była nastolatką. Natychmiast urzekł ją ten odrębny smak i zachciała na ten temat dowiedzieć się więcej. Kiedy poszerzyła swoją wiedzę o whisky, Anne-Sophie Bigot zachwyciła się bogatą historią, która kryje się za tymi butelkami płynnego złota. W konsekwencji, pracowała w różnych destylarniach w Wielkiej Brytanii, pomagając w działalnościach turystycznych. Po powrocie do Francji, była odpowiedzialna za internetowy marketing dla francuskiego dystrybutora whisky. W tym samym czasie i z wielkim entuzjazmem, zaczęła prowadzić własny blog o whisky, który szybko stał się bardzo popularny, po czym postanowiła całkowicie skoncentrować się na blogu.

Anne-Sophie Bigot nadal prowadzi bloga, ale dodatkowo podjęła się roli licytatora w Catawiki. Ze swoim doświadczeniem, blogiem i zamiłowaniem do whisky, ona naprawdę wie, co się dzieje na rynku whisky. Dzięki temu, szybko ocenia towary, które się pojawiają. Ponadto, zawsze może liczyć na pomoc koneserów whisky ze swojej ogromnej sieci kontaktów z którymi utrzymuje relacje za pośrednictwem swojego bloga.

Annemarie van Orsouw

Annemarie van Orsouw

Szkło

Annemarie van Orsouw

Licytator Szkło

Dzięki światłu padającemu na kryształowe figurki można zobaczyć prawdziwy kunszt.

 • Przez długi czas handlarz kryształowymi figurkami
 • Kolekcjoner przedmiotów Swarovskiego
 • Zaangażowana w dobre relacje sprzedający-kupujący

Wyjątkowe towary

Annemarie van Orsouw

Kryształowe figurki Swarovskiego pobudzają wyobraźnię od lat. Swarovski stworzył piękne figurki o niemal każdym kształcie jaki można sobie zamarzyć. Kiedy Annemarie van Orsouw parę lat temu zobaczyła kilka figurek w gablocie wystawowej natychmiast się zachwyciła. Dzięki światłu padającemu na umiejętnie cięte szkło można zobaczyć prawdziwy kunszt. Annemarie natychmiast zaczęła zbierać figurki, a kiedy w jej kolekcji pojawiał się duplikat jednego z elementów, sprzedawała go za dobrą cenę. Finansowała resztę kolekcji z zysków i tak narodziła się jej działalność związana ze sprzedażą figurek Swarovskiego.

Dziś Annemarie zna figurki i ich rynek od podszewki, co czyni ją idealną licytatorką aukcji Swarovskiego. Nigdy nie brakuje jej przedmiotów, które może wystawić na swoich aukcjach, a biżuteria Swarovskiego staje się coraz bardziej popularna wśród licytantów. Annemarie jest zdania, iż pozostawanie w kontakcie z jej dostawcami jest bardzo ważne i spędza większość swojego czasu kontaktując się z nimi osobiście. Dzięki temu jej cotygodniowe, wysokiej jakości aukcje są zawsze zróżnicowane.

Anthony Chrisp

Anthony Chrisp

Sztuka (współczesna)

Anthony Chrisp

Licytator Sztuka (współczesna)

W wieku 11 lat byłem już zafascynowany sztuką współczesną.

 • Ponad 10-letnie doświadczenie w handlu sztuką
 • Otworzył swoją własną galerię
 • Rozległa sieć kontaktów z branży artystów i miłośników sztuki
 • Fan sztuki współczesnej

Wyjątkowe towary

Anthony Chrisp

Wycieczka do Londynu w wieku 11 lat była dla Anthony’ego Chrisp’a objawieniem. Podczas zwiedzania galerii, uświadomił sobie, że sztuka nie zawsze musi wisieć w dusznych muzeach; jest żywa. Tworzą ją utalentowani ludzie pełni pasji. Od tego momentu oszalał na punkcie sztuki współczesnej. Nigdy nie osiągnął większych sukcesów tworząc samodzielnie sztukę, dlatego też wybrał studia projektowe. Pozwoliło mu to na projektowanie produktów, które były niewątpliwie zainspirowane sztuką współczesną. Po studiach, Anthony rozpoczął pracę w galerii, a niedługo po tym otworzył własną galerię. W ciągu wielu lat zbudował dużą sieć kontaktów z branży artystów, handlarzy i miłośników sztuki.

Na dłuższą metę, Anthony jest głównie zainteresowany: budowaniem dobrej reputacji i inwestowaniem w kariery utalentowanych artystów. Tym też się kieruje w Catawiki. Ma nadzieję, że wystawiając piękne dzieła na swoich aukcjach i zdobywając zaufanie swoich sprzedawców, nabywców i artystów spopularyzuje aukcje sztuki współczesnej. Anthony z najwyższą starannością tworzy swoje aukcje. Zawierają one mnóstwo dzieł, które się dobrze sprzedają na rynku, ale również cechują się zaskakującymi pracami, które mogą okazać się kompletnie nowe dla odwiedzających Catawiki.

Anton Stikkelman

Anton Stikkelman

Pocztówki

Anton Stikkelman

Licytator Pocztówki

Anton Stikkelman

Obecnie pocztówki sprzedawane są w Internecie częściej, a liczba ich entuzjastów wzrosła.

 • Ponad 30-letnie doświadczenie w handlu
 • Ogromna międzynarodowa sieć kontaktów
 • Szeroka wiedza

Wyjątkowe towary

Anton Stikkelman odwiedził ze swoim ojcem wszystkie możliwe rynki, targi i aukcje. W rezultacie już od wczesnych lat uczył się handlu. W wieku lat dwunastu nie robił nic innego poza handlem, a gdy miał szesnaście lat zaczął osiągać pierwsze zyski w handlu pocztówkami. Jego sieć kontaktów była wielkim atutem. Pocztówki, które Anton Stikkelman kupował w Antwerpii, sprzedawał w Londynie, gdzie kupował ich więcej, aby następnie je ponownie sprzedać w Niemczech. Ponadto, przez lata udzielał się w sprzedaży internetowej, gdzie poznał wielu kolekcjonerów z całego świata.

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, Anton Stikkelman widział już prawie wszystkie pocztówki. Jeżeli chodzi o ocenę towarów na aukcjach, jego doświadczenie jest nieocenione. Jakość jest jego największym priorytetem, więc mając do czynienia z wysokiej jakości przedmiotami chętnie konsultuje się ze swoją siecią kontaktów. Dzięki temu, jego aukcje są atrakcyjne dla początkujących kolekcjonerów, jak również dla zapalonych entuzjastów. Utrzymując wysoką jakość aukcji, Anton Stikkelman nadal ma nadzieję, że na jego aukcjach pojawią się bardziej ekskluzywne pocztówki, takie jak Bauhaus czy Wiener Werkstätte, lub rzadkie pocztówki z Hong Kongu lub Iranu.

Arjan de Haan

Arjan de Haan

Antyki / Osobliwości

Arjan de Haan

Licytator Antyki / Osobliwości

Odziedziczyłem pasję ojca do kolekcjonowania fajek.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie w handlu
 • Aktywny w różnych (międzynarodowych) stowarzyszeniach historycznych entuzjastów fajek
 • Regularnie publikuje własne badania historyczne
 • Zaangażowany w tworzenie muzeum fajek

Wyjątkowe towary

Arjan de Haan

Arjan de Haan pasję do fajek odkrył w bardzo młodym wieku. Zdarzało mu się wraz z ojcem, szukać fajek glinianych w świeżo zaoranej ziemi. Kolekcja ojca rosła i zawierała coraz więcej ekskluzywnych egzemplarzy. W międzyczasie, Arjan rozpoczął kolekcjonowanie zapalniczek zanim szybko przerzucił się na fajki tytoniowe. Jako nastolatek zauważył potencjał biznesowy w zabytkowych przedmiotach tytoniowych i z powodzeniem sprzedawał je zarówno na targach, jak i w Internecie. Arjan między innymi również regularnie publikuje swoje własne badania nad fajkami Ottoman, oraz brał udział w tworzeniu muzeum w Sumatrze.

Nie trzeba dodawać, że Arjan od tego czasu zdobył renomę jako specjalista tytoniu. Obecnie wykorzystuje tę wiedzę i doświadczenie w Catawiki. Szczególnie ceni sobie kontakt osobisty, który jest możliwy dzięki Catawiki. Pomaga mu szybko rozwiązywać problemy i utrzymywać dobre relacje z licytantami i sprzedawcami. Arjan stara się, aby jego aukcje były bogate w szeroki wybór różnorodnych przedmiotów. Dba o to, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Barbara Bieshaar

Barbara Bieshaar

Licytator Modele samochodów / Toys & Boardgames

Łączenie ze sobą aukcji zawsze jest przyjemną łamigłówką.

 • Od lat handluje modelami samochodów
 • Odziedziczona wiedza po ojcu
 • Każdego roku odwiedza kilka targów modeli samochodów

Wyjątkowe towary

Barbara Bieshaar

Ojciec Barbary Bieshaar zawsze zabierał ją ze sobą, kiedy odwiedzał targi miniaturowych samochodów. To właśnie w taki sposób zainteresowała się modelami samochodów. Ona i jej ojciec wpadli na pomysł założenia działalności gospodarczej. Ten krok dał jej szeroką wiedzę o rynku, a ona od tego czasu natknęła się na samochody wszystkich rodzajów i rozmiarów.

Obecnie Barbarę pochłania praca licytatora, w której odnajduje się idealnie. Uwielbia zagłębiać się w ofertach przychodzących towarów w poszukiwaniu pięknych modeli samochodów. Na swoich aukcjach skupia się głównie na jakości. Z chęcią uwzględnia na aukcjach samochody firmy MINICHAMPS KYOSHO i Sun Star. Jednocześnie stara się również stworzyć kolekcję miniaturowych samochodów. Początkujący kolekcjoner znajdzie więc też coś dla siebie. Barbara każdego tygodnia rozwiązuje zagadki, po to, aby stworzyć świetne aukcje.

Bart Vink

Bart Vink

Hi-fi i radio

Bart Vink

Licytator Hi-fi i radio

Dziś już nie doświadczysz takiej samej jakości jak 30 lub 40 lat temu.

 • Ponad 35-letnie doświadczenie w sklepach Hi-Fi
 • Pasjonat wysokiej jakości dźwięku
 • Bardzo szeroka znajomość Hi-Fi

Wyjątkowe towary

Bart Vink

W soboty, młody Bart Vink pracował w sklepie muzycznym ojca. Pieniądze które tam zarobił były natychmiast wydawane na jakościowe głośniki i wzmacniacze mocy, które wykorzystywał do odtwarzania swoich płyt i kaset. W późniejszym czasie połączył sklep z bratem, i poza sprzętem firmy Bang & Olufsen, skoncentrował się najlepszych markach Hi-Fi takich jak Denon, Onkyo, Marantz, Thorens, Dual, i wielu innych. Zagwarantowało to Bart’owi bogate doświadczenie w świecie Hi-fi i pozwoliło zbudować dużą sieć kontaktów, z której wciąż czerpie korzyści.

Według Barta sprzęt Hi-Fi z lat 70., 80. i 90. nadal dostarcza dźwięk najwyższej jakości i gwarantuje wiele godzin przyjemnego słuchania. Chociaż Bart chciałby natknąć się na więcej sprzętu firmy Bang & Olufsen, zawsze jest szczęśliwy, gdy widzi piękny wzmacniacz Sansui, gramofon Thorens lub magnetofon firmy Revox lub Akai. Z szczególną troską dba o to, aby na jego aukcjach pojawiały się towary najwyższej jakości. To właśnie tego oczekuje od swoich dostawców, z którymi utrzymuje silne więzi. Każdego tygodnia Bart dostarcza szeroki wybór towarów, dla poważnych kolekcjonerów i hobbystów sprzętu Hi-Fi.

Berry Harleman

Berry Harleman

Zegarki

Berry Harleman

Licytator Zegarki

W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, co sprawia, że drogie zegarki są warte swojej ceny.

 • 10-letnie doświadczenie w handlu
 • Studiował zegarmistrzostwo
 • Zapalony kolekcjoner

Wyjątkowe towary

Berry Harleman

Wszyscy znamy ten widok podekscytowanego dziecka stojącego przed oknem sklepowym. Berry Harleman był takim dzieckiem przed oknem sklepu z biżuterią, gdzie zachwycał się przepiękną kolekcją zegarków na wystawie sklepowej. Wpadł mu w oko zegarek Omega Speedmaster i kiedy go kupił parę lat później, spełniło się jego największe marzenie... chwilowo. Po dwóch miesiącach postanowił go sprzedać. Z zyskiem. W ten sposób jego drugą pasją stał się handel. Przez lata obie jego pasje się rozwijały, dokładnie tak jak jego kolekcja zegarków.

Jest oczywistym, że Berry Harleman zyskał ogromną wiedzę z dziedziny zegarków. Ponadto, potrafi oszacować ich wartość po jednym spojrzeniu. Kiedy ma do czynienia z zegarkiem marki z którą nie jest zaznajomiony, lub z modelem limitowanym, wie, że trzeba oszacować jego wartość logicznie myśląc i wykonując rzetelne badania rynku. Komponując swoje aukcje ostrożnie, ma nadzieję, że będzie mógł zaoferować coraz więcej ciekawych i ekskluzywnych modeli w Catawiki.

Cécilia Chol

Cécilia Chol

Licytator Osobliwości / Sztuka (klasyczna) / Sztuka (współczesna)

Cécilia Chol

Jeśli nie jesteś zainteresowany historią powstawania obiektów, lepiej wybierz inny zawód.

 • Bogate doświadczenie wyniesione z pracy w domach aukcyjnych
 • Wykształcenie z historii sztuki
 • Rozległa sieć kontaktów pochodząca z paryskiej dzielnicy Montmartre

Wyjątkowe towary

Jako młoda dziewczyna, Cécilia Chol ze swoimi rodzicami zwiedzała wielowiekowe zamki w 'Vallée de Loire’, co podsyciło jej zamiłowanie do historii. Tajemnice stojące za historycznymi przedmiotami i ich poprzednimi właścicielami naprawdę ją intrygowały. Jednakże, dopiero podczas jej studiów na szkole prawa, gdy zwiedzała dom aukcyjny, Cécilia Chol zapragnęła zostać licytatorem. W konsekwencji, rozpoczęła studia historii sztuki w Luwrze, a następnie ukończyła kurs licytatora.

Ponadto zdobyła cenne doświadczenie pracując przez trzy lata w prestiżowym domu aukcyjnym Artcurial, gdzie widziała tysiące eksponatów. Dzięki temu Cécilia Chol w mgnieniu oka rozpoznaje obiekty. Ta umiejętność jest jej bardzo przydatna, podczas dokonywania oceny współczesnej i klasycznej sztuki na jej aukcjach. Poza tworzeniem pięknych aukcji, Cécilia Chol podkreśla znaczenie utrzymywania dobrych relacji ze sprzedawcami i nabywcami. Gdy pojawia się bardzo ekskluzywny przedmiot, chętnie podejmie wysiłek aby zobaczyć go osobiście.

Christine Barrat

Christine Barrat

Kamienie szlachetne / Osobliwości

Christine Barrat

Licytator Kamienie szlachetne / Osobliwości

Zanim się zorientujesz, masz szafę pełną komiksów.

 • Współorganizator targów komiksów
 • Kolekcjoner
 • Duża sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Christine Barrat

Podobnie jak wielu przed nim, Dirk-Jan zaczął czytać komiksy jako dziecko. Zaczął od Kaczora Donalda i Spike & Suzy. Po tym gdy zebrał kolejną serię ze sklepu z komiksami, złapał bakcyla kolekcjonera. Nim się obejrzał miał szafę pełną komiksów. Brał również udział w targach rozwijając przy tym swoją wiedzę na temat bardziej popularnych komiksów i budząc swoje instynkty handlarza. Dirk-Jan zaczął sam pracować przy największych targach pomagając na stoisku dużego specjalisty w dziedzinie komiksów. W rezultacie, zdobył ogromną wiedzę na temat różnych komiksów i ich wartości. W późniejszych latach był również zaangażowany w organizację targów komiksów.

Można go teraz znaleźć na targu cyfrowego komiksu Catawiki. Dzięki swojemu doświadczeniu, Dirk-Jan może szybko ocenić przychodzące towary; zwraca on szczególną uwagę na to, jak bardzo ciekawią miłośników komiksów i kolekcjonerów, oraz na ich wartość. Zabytkowe i poszukiwane komiksy, które już nie są tak łatwe do znalezienia są szczególnie atrakcyjne dla miłośników komiksów i ich zakup może być dobrym sposobem, aby rozpocząć kolekcjonowanie.

Daan Hartevelt

Daan Hartevelt

Znaczki

Daan Hartevelt

Licytator Znaczki

Jestem zafascynowany podróżami znaczków pocztowych.

 • Pracował w renomowanym sklepie filatelistycznym
 • Zapalony kolekcjoner
 • Duże doświadczenie w handlu

Wyjątkowe towary

Daan Hartevelt

Każdy znaczek pocztowy opowiada historię. Kiedy był wyprodukowany, skąd pochodzi, na jakim rodzaju listu się znajdował i jaką trasę przebył? Daan Hartevelt jest zafascynowany wszystkimi tymi pytaniami. Jako chłopiec, naprawdę czerpał przyjemność ze znajdywania tych odpowiedzi. Nie trwało to długo zanim Daan rozpoczął kolekcjonowanie i zaczął brać udział w targach znaczków. Przeglądał tysiące znaczków, nawiązał kontakty z handlowcami... a czasem też dokonał złych zakupów. Jednak uczymy się poprzez popełnianie błędów. Te doświadczenia, jego kolekcja i praca w renomowanym sklepie filatelistycznym dały mu niezrównaną wiedzę na temat znaczków pocztowych.

Daan teraz wykorzystuje tę wiedzę na Catawiki, gdzie jest licytatorem aukcji holenderskich znaczków pocztowych. Używa zeskanowanych obrazów aby ocenić towary z oferty. A jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości co do stanu znaczka? Wtedy na jego wątpliwości odpowie certyfikat autentyczności. Na szczęście, ma dobre stosunki z dostawcami. W rezultacie jego cotygodniowe aukcje są bardzo zróżnicowane, pełne ciekawych kolekcji i ekskluzywnych znaczków pocztowych.

Daniel Elswood

Daniel Elswood

Wino

Daniel Heikens

Daniel Heikens

Licytator Sztuka (fotografia) / Sztuka (klasyczna)

Holenderska sztuka klasyczna wyraża historię naszego kraju.

 • Studiował w szkole artystycznej
 • Przez lata pracował w renomowanym sklepie z antykami
 • Rozwinięta sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Daniel Heikens

Daniel Heikens uważa, że najlepszym aspektem holenderskiej sztuki klasycznej jest to, iż wyraża naszą historię. Po studiach w szkole artystycznej, podczas pracy w antykwariacie w Amsterdamie, zainteresował się holenderskimi klasykami. Przedstawiały one wspaniałą epokę. W ten sposób Daniel nauczył się prawdziwego spojrzenia na sztukę klasyczną, z całą jej symboliką i jednocześnie zbudował ogromną sieć kontaktów, oraz gruntowną wiedzę na temat rynku sztuki.

Obecnie Daniel wykorzystuje tę wiedzę jako licytator w Catawiki. Na jego aukcjach jakość jest priorytetem i aby utrzymać wysoki standard swoich aukcji, Daniel utrzymuje doskonałe relacje z dostawcami. Nadal też regularne ogląda piękne eksponaty. Osobiście Daniel uwielbia sztukę holendersko-indyjską Izaaka Israels’a Willema Hofker’a i Willema Dooyewaard’a: „Oni byli urzeczeni egzotyką; przywieźli trochę tej magii z powrotem z nimi do chłodnej Holandii.”

David Leggett

David Leggett

Historia naturalna

David Leggett

Licytator Historia naturalna

David Leggett

Po tym jak przez przypadek natknąłem się na taksydermię stało się to moim hobby, moją pracą i pasją.

 • 35-letnie doświadczenie
 • Ponad 20 lat doświadczenia w pracy dla ważnych klientów
 • Wykładowca taksydermii
 • Rozległa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Wszystko zaczęło się, kiedy David Legett ze swjego samochodu dostawczego zauważył martwą sowę wzdłuż bocznej drogi. Zwierzę wyglądało tak pięknie, że nie mógł go po prostu tam zostawić. Znalazł wypychacza zwierząt, który podjął się wypchania zwierzęcia. Po tym pojawiło się kolejnych 12 zwierząt, za które zarobił sporą sumę pieniędzy. Z tego względu David Legett postanowił się tym zajmować. Sprzedał swoje wypchane zwierzęta, a z zysków kupił książkę, niezbędne narzędzia i pojechał do pracy. Był duży popyt na wypchane zwierzęta, dzięki czemu jego baza klientów stale rosła. Popyt był tak duży, że był w stanie stworzyć opłacalny biznes. Zajmował się także dostarczaniem wypchanych zwierząt do teatru narodowego, pracując jednocześnie dla innych ważnych klientów.

Po 35 latach w tej dziedzinie, David Legett zbudował ogromną sieć kontaktów, która jest niezbędna w pracy dla Catawiki. Chce tworzyć wysokiej jakości aukcje z wypchanymi w gustowny i naturalny sposób zwierzętami. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi spojrzeć na zaledwie kilka zdjęć, aby móc dobrze oszacować stan zwierząt. Poza tym David Legett ma dobre oko do wszystkich rodzajów skamieniałości, minerałów i replik, co pozwala mu na tworzenie zróżnicowanych aukcji historii naturalnej każdego tygodnia.

Davide Marelli

Davide Marelli

Motocykle i motorowery

Davide Marelli

Licytator Motocykle i motorowery

Davide Marelli

Zawsze byłem po prostu zafascynowany niezawodnymi motocyklami, które nie zepsują się na drogach.

 • 15-letnie doświadczenie w handlu
 • Kolekcjoner i entuzjasta przez 30 lat
 • Pisał dla wielu czasopism motorowerowych

Nikt w jego rodzinie nie jest zafascynowany motorowerami, skuterami i motocyklami, tymczasem Davide Marelli odkąd skończył dwanaście lat jest nimi urzeczony. Zwłaszcza skupia swoją uwagę na klasycznych motocyklach z lat pięćdziesiątych, oraz na skuterach Vespa. Dlatego też, nie trwało to długo zanim zaczął sam je kolekcjonować, oraz sprzedawać. Kiedy sprzedał jednego, kupił dwa na jego miejsce. W ten sposób obracał motorowerami i skuterami przez całe swoje życie. Oprócz wiecznego majsterkowania przy motorowerach, Davide Marelli lubi także wziąć je na przejażdżkę, jak na przykład wtedy gdy przemierzył Argentynę na mini skuterze. Zostało to opublikowane w brytyjskim czasopiśmie ‘Scootering’.

Dzięki swojej pasji, Davide Marelli zna włoski rynek klasycznymi motocyklami na wylot, wraz z towarzyszącymi mu handlowcami oraz kolekcjonerami. Jego sieć kontaktów jest jego największym atutem, ponieważ Davide Marelli uwielbia pracować z ludźmi. Chętnie poświęca trochę więcej czasu, aby przekazać informacje potencjalnym sprzedawcom na temat Catawiki, lub aby pomóc im w wybraniu właściwego zdjęcia, lub po prostu, aby porozmawiać o wspólnej pasji. W ten sposób chętnie przyczynia się do rosnącej popularności Catawiki wśród kolekcjonerów motorowerów.

Deborah Mazza

Deborah Mazza

Kamienie szlachetne

Deborah Mazza

Licytator Kamienie szlachetne

To niesamowite jak kamienie szlachetne są związane z tak wieloma aspektami naszej kultury.

 • 30-letnie doświadczenie w gemmologii
 • Studiowała gemmologię oraz inne kierunki
 • Własny biznes związany z rzeczoznawstwem
 • Pracowała jako nauczycielka, rzeczoznawca i w międzynarodowym handlu biżuterią

Wyjątkowe towary

Deborah Mazza

Deborah Mazza zawsze była zainteresowana kamieniami szlachetnymi, lecz dopiero pomyślała o związanej z nimi karierze gdy jej profesor przedstawił seminarium na temat rzeczoznawstwa kamieni szlachetnych. Udając, że ma 16 lat, aby się dostać, Deborah zdecydowała, że to jest to co chciałaby robić. Bez wahania za kierunek studiów wybrała gemmologię w Niemczech i podjęła również inne kursy, aby kontynuować swoją edukację. Deborah przez całe życie pracowała z kamieniami szlachetnymi, jako rzeczoznawca, a także jako kierownik sprzedaży dla dużych międzynarodowych firm, takich jak Idar-Oberstein w Niemczech; jeden z głównych ośrodków handlu kamieniami szlachetnymi na świecie. Zna doskonale świat kamieni szlachetnych oraz biżuterii.

Przez całe swoje życie Deborah oceniła tysiące kamieni szlachetnych i biżuterii. Dzięki temu doświadczeniu jest w stanie ocenić te same pozycje dla Catawiki opierając się jedynie na zdjęciach. Jeżeli istnieje jakakolwiek wątpliwość, konsultuje się ze swoimi kolegami i zawsze prosi o certyfikat autentyczności. Deborah uważa, że jednym z jej głównych zadań jest upewnienie się, że jej aukcje są wspaniale skomponowane i w każdym szczególe zgodne. W istocie, ona sama stanowi prawdziwy klejnot, podczas gdy Catawiki kontynuuje swój międzynarodowy rozwój.

Dennis van Kampen

Dennis van Kampen

Antyki / Srebro i złoto

Dennis van Kampen

Licytator Antyki / Srebro i złoto

Handlując srebrnymi obiektami, zachowujemy je dla przyszłych pokoleń.

 • Wykształcenie w dziedzinie historii sztuki
 • Ponad 15-letnie doświadczenie
 • Otworzył swój własny antykwariat
 • Ukończył studia przygotowujące do zawodu sprzedawcy antyków

Wyjątkowe towary

Dennis van Kampen

Sztuka od zawsze była pasją Dennisa van Kampen, wykształconego w dziedzinie historii sztuki. Podczas swoich studiów szczególnie zainteresował się srebrem i złotem. Ponad miarę fascynuje go wszechstronność srebra i wiele zastosowań tego pięknego szlachetnego metalu. Po skończeniu studiów, Dennis van Kampen rozpoczął kolekcjonowanie coraz większej ilości antyków i odkrył w sobie cechy handlarza. Podczas prowadzenia własnego antykwariatu zyskał dużo cennego doświadczenia w ocenie tysięcy eksponatów.

Z tą wiedzą Dennis van Kampen doskonale spełnia się pracując dla Catawiki. Dzięki swemu wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie słusznie wycenić wartość wyrobów ze srebra. Oprócz tego, wie jaką techniką posługiwał się złotnik i jakie jest pochodzenie przedmiotu sugerując się znakiem probierczym. Każdego tygodnia, Dennis van Kampen zabiega o to, aby stworzyć aukcję z której może być dumny. Dodatkową uwagą obdarza wyjątkowe przedmioty i kompozycję aukcji. Gdy aukcja zbliża się do końca, przeżywa on tę samą ekscytację co licytanci, obserwując jak jego starannie skomponowane towary się sprawują.

Denny Hoekstra

Denny Hoekstra

Płyty winylowe

Denny Hoekstra

Licytator Płyty winylowe

Dobra aukcja posiada płyty zarówno dla zapalonych kolekcjonerów, jak i dla początkujących pasjonatów.

 • Ponad 30-letnie doświadczenie
 • Zapalony kolekcjoner
 • Zaangażowany w utrzymywanie dobrych relacji z dostawcami

Wyjątkowe towary

Denny Hoekstra

Muzyka zawsze była ważna w rodzinie Denny’ego Hoekstra. Jego ojciec był muzykiem i Denny często mógł włączać płyty na swoim odtwarzaczu. To właśnie tak zapoznał się z szeroką gamą gatunków muzycznych. Złapał bakcyla w wieku 10 lat, kiedy otrzymał swoją pierwszą płytę. Denny zaczął kolekcjonować płyty i robi to do dziś. Obecnie posiada ponad 6000 płyt, oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kupna i sprzedaży wyjątkowych płyt LP (długogrających).

Te wszystkie lata zbierania doświadczeń, służą mu w pracy licytatora. Jest zaangażowany w tworzenie wspaniałych aukcji, które skupiają międzynarodowe zainteresowanie. Denny wierzy, że idealna aukcja powinna posiadać przedmiot wysokiej jakości i oferować coś dla każdego. Aukcje z różnorodnymi płytami dla początkujących entuzjastów, edycje specjalne dla zapalonych kolekcjonerów i coś pomiędzy. Dzięki jego umiejętnościom negocjacyjnym i dobrym relacjom ze sprzedawcami, on i jego koledzy licytatorzy nigdy jeszcze nie zawiedli.

Dési van Rhee

Dési van Rhee

Antyki / Osobliwości

Dési van Rhee

Licytator Antyki / Osobliwości

Oglądanie filmów historycznych to moje hobby ... sprawdzam, czy wszystkie dane się zgadzają.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie
 • Studiowała historię sztuki
 • Pasjonatka aukcji

Wyjątkowe towary

Dési van Rhee

Desi van Rhee żyje i oddycha sztuką i kulturą. Choć faktycznie studiowała psychologię, w rzeczywistości chciała studiować historię sztuki, na co się zdecydowała po namowie współlokatorki. Zamieniła kierunki i to była najlepsza decyzja w jej życiu! Nawet podczas studiów jej celem była praca w domu aukcyjnym. Więc kiedy ukończyła już studia, odbyła staż w domu aukcyjnym Sotheby. Tak bardzo lubiła spędzać tam czas, że już tam została - przez ponad dziesięć lat! Desi zapoznała się z każdym fascynującym aspektem pracy licytatora. Od tamtej pory jej praca, zamieniła się w życiową pasję, którą odnalazła w Catawiki.

Desi uwielbia pracować w Catawiki. Kocha wertowanie każdej pozycji, która pojawia się na aukcji, tak bardzo, że pracuje dzień i noc, próbując dotrzeć do sedna tego wszystkiego. Potem nie może się doczekać, aby zobaczyć, jak się potoczy aukcja. Dla Desi, Catawiki jest przyszłością branży aukcyjnej: dosłownie nie ma żadnych limitów i ludzie, którzy normalnie nie odwiedzają aukcji mogą łatwo wziąć w nich udział. Tymczasem Desi nadal zdobywa nowe umiejętności i przemierza świat by stworzyć najlepsze aukcje.

Diana van der Valk

Diana van der Valk

Licytator Gry wideo i komputerowe / Karty kolekcjonerskie

Przebyłam cały świat dla mojej kolekcji gier.

 • Przez lata była właścicielem sklepu z grami komputerowymi
 • Posiada jedną z największych kolekcji Nintendo w Holandii
 • Międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Diana van der Valk

Jednym z pierwszych wspomnień Diany Van der Valk jest gra w Game & Watch Donkey Kong, która była prezentem od ciotki. Automatycznie uzależniła się i każde swoje zaoszczędzone pieniądze zdobyte dzięki wszelkiego rodzaju sobotnim pracom, wydawała na gry. Od tamtej pory kolekcjonowała wszystko co było związane z grami komputerowymi i stworzyła jedną z największych kolekcji Nintendo w Holandii. Handel, który Diana ma we krwi, okazał się przydatny dla jej hobby. Zebrała swoją kolekcję na targach na całym świecie, podczas wizyt w USA oraz w Akihabarze- japońskiej mekce gier. Spowodowało to powstanie ogromnej sieci kontaktów, na której może zawsze polegać.

Przed rozpoczęciem pracy jako licytator komputerów i gier komputerowych na Catawiki, Diana była właścicielką sklepu z grami przez ponad 10 lat, w którym zajmowała się kupnem i sprzedażą gier. Obsługiwała dosłownie tysiące gier komputerowych. Zapewniło jej to bogactwo wiedzy, doświadczenia i rozwoju społecznego. Do teraz Diana ekscytuje się, kiedy pojawiają się wiadomości o nowych znaleziskach w jej skrzynce pocztowej. Więc przeszukaj swój strych, aby sprawdzić, co tam jeszcze jest. Nigdy nie wiadomo, ile jest teraz warte!

Dirkjan Brinks

Dirkjan Brinks

Komiksy

Dirkjan Brinks

Licytator Komiksy

Zanim się zorientujesz, Twoja szafa jest pełna komiksów.

 • Współorganizator targów komiksów
 • Kolekcjoner
 • Duża sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Dirkjan Brinks

Podobnie jak wielu przed nim, Dirk-Jan zaczął czytać komiksy jako dziecko. Zaczął od Donald Duck i Spike & Suzy. Lecz gdy zaczął zbierać kolejną serię ze sklepu z komiksami, uzależnił się od kolekcjonowania. W mgnieniu oka miał szafę pełną komiksów. Uczęszczał również na targi rozwijając przy tym swoją wiedzę na temat bardziej popularnych komiksów i budząc swoje instynkty handlarza. Dirk-Jan zaczął sam pracować na największych targach pomagając na stoisku dużego specjalisty w dziedzinie komiksów. W rezultacie, zdobył ogromną wiedzę na temat różnych komiksów i ich wartości. W późniejszych latach był również zaangażowany w organizację targów komiksów.

Można go teraz znaleźć na targu cyfrowego komiksu Catawiki. Dzięki swojemu doświadczeniu, Dirk-Jan może szybko ocenić przychodzące towary; zwraca on szczególną uwagę na to, jak bardzo ciekawią miłośników komiksów i kolekcjonerów, oraz na ich wartość. Zabytkowe i poszukiwane komiksy, które już nie są tak łatwe do znalezienia są szczególnie atrakcyjne dla miłośników komiksów i ich zakup może być dobrym sposobem, aby rozpocząć kolekcjonowanie.

Dolph Bode

Dolph Bode

Biżuteria

Dolph Bode

Licytator Biżuteria

Dolph Bode

Moja miłość do kamieni szlachetnych jest cechą dziedziczną.

 • Absolwent renomowanego GIA
 • Wprowadzony do świata kamieni szlachetnych w młodym wieku
 • Spędził sporo czasu w sklepie jubilerskim ojca
 • Ogromna sieć międzynarodowa

Wyjątkowe towary

Każdego tygodnia ojciec Dolpha Bode'a przychodził do domu z pięknymi kamieniami szlachetnymi i biżuterią, przeznaczonymi na sprzedaż w ich własnym sklepie jubilerskim. Nie jest to więc niespodzianką, że miłość i fascynacja kamieniami szlachetnymi Dolpha Bode'a jest cechą dziedziczną. Po ukończeniu studiów w Holandii, wyjechał do Kalifornii studiować gemmologię w renomowanym Amerykańskim Instytucie Gemmologicznym (GIA). Obecnie Dolph Bode może siebie oficjalnie nazywać gemmologiem. Po tym jak pracował jakiś czas w Stanach Zjednoczonych, wrócił do Holandii, aby podjąć pracę w rodzinnej firmie.

W rezultacie, często można go spotkać na targach we Włoszech oraz w Azji, gdzie poszerza swoją sieć kontaktów i zyskuje informacje o najnowszych wydarzeniach. Kamienie szlachetne w dalszym ciągu inspirują i fascynującą Dolpha Bode'a, ponieważ on wciąż nie przestaje zauważać w nich czegoś nowego. Każdy kamień jest inny, a biżuteria która jest nimi uzupełniana ciągle go zaskakuje. Według niego, to jest to, co czyni jego pracę tak interesującą. Każdego tygodnia wykorzystuje swoją wiedzę gemmologiczną, oraz swoje doświadczenie, aby ocenić najnowsze towary. Chce mieć pewność, że wszystkie najciekawsze partie są dobrze sfotografowane, w szczególności przez sprzedawców, po to, aby wszyscy mogli docenić te miniaturowe dzieła sztuki.

Ed van Mil

Ed van Mil

Fotografia

Ed van Mil

Licytator Fotografia

Moimi ulubionymi są aparaty Leica Deluxe, jednakże lubię również uwzględniać w moich aukcjach aparaty Kodak i Agfa.

 • Sekretarz stowarzyszenia Fotografica
 • 25-letnie doświadczenie jako kolekcjoner
 • Zwycięzca konkursu „Europejski kolekcjoner roku 2011
 • Duża sieć kontaktów w świecie aparatów

Wyjątkowe towary

Ed van Mil

Zwykły aparat Agfa Clack, prezent od taty, wystarczył, aby Ed van Mil złapał bakcyla. Dzięki swoim przyjaciołom i znajomym, giełdom, targom i antykwariatom, jego kolekcja aparatów Kodak wzrosła aż do ponad tysiąca sztuk. Nie było więc zaskoczeniem, iż w związku z tym otrzymał tytuł Europejskiego Kolekcjonera 2011 roku. Jest to bez wątpienia powód do dumy. Ponadto przez lata był również sekretarzem stowarzyszenia Fotografica. Zostanie licytatorem na Catawiki było następnym, logicznym krokiem dla tego niezaprzeczalnego eksperta w dziedzinie aparatów.

Z 25-letnim doświadczeniem, Ed stworzył ogromną sieć kontaktów w swojej dziedzinie. Osobiście zna wielu dostawców, którzy pomagają mu ocenić oferowane towary. Zaciekawi go na pewno aparat firmy Leica Deluxe z lat 60. Istnieje ogromny rynek na te aparaty. Urządzenia firmy Kodak i Agfa są również popularne wśród kolekcjonerów. „To technika jest tym, co przyciąga ludzi, wszystko jest wciąż sprawne mechanicznie. Wokół tych aparatów unosi się zapach nostalgii.

Eric Toonen

Eric Toonen

Monety

Eric Toonen

Licytator Monety

Mam nadzieję, że wykorzystam swoją sieć kontaktów, aby wypromować Catawiki również za granicą.

 • Ponad 35-letnie doświadczenie
 • Zapalony kolekcjoner
 • Duża międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Eric Toonen

Erick Toonen kolekcjonowanie ma we krwi. Od dzieciństwa zbierał wszystko: począwszy od starych zabawek po wyroby ze szkła i znaczki pocztowe. Później skupił się głównie na kolekcjonowaniu monet. Dla wzbogacenia swojej kolekcji często podróżował po Europie. Odszukiwał najlepsze przedmioty i zapoznawał się z kolekcjonerami o podobnych poglądach. Jako dodatkowe wyzwanie, Eric koncentruje się na zbieraniu tzw. monet więziennych. Monety te były używane jako waluta w więzieniach. Eric potrafi wyśledzić te monety korzystając ze swojej obszernej sieci kontaktów.

Ta międzynarodowa sieć jest jego największą siłą. Jako licytator w Catawiki może w pełni ją wykorzystywać w celu rozwijania dobrych kontaktów, gdyż zasięg Catawiki obejmuje całą Europę. Eric szczególnie lubi poznawać innych zapalonych kolekcjonerów. Nadzoruje on również różne inne aukcje. Dzięki swojemu doświadczeniu jako kolekcjoner, posiada bardzo szeroką wiedzę, która pozwala mu przyczynić się do tworzenia zróżnicowanych aukcji o wysokiej jakości.

Erik van den Berg

Erik van den Berg

Antyki / Szkło

Erik van den Berg

Licytator Antyki / Szkło

Najpiękniejsze przedmioty aukcyjne są tworzone z miłością i kunsztem.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie jako handlarz antykami
 • Ogromna wiedza zawodow
 • Wielka sieć sprzedawców

Wyjątkowe towary

Erik van den Berg

Po wieloletniej pracy w hotelu, Erik van den Berg zdecydował, że chce być swoim własnym szefem. W handlu antykami znalazł wolność, której zawsze pragnął. Antyki od zawsze były jego hobby, które za namową sąsiada, przekształcił w zawód. Na początku dzielił interes z innym przedsiębiorcą, jednakże po czasie otworzył swój własny sklep. Zdobywał wiedzę dokonując dobrych i złych wyborów i rozwijał swój zmysł oceny antyków. Ponad 20 lat później, z pełną odpowiedzialnością może stwierdzić, że jest ekspertem w szacowaniu wartości i jakości antyków.

Ta cecha zdecydowanie przydaje się Erikowi w pracy jako licytator. Dzięki swojemu doświadczeniu, z fotografii potrafi trafnie odczytać wszystko na temat różnorodnych przedmiotów. Kontakt ze sprzedawcą jest również ważnym aspektem tej pracy. Choćby dlatego, aby ostatecznie określić, z jakiego materiału wykonany jest przedmiot. Wartość antyku nie zawsze jest decydującym czynnikiem dla Eryka. On naprawdę kocha uwzględniać na swoich aukcjach te antyki, które są odzwierciedleniem miłości i kunsztu.

Erwin Dekker

Erwin Dekker

Zegarki

Erwin Dekker

Licytator Zegarki

Godzinami mógłbym oglądać moją kolekcję zegarków.

 • Zapalony kolekcjoner zegarków
 • Szerokie doświadczenie zawodowe w dziedzinie antyków i osobliwości
 • Posiadał własny biznes z antykami

Wyjątkowe towary

Erwin Dekker

Kiedy Erwin Dekker w latach siedemdziesiątych otrzymał od ojca zegarek Girard-Perregaux, jego zainteresowanie zegarkami od razu wzrosło. Zafascynowany wspaniałym mechanizmem, który wprawia w ruch wskazówki, zbadał rynek i kupił więcej zegarków. Dzięki temu bardziej zainteresował się sztuką i antykami, a z czasem uzależnił się od handlu. W latach osiemdziesiątych, Erwin Dekker otworzył własny biznes z antykami w Hadze. Kilka lat później, wybrał stabilną, stałą pracę, ale jego zamiłowanie do zegarków nie minęło. Obecnie w pełni koncentruje się na zegarkach.

Erwin Dekker cieszy się, że może w pełni wykorzystać swoje doświadczenie w Catawiki. Nie tylko oceniając zegarki, ale również doradzając sprzedawcom w zaprezentowaniu ich towarów. Doskonale wie o tym, że zdjęcia mogą mieć ogromny wpływ na powodzenie lub niepowodzenie sprzedaży. Z tego powodu, Erwin Dekker lubi udzielać porad dotyczących dobrych zdjęć lub chwytliwych opisów. Przyczyniając się tym samym do tworzenia pięknych aukcji, które utrzymują zainteresowanie nabywców. Najlepiej lśniącymi zegarkami marki Breitling, Zenith lub Longines.

Francisco Carrión

Francisco Carrión

Klasyczne samochody

Francisco Carrión

Licytator Klasyczne samochody

Francisco Carrión

Przedwojenne samochody są moją prawdziwą pasją.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie
 • Zapalony kolekcjoner i restaurator
 • Pisze artykuły dla czasopism motoryzacyjnych o przedwojennych samochodach

Rodzina Francisco Carrion jest zachwycona samochodami. Odkąd pamięta, był otaczany przez samochody, które sprzedawał jego ojciec. Dziadek regularnie zabierał go na pokazy klasycznych modeli samochodów. Nie jest to więc niespodzianką, że Francisco Carrion ma upodobanie do przedwojennych samochodów. Kocha stosunkowo prostą technikę i uwielbia wyszukiwać używane części, aby przywrócić jego zabytkowym samochodom ich pierwotny stan. Dlatego też ma o czym pisać dla rozmaitych czasopism motoryzacyjnych, które publikują jego artykuły.

Francisco Carrion regularnie odwiedza targi i rajdy, gdzie korzysta z każdej okazji, aby poinformować swoich kolegów entuzjastów motoryzacji o Catawiki. W rezultacie, liczba wystawianych na aukcje samochodów stale rośnie. Naturalnie, nie wszystkie te samochody trafiają na jego aukcje. Francisco Carrion jest bardzo wyczulony na detale i w przypadku wątpliwości zawsze prosi o wyraźne zdjęcia najważniejszych części samochodu. Dzięki umiejętnym negocjacjom ze swoimi sprzedawcami, udaje mu się uwzględniać w swoich aukcjach coraz to atrakcyjniejsze klasyczne samochody.

Francisco Alvarez Lloret

Francisco Alvarez Lloret

Antyki / Osobliwości

Francisco Alvarez Lloret

Licytator Antyki / Osobliwości

Francisco Alvarez Lloret

Moja praca jako restaurator zabytkowych budynków nauczyła mnie bardzo dużo.

 • Zajmując się renowacjami poszerzył swoją wiedzę
 • Lata doświadczeń w pracy w swoim sklepie z antykami
 • Wielki miłośnik antyków i osobliwości

Wyjątkowe towary

Zainteresowanie Francisco Alvarez'a antykami było prawdopodobnie zainspirowane piękną sztuką i antycznymi meblami znajdującymi się w jego rodzinnym domu. Kiedy studiował na wydziale architektury, za specjalizację wybrał renowację zabytkowych budynków, w tym samym czasie pracując w antykwariacie swojego dobrego przyjaciela. To nauczyło go dużo o hiszpańskim rynku antykwarycznym i zaczął się specjalizować w wycenie zabytkowych przedmiotów.

W międzyczasie, Francisco Alvarez zdobył cenne lata doświadczeń, które obecnie wykorzystuje w Catawiki. Na swoich aukcjach antyków i osobliwości styka się z wieloma różnymi przedmiotami. Począwszy od młynków do kawy, przez drewniane lalki, po lampy w stylu Art Deco i szafki na bibeloty. Francisco Alvarez widział to wszystko i dlatego jest w stanie oszacować, jakie przedmioty ładnie się razem komponują na aukcji. Jego celem jest tworzenie zróżnicowanych aukcji, które posiadają własną osobowość. Ma nadzieję, że tą wielką różnorodnością przedmiotów, każdego tygodnia zaskoczy swoją międzynarodową widownię.

Frans van Ingen

Frans van Ingen

Frans van Ingen

Licytator

Frans van Ingen

W mojej pracy jako licytator całe moje doświadczenie łączy się ze sobą harmonijnie w jedną całość.

 • Ponad 30-letnie doświadczenie w branży instrumentów muzycznych
 • Doświadczenie w zakresie zakupu, sprzedaży i marketingu instrumentów muzycznych
 • Zamiłowanie do gitar

Frans van Ingen wie prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o instrumentach muzycznych. Przez prawie 30 lat pracował jako sprzedawca i marketingowiec w jednej z największych sieci instrumentów muzycznych w Holandii. Tę branżę poznał niemal z każdej strony, dzięki czemu zyskał bogactwo wiedzy i doświadczeń. Ponadto jego sieć kontaktów nie jest mała: wskaż miejsce, a Frans prawdopodobnie zidentyfikuje najbardziej rzucającego się w oczy sprzedawcę w tym rejonie.

Jako licytator, Frans łączy całą swoją wiedzę harmonijnie ze sobą. Zaczął interesować się instrumentami w wieku sześciu lat, kiedy trzymał w ręku swoją pierwszą gitarę. Na podstawie fotografii, potrafi od razu stwierdzić, czy gitara posiada oryginalny mostek, czy logo jest poprawne i czy dany model jest wyposażony w odpowiedni golpeador. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom społecznym, Fransowi zawsze udaje się stworzyć świetne aukcje. A co jeśli poszukuje czegoś specjalnego? To odświeży kontakty z byłymi klientami. Razem przewrócą magazyn do góry nogami w poszukiwaniu idealnego dodatku do jego aukcji na Catawiki.

Frederik Jamees

Frederik Jamees

Antyki / Osobliwości

Frederik Jamees

Licytator Antyki / Osobliwości

Kunszt starych automatów do gry jest fascynujący.

 • Przemierzył świat kupując automaty do gry
 • Od ponad 30 lat zapalony kolekcjoner
 • Międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Frederik Jamees

Jako nastolatek, Frederik Jamees był zafascynowany szafami grającymi z lat 50. Na początku była to tylko muzyka, lecz później również ich kunszt zwrócił jego uwagę. Według niego nudne maszyny z lat 80. nie mogły się z nimi równać. Wkrótce zainteresował się innymi zabytkowymi maszynami, takimi jak automaty do gier z lat dwudziestych (jednoręki bandyta), automaty Coca Cola i gramofony. Ale w rzeczywistości, wszystkie urządzenia, które są przynajmniej częściowo mechaniczne i sprawne będą wzbudzać jego zainteresowanie. Frederik z myślą o rozszerzeniu swojej kolekcji pojawiał się na targach i w domach aukcyjnych na całym świecie. Dzięki temu zapewnił sobie dużą sieć kontaktów, mnóstwo wiedzy o ludzkiej naturze i bogactwo informacji o maszynach.

Jako licytator, Frederik widział wiele maszyn. Więc wie, jak ważne jest, aby ustalić, czy maszyna jest nadal w stanie pierwotnym, co ma znaczący wpływ na jej cenę. Frederik również spędza dużo czasu pracując nad tym w jaki sposób oferowane towary są przedstawione i stara się pomóc w czym może, zarówno sprzedawcom, jak i nabywcom. Osobiście bardzo chciałby zobaczyć na aukcji rzadką maszynę Mills Dewey Floor z wczesnych lat 1900-1909, ale również ucieszy go automat Watling’a ‘Bird of Paradise’ lub komandos ‘Rock-Ola’.

Ger van Oers

Ger van Oers

Licytator Osobliwości / Reklama i tablice emaliowane

Jedynie moja kolekcja długopisów przetrwała próbę czasu.

 • Właściciel sklepu z antykami i osobliwościami
 • Duża międzynarodowa sieć kontaktów
 • Jako dziecko był prawdziwym kolekcjonerem

Wyjątkowe towary

Ger van Oers

Ger van Oers opisuje siebie jako prawdziwe „dziecko-sroka”. Odkąd był dzieckiem, zbiera wszystko, co nie zostało na stałe gdzieś przybite. A gdy kolekcja jest kompletna? Po prostu rozpoczyna zbieranie czegoś innego. Jedynie jego kolekcja długopisów przetrwała próbę czasu. Dzięki kolekcjonowaniu i sprzedawaniu Ger rozwinął w sobie prawdziwy instynkt handlarza. Przez lata był właścicielem kwitnącego internetowego interesu związanego z długopisami, a w późniejszym czasie otworzył własny sklep z antykami i osobliwościami.

Długopisy jednak będą zawsze najbliżej jego serca. Ger wiec jest idealnym licytatorem aukcji „Długopisy i przyrządy do pisania”, której oferta jest bogata w liczne interesujące towary na sprzedaż. Pióra wieczne Montblanc są szczególnie pożądane. Pióra wieczne, edycji limitowanej z lat 80. i 90., oraz niemieckie pióra wieczne Pelikan są szczególnie interesujące dla licytujących. Ger w stosunkowo małym świecie długopisów utrzymuje bliskie relacje ze swoimi sprzedawcami, co w rezultacie przekłada się na wspaniałe cotygodniowe aukcje.

Gerben van IJken

Gerben van IJken

Toys & Boardgames

Gerben van IJken

Licytator Toys & Boardgames

I always wanted to work with Lego and finally I can with Catawiki!

 • A passion for Lego for over 30 years
 • Visits international Lego fairs
 • Committed to good relationships with buyers and sellers
Gerben van IJken

An entire city was built in Gerben van Ijken’s childhood home. A Lego city, of course, built from dozens of sets that he received as a child. He was quite fascinated by the multifunctional Lego blocks. And once he had assembled everything following the manual’s instructions? It was demolished and combined with other sets to build his own creations. Lego has always been a passion for Gerben, and he has followed its fortunes closely, including attending international fairs. His ultimate dream was a job where he could work with Lego... and now his fantasy is a reality!

Gerben loves every minute of his job as an auctioneer. Sets from the 50s and 60s can still be combined with modern sets, which makes the market very lively. Lego is also a good investment because the collection changes every two years and sets are never re-released. Auctions that include unique sets, like the limited edition Millennium Falcon, are always very exciting! Gerben particularly enjoys being able to make so many people happy at his Lego auction. After all, that’s what Lego is for!

Gijs Hamming

Gijs Hamming

Licytator Dywany (orientalne i ręcznie tkane)

Nie każdy wie, że ukończenie dywanu czasami trwa latami.

 • Przez ponad 20 lat posiadał własny sklep z dywanami orientalnymi
 • Sam kupował dywany na Dalekim Wschodzie
 • Rozległe sieci kontaktów

Wyjątkowe towary

Gijs Hamming

Gijs Hamming pierwszy raz zetknął się z dywanami orientalnymi u rodziny kolegi pochodzącego z Armenii. Rodzina ta od ponad stu lat wykonywała ekskluzywne dywany. Korzystając z tych dywanów, Gijs i jego kolega z klasy ruszyli na podbój rynku. Oglądając, dotykając i wąchając dywany, Hamming dowiedział się więcej na temat swojego towaru, co obudziło jego prawdziwą pasję do dywanów orientalnych. Po śmierci swojego przyjaciela, Gijs kontynuował prowadzenie firmy, zarządzając swoimi dwoma sklepami. Obecnie ma za sobą dwadzieścia lat doświadczenia, wypełnionych podróżami na bazary Dalekiego Wschódu, negocjacjami i sprzedażą.

Gijs nabył bogactwo wiedzy, dzięki której mamy pewność, że doskonale wie, jakie rodzaje dywanów uwzględnić na aukcjach. Pochodzenie dywanów i ich wartość można zazwyczaj określić na podstawie ich wzorów, barw i technik splotu. W przypadku wątpliwości, Gijs sprawdza swą wiedzę w jednym z wielu swoich leksykonów. Dzięki niemu na Catawiki pojawiają się najznakomitsze dywany: takie jak te szeroko dostępne pojawiające się w latach 50. - 80. i te drogie z początku XX wieku.

Guido Mascini

Guido Mascini

Wino

Guido Mascini

Licytator Wino

Jestem całkowicie zafascynowany ogromną różnorodnością win.

 • Posiadał restaurację bogatą w ekskluzywne wina
 • Ukończył kilka kursów win
 • Pracował w różnych domach aukcyjnych
Guido Mascini

Miłość Guido Mascini do dobrego wina zaczęła się, gdy otworzył własną restaurację. Zapoznał wielu producentów wina, którzy zaznajomili go z szeroką gamą win. Był naprawdę zafascynowany różnorodnością win, zarówno jeżeli chodzi o smak, jak i o ich cenę. Chciał wiedzieć więcej! Po odbytych kursach win i wizytach w zamkach wina w Europie i Afryce, Guido mógłby nazywać się prawdziwym koneserem. Po sprzedaży swojej restauracji pracował w różnych domach aukcyjnych. Oprócz tego, że jest licytatorem, pełni on również rolę koordynacyjną dla aukcji wina, porto i whisky na Catawiki.

Guido Mascini jest odpowiedzialny za aspekty organizacyjne i wraz z licytatorami zawsze szuka wszelkich możliwości na nowe lub tematyczne aukcje. Każdego tygodnia przedstawiając staranny wybór win opiera się na wiedzy licytatorów. Osobiście jest dużym fanem Kanonkop ‘Paul Sauer’, lecz rzadko spotykana whisky lub dobre wino z 2010 roku - świetny rok dla wina - również są mile widziane na jego aukcjach.

Harald Fredriks

Harald Fredriks

Kartografia

Harald Fredriks

Licytator Kartografia

Druki kartograficzne nie są jedynie ozdobą, są one również trwałą inwestycją.

 • Pracował jako oficer w sekcji zbierania informacji geograficznych w holenderskim Ministerstwie Obrony Narodowej
 • Szczyci się ponad 17-letnim doświadczeniem
 • Założył świetnie prosperujący antykwariat kartograficzny

Wyjątkowe towary

Harald Fredriks

Wspaniała ozdoba, świadectwo pochodzenia lub trwała inwestycja. Istnieje mnóstwo dobrych powodów, aby kupić zabytkową mapę lub plan miasta. Harald Fredriks wie na ten temat wszystko, dlatego też, zarówno jako licytator i miłośnik, łączy razem wspaniałe aukcje kartograficzne.

Harald odkrył swoją pasję podczas służby w Ministerstwie Obrony Narodowej. Jako „oficer w sekcji zbierania informacji geograficznych”, musiał analizować i wyznaczać (potencjalne) obszary misji, używając do tego nie tylko obrazów z satelity, ale również obecnych, lub gdy tych brakowało, nieaktualnych map. To wystarczyło, aby wzbudzić jego zainteresowanie i po dziesięcioletniej pracy w wojsku, założył świetnie prosperujący antykwariat kartograficzny. Mapy, plany miast, topograficzne wydruki i weduty: To właśnie nimi znajduje się Harald.

Aukcjonowanie pasuje do niego jak ulał. Osobiście zna on większość ludzi ze środowiska antykwariuszy. Wiele map specjalnych wystawianych jest na aukcje każdego tygodnia. Najciekawszymi dla Haralda są rzadkie mapy z czasów Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej (VOC), z tajnymi szlakami handlowymi. Niestety, prawdopodobieństwo pojawienia się takiej mapy jest bardzo małe. Harald lubi uwzględniać w swoich aukcjach również te ‘zwykłe’ mapy, po to aby zapewnić potencjalnym nabywcom większe zróżnicowanie wystawianych przedmiotów.

Horst Kløver

Horst Kløver

Licytator Sztuka (fotografia) / Sztuka (współczesna)

Horst Kløver

Fotografia to uniwersalny język, który może łączyć ludzi.

 • Ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe
 • Zna wszystkie aspekty tego zawodu
 • Ogromna międzynarodowa sieć kontaktów
 • Regularnie publikuje artykuły poświęcone fotografii

Pierwszym zadaniem fotograficznym Horsta Kloeven’a było zrobienie sesji szkolnego pokazu mody dla szkolnej gazetki. Fotografia go urzekła i od razu wiedział, że chce się w tym realizować. Następnie zaczął studiować historię sztuki i fotografii. Bezpośrednio po studiach pracował dla różnych czasopism jako fotoreporter. Dzięki temu Horst Kloeven zdobył duże doświadczenie i rozwinął szeroką sieć kontaktów, jednakże chciał też spędzać więcej czasu z rodziną. Z tego powodu skupił się na teoretycznej stronie fotografii i stał się aktywny jako kustosz, pracując dla muzeów i galerii w całej Europie.

Obecnie stara się zainteresować domem aukcyjnym Catawiki, wszystkich tych, których poznał w branży. Dzięki temu, każdego tygodnia zalewa nas fala wysokiej jakości przedmiotów składanych na aukcje. Będąc kreatywną duszą i kustoszem potrafi stworzyć zróżnicowane aukcje. Naprzemiennie uwzględnia dzieła znanych fotografów i obiecujących młodych talentów. Sposób, w jaki Horst Kloeven komponuje swoje aukcje wymaga od niego dużej uwagi, ponadto uwielbia z nimi eksperymentować. Każdego tygodnia jest podekscytowany, obserwując jak jego aukcje wpływają na licytantów.

Iris Hendriks

Iris Hendriks

Biżuteria

Iris Hendriks

Licytator Biżuteria

Kiedyś, jako amator-jubiler tworzyłam swoją własną biżuterię.

 • Od 40 lat zafascynowana klejnotami i biżuterią
 • Amator-jubiler
 • Pracowała jako przedsiębiorca
 • Z ogromnym doświadczeniem praktycznym
Iris Hendriks

Iris Hendriks od zawsze miała nieodparty pociąg do kamieni szlachetnych. Kiedyś je sama wydobywała ze skał za pomocą młotka i dłuta. Jako amator-jubiler przez lata tworzyła swoją własną biżuterię. Jako przedsiębiorca widziała wszystkie rodzaje osobliwości na temat których zawsze chciała wiedzieć wszystko. Widziała lub sprzedała już prawie wszystko co zawiera kamienie szlachetne.

Projektancka biżuteria, złote naszyjniki i stare broszki babci: według Hendriks, wszystko, co można by nazwać biżuterią jest godne wystawienia na aukcji biżuterii Catawiki. Z doświadczenia Hendriks wie, iż przy bliższym zbadaniu w szczególności biżuterii Bvlgari, często okazuje się, że biżuteria ta jest w rzeczywistości wykonana w chińskiej fabryce. Iris wie lepiej niż większość, jakich znaków i ukrytych cech szukać. Dzięki doświadczeniu, zazwyczaj potrafi szybko stwierdzić czy przedmiot jest ręcznie robiony czy pochodzi z fabryki.

Jacques Pels

Jacques Pels

Komiksy

Jacques Pels

Licytator Komiksy

Jacques Pels

Wykonywałem praktycznie każdą pracę pod słońcem związaną z komiksami, oczywiście poza ich rysowaniem.

 • Przez 20 lat współpracował z licznymi wydawcami komiksów
 • Organizował najważniejsze targi komiksów
 • Pracował nad wieloma leksykonami i wystawami komiksów
 • Sam jest kolekcjonerem

Wyjątkowe towary

Jacques tak intensywnie zajmuje się komiksami, że jedynie sami bohaterowie są w nie bardziej zaangażowani. Jako dziecko, czytał Kaczora Donalda, Tintin i Spirou, jednakże jego zainteresowanie komiksami sięgnęło szczytu, kiedy otwarto pierwszy sklep z komiksami w Ghent. To tam, Jacques odkrył nieco droższe komiksy, które z przyjemnością kolekcjonował. Minęło już 40 lat, odkąd rozpoczął swoją kolekcjonerską przygodę.
W tym czasie, realizując swoją pasję rozwinął międzynarodową sieć kontaktów poprzez odwiedzanie licznych europejskich targów. Jest również zaangażowany w oragnizację targów i cotygodniową dystrybucję, pracował nad wieloma wystawami i leksykonami komiksów. Jako licytator, Jacques potrafi rozpoznać piękne towary. To stan oferowanych przedmiotów liczy się dla niego najbardziej. Jest to czynnik decydujący, czy przedmiot wyróżni się spośród innych, przede wszystkim jeżeli chodzi o pierwsze wydania i osobliwości komiksowe. A jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, jedno spojrzenie do własnej kolekcji zawsze dostarczy mu ostatecznej odpowiedzi.

Jamie Brindle

Jamie Brindle

Zegarki

Jamie Brindle

Licytator Zegarki

Mój tata zwykł mawiać: zegarek jest najpiękniejszą biżuterią, jaką człowiek może nosić.

 • Prawie 25-letnie doświadczenie w handlu
 • Przez lata był straganiarzem na słynnym targu Bermondsey
 • Posiada sklep specjalistyczny
 • Zbudował ogromną sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Jamie Brindle

Miłość w rodzinie Jamie’go Brindle do zegarków jest cechą dziedziczną. Jego ojciec kochał nosić piękne zegarki, więc kiedy miał trzynaście lat, w prezencje świątecznym otrzymał od niego swój pierwszy zegarek firmy Timex. W tych czasach było to coś wyjątkowego, lecz gdy dorósł, zaczęły go interesować bardziej ekskluzywne zegarki. Przez lata był straganiarzem na słynnym targu antyków Bermondsey w Londynie, gdzie kupował i sprzedał zegarki. Tam, dużo się nauczył i zbudował rozległą sieć kontaktów. Następnie, Jamie Brindle otworzył własny sklep jubilerski, specjalizujący się w zegarkach, który istnieje już jedenaście lat.

Ponad 25-letnie doświadczenie w handlu, wyposażyło Jamie’go Brindle w rozległą wiedzę o zegarkach, którą chętnie wykorzystuje w Catawiki. Obecnie Jamie wie dokładnie, na co zwracać uwagę przy ocenie zegarków. Szczególnie ważne jest sprawdzenie mechanizmu zegarowego. Pomaga to wskazać, czy zegarek jest w dobrym stanie. Producent zawsze dodaje swoje własne cechy charakterystyczne do mechanizmu zegarku. Pomimo swojej ogromnej wiedzy, licytator Jamie Brindle codziennie jest zaskakiwany pojawiającymi się ciekawymi ofertami, takimi jak np. zegarki z Europy Wschodniej przyzwoitej jakości, które są popularne w Wielkiej Brytanii, lub limitowane edycje zegarków jego ulubionych marek.

Jamie Beeden

Jamie Beeden

Sztuka (fotografia)

Jamie Beeden

Licytator Sztuka (fotografia)

Jamie Beeden

Dobre zdjęcie powinno głęboko poruszać.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe
 • Był fotoreporterem dla głównych wytwórni fotograficznych, czasopism i międzynarodowych korporacji
 • Zna wszystkie aspekty branży fotograficznej
 • Posiada własną galerię fotografii

Wyjątkowe towary

Jamie Beeden studiował fotografię na Uniwersytecie Londyńskim. Świeżo po uniwersytecie, został zatrudniony jako asystent młodego fotografa, gdzie przede wszystkim nauczył się ciężkiej pracy. To mu się przydało, gdy kilka lat później otworzył swój biznes związany z fotografią. Przez dwanaście lat, Jamie Beeden pracował jako fotograf dla wytwórni fotograficznych, znanych czasopism i międzynarodowych korporacji. Po tym wszystkim zapragnął mniej intensywnej pracy i zatrudnił się w agencji fotografii reklamowej i w galeriach w Londynie. Następnie otworzył własną galerię w spokojnej miejscowości Margate.

Z jego bogatym doświadczeniem w fotografii, Jamie Beeden pracuje obecnie jako licytator dla Catawiki. Dzięki tysiącom zdjęć, które w swoim życiu widział i zrobił, potrafi ocenić oferowane towary i rozpoznać prawdziwy talent po jednym spojrzeniu. Oprócz dobrze znanych nazwisk, uwzględnia również na swoich aukcjach młode talenty. Jamie Beeden uwielbia pierwsze wydania słynnych albumów fotograficznych, najlepiej podpisanych przez fotografa. W ten sposób, chciałby przenieść swoje aukcje na następny poziom i uczynić Catawiki idealnym miejscem, w którym można uzyskać piękne zdjęcia.

Jaromir Budi

Jaromir Budi

Antyki / Osobliwości / Wystrój

Jaromir Budi

Licytator Antyki / Osobliwości / Wystrój

Jaromir Budi

Uwielbiam aktywny charakter branży aukcyjnej.

 • Ponad 15-letnie doświadczenie
 • Studiował muzealnictwo
 • Odbył kurs stolarski
 • Ogromna międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Joromir Budi pochodzi z rodziny kolekcjonerów. Nie jest więc niespodzianką, że już jako nastolatek często odwiedzał pchle targi w poszukiwaniu świetnych towarów. Przykuwały jego uwagę zwłaszcza zabytkowe meble, dzięki którym zainteresował się stolarstwem. To właśnie w ten sposób Joromir Budi poznał branżę aukcyjną. Aktywny charakter, interakcja oraz różnorodne obiekty były dokładnie tym, czego szukał. Przez dwanaście lat pracował dla różnych domów aukcyjnych z Nowego Jorku, Berlina i dla tych internetowych.

Podczas wieloletniej pracy jako rzeczoznawca, Budi Joromir zdobył szeroką wiedzę o różnych rodzajach antyków i o rynku. Wiedza ta pomaga mu ocenić różnorodne towary w Catawiki. Jego spostrzegawcze oko stolarza niczego nie pominie. Dzięki niemu potrafi ocenić drewno i kunszt obiektu, oraz wykryć ślady obróbki maszyn, co pozwala mu na sprawną ocenę towarów. Nie mniej jednak, jego zdaniem budowanie relacji i zaufania jest równie ważne. Dlatego też jest on stale w kontakcie z nabywcami i sprzedawcami, równolegle tworząc za każdym razem coraz bardziej udane aukcje.

Jay McLellan

Jay McLellan

Szkło

Jay McLellan

Licytator Szkło

Jay McLellan

Podziwiam niesamowity kunszt wyrobów ze szkła.

 • Przez 15 lat posiadał własny biznes i galerię wyrobów ze szkła
 • Opublikował katalog internetowy holenderskich wyrobów ze szkła
 • Dozgonne zaangażowanie w kulturę i sztukę w Internecie

Wyjątkowe towary

Zainteresowanie Jaya McLellan’a wyrobami ze szkła wzięło się z jego doświadczenia w branży IT, gdzie uporządkowywał dane (muzealne) w dużych bazach danych. Gdy, dzięki swojemu partnerowi zetknął się z holenderskimi wyrobami ze szkła, zauważył, że nie powstał o nich ani jeden katalog. Za cel obrał sobie stworzenie takiego katalogu, dzięki czemu zainspirował nowych kolekcjonerów. Jego praca nie poszła na marne. Jako jeden z pierwszych pionierów, założył godny zaufania sklep internetowy z bazą danych. Dzięki temu po ponad 15 latach kwitnącego handlu, Jay McLellan może już oficjalnie siebie nazywać ekspertem w dziedzinie wyrobów szklanych.

To doświadczenie Jay McLellan wykorzystuje teraz dla Catawiki, gdzie ocenia holenderskie i włoskie szklane przedmioty. Jest bardzo świadomy swojej odpowiedzialności jako licytator i zawsze stara się podkreślić znaczenie opisów towarów, które powinny być tak kompletne i staranne jak to tylko możliwe. Z tego powodu, Jay McLellan szczególnie ceni sobie dobre zdjęcia i chętnie wyjaśnia sprzedawcom, jak je zrobić. Tylko wtedyszczegóły, kształty i kunszt oddadzą prawdziwy potencjał przedmiotów wpływając na rzetelną wycenę i ekscytujące oferty.

Jeroen Hamelink

Jeroen Hamelink

Płyty winylowe

Jeroen Hamelink

Licytator Płyty winylowe

Nie ma nic lepszego niż doświadczanie muzyki poprzez fizyczny produkt.

 • Ponad 10-letnie doświadczenie
 • Przez wiele lat był kierownikiem sklepu z płytami
 • Miłośnik i kolekcjoner płyt winylowych
Jeroen Hamelink

Jeroen Hamelink już w młodym wieku rozwinął swą miłość do płyt winylowych. Uwielbiał przeglądać kolekcję płyt swoich rodziców i wybierać którąś do posłuchania. Nadal cieszy go czynność włączania płyty. Jeroen posiada również imponującą kolekcję płyt winylowych i płyt CD. W znacznej części zawdzięcza to swojej pracy jako kierownik sklepu z płytami, gdzie natknął się na tysiące płyt winylowych i płyt CD oraz gdzie poznał rynek na wylot. Teraz wykorzystuje tę wiedzę w Catawiki.

Pomimo pojawienia się możliwości słuchania muzyki cyfrowej, Jeroen zauważył, że istnieje coraz większe zapotrzebowanie na płyty winylowe. I nie tylko u kolekcjonerów. Coraz więcej młodych ludzi oprócz posiadania cyfrowej kopii, woli kupować swoją muzykę na płycie winylowej. Często są oni zainteresowani takimi klasykami jak płyty Led Zeppelin, The Doors i The Beatles. Za pośrednictwem aukcji tematycznych Jeroen koncentruje się także na mniej znanych gatunkach muzycznych, gdzie w ofercie znajduje się wiele winyli. To pomaga mu stworzyć wieloaspektowe aukcje, z perełkami dla koneserów płyt winylowych i z dobrej jakości popularnymi płytami dla entuzjastów.

Jeroen Trapman

Jeroen Trapman

Zegarki

Jeroen Trapman

Licytator Zegarki

Jeroen Trapman

Historyczna wartość, którą ucieleśniają zegarki, naprawdę mnie fascynuje.

 • Obszerna wiedza o zegarkach
 • Sam jest kolekcjonerem
 • Doskonała sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Kiedy Jeroen Trapman skończył 15 lat, nadszedł czas na kolejny krok w kierunku dorosłości: kupno dobrego zegarka. Poszukiwał go na forach internetowych, w prasie oraz w podręcznikach. Po sześciu miesiącach, miał swój pierwszy zegarek: piękny Seiko. Od tego momentu zawładnęła nim całkowicie obsesja na punkcie zegarków i natychmiast zaczął oszczędzać pieniądze na następny. Fascynuje go wszystko co z nimi związane: projektowanie, technologia i ich wartość historyczna. To jest niesamowite, że zegarek może być noszony przez alpinistę na Mount Everest, w głębi oceanu, a nawet na księżycu.

Jeroen jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie zegarków. Zna na wylot wszystkie marki, począwszy od modeli klasycznych po te, które ukażą się w przyszłym miesiącu. Lubi obserwować jak podaż i popyt spotykają się w Catawiki, a doradzanie licytantom i sprzedawcom daje mu satysfakcję. Kolekcjonerzy mogą znaleźć ten jeden wyjątkowy model do swojej kolekcji, podczas gdy inni licytanci, którzy po prostu chcą mieć ładny zegarek mogą otrzymać dokładnie to, czego pragną. Osobiście Jeroen uwielbia zabytkowe zegarki marki Rolex.

Joaquin Fernandez Cebrian

Joaquin Fernandez Cebrian

Kamienie szlachetne / Zegarki

Joaquin Fernandez Cebrian

Licytator Kamienie szlachetne / Zegarki

Moje doświadczenie jako złotnik pomaga mi w ocenie zegarków.

 • Od ponad 25 lat jest miłośnikiem zegarków
 • Prawie 20-letnie doświadczenie jako złotnik
 • Właściciel biznesu związanego z złotnictwem

Wyjątkowe towary

Joaquin Fernandez Cebrian

Chociaż Joaquin Fernandez Cebrian od zawsze uwielbiał zegarki, jego pasja do zegarków naprawdę rozpoczęła się podczas turnieju tenisa stołowego, w którym brał udział. Breitling, słynny producent zegarków, na turnieju wystawiał niewielką partię z najnowszymi modelami zegarków. Dla młodego Joaquina była to miłość od pierwszego wejrzenia, więc zaczął oszczędzać pieniądze na swój pierwszy zegarek Breitling. Od tamtego czasu, Joaquin został prawdziwym fanatykiem zegarków; jest zawsze poinformowany o wszystkich nowych trendach w przemyśle zegarmistrzowskim, bierze udział w targach i regularnie spotyka się z innymi entuzjastami. W odróżnieniu od większości entuzjastów, Joaquin Fernandez Cebrian nie lubi się popisywać swoimi zegarkami. Woli zachowywać je w dyskrecji.

Według Joaquina, ta dyskrecja nie ma zastosowania do zegarków na Catawiki; te muszą być wyeksponowane tak dobrze jak to tylko możliwe. Regularnie więc doradza sprzedawcom, jak robić dobre zdjęcia i jak odpowiednio je czyścić; zawsze podaje rzetelne informacje. W ten sposób licytant wie dokładnie co licytuje, a sprzedawca ostatecznie uzyskuje wyższe dochody. Dzięki swemu doświadczeniu jako złotnik, Joaquin Fernandez Cebrian jest w stanie prawidłowo ocenić jakość złotych zegarków i tych wysadzanych diamentami. Uwielbia to robić, ponieważ możliwość obserwowania pojawiających się w ofercie pięknych zegarków uważa za niezwykle ekscytującą.

Job Kwakman

Job Kwakman

Książki / Osobliwości

Job Kwakman

Licytator Książki / Osobliwości

Chcę podkreślić to, co sprawia, że każda z książek jest wyjątkowa.

 • Studiował kulturę i sztukę
 • Pracował w domu aukcyjnym specjalizującym się w książkach
 • 12-letnie doświadczenie

Wyjątkowe towary

Job Kwakman

Job Kwakman od dzieciństwa miał zamiłowanie do książek. Po studiach sztuki, kultury i mediów, został wprowadzony do świata aukcji i księgarń. Jego pasja została obudzona podczas pracy w domu aukcyjnym. Tam, Job spędzał czas badając historię, stojącą za setkami książek, które przeszły przez jego ręce, zanim zdecydował się uwzględnić je w katalogu.

Job podejmując pracę w Catawiki poczuł się jak ryba w wodzie. Każdego dnia ma do czynienia z wieloma książkami, które są z jakiegoś powodu szczególne dla sprzedawców. Różnorodność ta waha się od pięknie ilustrowanych książek dla dzieci po stare i rzadkie rękopisy. Wraz ze sprzedawcą, z największą troską dba o to, aby przedstawić najlepsze cechy każdej z pozycji w celu podkreślenia tego, co sprawia, że jest tak wyjątkowa. W rezultacie wraz z z kolegami tworzy aukcje, które inspirują licytantów do licytowania tych pięknych lub rzadkich edycji.

Joep Egmond

Joep Egmond

Licytator Instrumenty muzyczne

George Harrison i Paul McCartney rozpoczynali grę na gitarach mojego ojca.

 • Jego rodzina produkuje słynne gitary „Egmond”
 • Właściciel sklepu z instrumentami muzycznymi
 • 35-letnie doświadczenie praktyczne

Wyjątkowe towary

Joep Egmond

George Harrison, Brian May i Paul McCartney. Są oni wszyscy gwiazdami rocka, ale mają też inną wspólną cechę: wszyscy zaczęli grę na gitarze Egmond. Fabryka, w której zostały wykonane te gitary należała do ojca Joep’a Egmond’a, który również posiadał sklep z instrumentami muzycznymi. Joep urodził się w mieszkaniu nad sklepem. Nie było to więc zaskoczeniem, że w późniejszym czasie przejął tę działalność. Podczas ponad 35-letniego doświadczenia zyskał nieocenioną wiedzę eksperta i widział niemal każdy możliwy instrument.

Joep jest zdania, że instrumenty muzyczne są dla emocjonalnych ludzi. Dla ludzi, dla których instrument ma takie samo znacznie jak chleb i masło; jest więc dobrą inwestycją. Tak właśnie było w jego sklepie i dokładnie tak jest w Catawiki. Lubi omawiać towary z oferty z jego dostawcami. A dzięki swojej wiedzy i swojemu instynktowi biznesowemu, zawsze potrafi stworzyć świetną aukcję. Joep najchętniej uwzględnia na swoich aukcjach rzadkie instrumenty, takie jak ręcznie robione fortepiany Steinway. Jednakże z radością doceni również piękne skrzypce lub djembe.

John Searle

John Searle

Licytator Motocykle i motorowery

Klasyczne motocykle z lat 30. reprezentują piękny okres.

 • Ponad 25-letnie doświadczenie
 • Stworzył kilka programów telewizyjnych na temat motocykli
 • Bierze udział w (między)narodowych wyścigach klasycznych motocykli
 • Wielkie zamiłowanie do klasycznych motocykli

Wyjątkowe towary

John Searle

John Searle miał 18 lat, kiedy kupił swój pierwszy motocykl: BMW R60. W tamtych czasach, R60 był już klasykiem, a on nadal nim regularnie jeździ. Jego miłość do klasycznych motocykli nigdy się nie zmniejszyła, nawet gdy zrobił i wyreżyserował programy telewizyjne na temat najnowszych modeli. Dodatkowo, na bieżąco brał udział w wyścigach klasycznych motocykli w całej Europie, czasami z żoną w motocyklu z bocznym koszem. Motocykle, z których John Searle korzysta podczas wyścigów są starannie utrzymywane w jego własnym warsztacie, w którym niedawno też wykonywał pracę dla Catawiki. Otoczony swoją pasją, tak jak być powinno.

Dla Johna Searle bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie szczegółów motocykli oferowanych na jego aukcjach. Jeżeli na przykład, numery ewidencyjne z ramy i innyh części są takie same, ma pewność, że jest to całkowicie autentyczny motocykl, który się dobrze sprawdzi na aukcji. Ponadto John Searle, dzięki swojemu doświadczeniu zyskał intuicję i wgląd w zachowania ludzi. Dlatego chętnie rozmawia z nabywcami, sprzedawcami i entuzjastami podzielającymi jego pasją.

Jos Zinkstok

Jos Zinkstok

Znaczki

Jos Zinkstok

Licytator Znaczki

Znaczki pocztowe stały się jednym z najważniejszych aspektów mojego życia.

 • Ponad 35-letnie doświadczenie zawodowe
 • Organizator swoich własnych aukcji
 • Zapalony kolekcjoner
Jos Zinkstok

Gdy Jos Zinkstok otrzymał w prezencie na szóste urodziny paczkę znaczków, nie był pod wrażeniem. Na szczęście jego ojciec był zadowolony z prezentu i natychmiast zaczął zbierać znaczki zostając przy tym dyrektorem związku znaczków pocztowych. W efekcie stowarzyszenie regularnie spotkało się w domu młodego Josa. Dzięki tym wydarzeniom, jego miłość do znaczków powoli rosła. – z czego Jos jest zadowolony po dzień dzisiejszy. Zaczął zbierać swoją kolekcję odwiedzając wiele targów, aukcji i handlarzy znaczków. Kiedy jego ojciec zmarł przedwcześnie, jemu pozostała sprzedaż kolekcji. To właśnie wtedy swój instynkt do handlu. Jos zdecydował się założyć własną aukcję znaczków. Cztery razy do roku, kolekcjonerzy z całego kraju brali w niej udział, ponieważ zawsze można było na niej znaleźć ciekawe okazy. Trwało to przez 28 lat.

Po prawie 30 latach, nadarzyła się nowa okazja. Dołączając do grona licytatorów w 2012 roku, Jos utworzył pierwszą aukcję znaczków w Catawiki i rozwija ją po dzień dzisiejszy. Przełożył całą swoją wiedzę i doświadczenie na aukcje znaczków. Jego wyczucie prezentacji i oko do pięknych znaczków gwarantują sukces aukcji na które każdy chce wracać. Jos często widzi starych klientów lub znanych sprzedawców regularnie pojawiających się na jego licytacjach.

Jurry Heshusius

Jurry Heshusius

Komiksy

Jurry Heshusius

Licytator Komiksy

Kiedyś spędzałem godziny polując na rzadkie komiksy w księgarniach komiksowych - teraz przychodzą do mnie same!

 • Przez ponad 15 lat pracował w księgarni komiksowej
 • Koneser i kolekcjoner
 • Doświadczony nabywca, sprzedawca i rzeczoznawca

Wyjątkowe towary

Jurry Heshusius

Jurry Heshusius ma pełne prawo nazywać się koneserem komiksów. Komiksy czytał już w młodym wieku i nie trwało to długo, zanim zaczął je również kolekcjonować. Oprócz komiksów, Jurry również kolekcjonował sitodruki i zdjęcia, głównie z takimi artystami jak: Enki Bilal i Moebius. W poszukiwaniu ekskluzywnych wydań do swojej kolekcji odwiedzał targi i księgarnie komiksowe w kraju i za granicą. Jurry wkrótce został zauważony w miejscowej księgarni komiksowej, gdzie zaproponowano mu pracę. Tam zyskał ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe. Zakup, sprzedaż, ocena. Wszystko co jest związane z handlem komiksami, Jurry ma za sobą.

Teraz ponownie spełnia się w tej roli, ale tym razem on-line, razem z Catawiki. Jako licytator, jest stale zajęty ocenianiem komiksów i budowaniem relacji z licytantami i sprzedawcami. Kiedyś spędzał godziny polując w księgarniach komiksowych na ekskluzywne edycje, teraz przychodzą do niego same. Ze swojego doświadczenia wie, że zwykle można ocenić wartość na pierwszy rzut oka. A jeśli to nie działa, może zawsze się zwrócić o poradę do kogoś ze swojej dużej sieci kontaktów.

Kurt Salchli

Kurt Salchli

Książki

Kurt Salchli

Licytator Książki

Kurt Salchli

Poznałem przemysł wydawniczy z każdej perspektywy.

 • Ponad 35-letnie doświadczenie
 • Posiadał własne księgarnie i wydawnictwo
 • Ogromna międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Kurt Salchi od zawsze był zapalonym czytelnikiem. Swoje pierwsze kieszonkowe zdobył w bibliotece sprzedając książkę dla dzieci. Będąc wykształconym w dziedzinie ekonomii, postanowił skoncentrować się na branży książek. Kiedy miał 24 lata, otworzył swoją pierwszą księgarnię z nowymi i antykwarycznymi książkami. Skory do podróży, Kurt Salchi otwierał liczne księgarnie w Paryżu, a w późniejszym czasie stworzył nawet wydawnictwo, dla którego podróżował po całej Europie, budując sieć kontaktów wśród pisarzy, ilustratorów, wydawców i właścicieli sklepów.

Przebywając we Francji, Kurt Salchi dosyć dobrze nauczył się języka francuskiego. W związku z tym, głównie zajmuje się aukcjami niemieckiej i francuskiej literatury. W jego ręce trafiło wiele różnorodnych książek. Części z nich nigdy nie sprzedał. Jak nikt inny zna wartość tych książek. Kurt Salchi bierze pod uwagę w szczególności międzynarodowy charakter aukcji, dzięki któremu, kandydaci z całego świata mają szansę otrzymać książki, których nigdy by nie znaleźli w swojej lokalnej księgarni.

Leo Setz

Leo Setz

Licytator Sztuka (klasyczna)

Leo Setz

Sztuka zawsze będzie częścią mojego życia.

 • Ponad 30-letnie doświadczenie
 • Przez 25 lat był handlarzem sztuką
 • Doświadczony rzeczoznawca, restaurator i handlarz
 • Wielki entuzjasta sztuki

Wyjątkowe towary

Od wczesnych lat, Leo Setz i sztuka są nierozłączni. Wszystko zaczęło się od rysowania i malowania, a z czasem przerodziło się w pracę na aukcji ojca i w jego działalności handlowej związanej z sztuką. To z kolei, zainspirowało go do otworzenia własnego, świetnie rozwijającego się biznesu związanego ze sztuką i ramami. Leo Setz miał obsesję na punkcie sztuki przez całe swoje życie. Dzięki wszystkim dziełom sztuki, które zdobył dla swojego sklepu, rozwinął wspaniałą intuicję co do wartości poszczególnych obrazów. Kocha przekopywać się przez duże zbiory i podejmować decyzje co do każdego egzemplarza.

Całe to doświadczenie czyni Leo Setz cennym nabytkiem dla Catawiki. Dzięki styczności z obrazami na tak wielką skalę, Leo wie dokładnie na które szczegóły musi zwracać uwagę. A w swojej pracy restauratora, nauczył się, jak w zabrudzonych kurzem malowidłach odnaleźć te z prawdziwym potencjałem. Leo Setz potrafi docenić dobrą kolekcję obrazów, zarówno tych z wyższej półki, jak i tych bardziej dostępnych dla przeciętnego licytanta. Dzięki temu tworzy niesamowicie piękne kolekcje i jeszcze bardziej ekscytujące aukcje.

Leonne van Bakel

Leonne van Bakel

Antyki / Ceramika

Leonne van Bakel

Licytator Antyki / Ceramika

Mam prawdziwą słabość do fajansu z Delft.

 • Studiowała historię sztuki
 • Obroniła pracę magisterską o ceramice z Delft
 • Ponad 10-letnie doświadczenie w handlu
 • Szeroka wiedza z zakresu antyków

Wyjątkowe towary

Leonne van Bakel

Z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w handlu dziełami sztuki o wysokiej jakości, Leonne van Bakel jest zaznajomiona z najpiękniejszą ceramiką. Miała z nią do czynienia na międzynarodowych targach, takich jak Tefaf, Brafa i Pan. Można powiedzieć, że była w jakimś sensie rozpieszczona, ale na szczęście nie straciła wyczucia co do innej antycznej ceramiki. Leonne ma szczególną słabość do ceramiki Delft, gdyż była ona przedmiotem jej pracy magisterskiej z historii sztuki.

Nabyła szeroką wiedzę podczas studiów i od tego czasu wie gdzie i jak poszerzyć ją jeszcze bardziej. Jest to umiejętność, która w pracy licytatora jest jej niezwykle przydatna. Z jej gruntowną wiedzą o zabytkowej ceramice i międzynarodowym handlu sztuką jest w stanie oszacować wartość wielu obiektów. Ogromna różnorodność oferowanych przedmiotów na Catawiki nadal poszerza jej horyzonty, co sprawia Leonne prawdziwą przyjemność. Jest zafascynowana wszystkimi wyjątkowymi przedmiotami i ma nadzieję przełożyć ten entuzjazm na jej aukcje.

Leonor Arnó Pons

Leonor Arnó Pons

Licytator Biżuteria / Etnografia i sztuka plemienna

Leonor Arnó Pons

Dla mojej kolekcji sztuki plemiennej przejechałam cały świat.

 • Kolekcjoner od ponad 30 lat
 • 5-letnie doświadczenie w handlu
 • Ogromna międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Leonor Arnó Pons od zawsze była zafascynowana obcymi kulturami i ich ekspresją artystyczną. Wszędzie kupowała etniczną i plemienną biżuterię, ale dopiero kiedy w wieku 20 lat pojechała z plecakiem do Indii, zaczęła kolekcjonować przedmioty plemienne na szerszą skalę. Podczas 25-letniej pracy jako kierownik galerii, wciąż kolekcjonowała przedmioty. Ostatecznie, Leonor Arnó Pons zdecydowała się podążać za swoją pasją i w swoim sklepie internetowym rozpoczęła handel plemienną i etniczną biżuterią. W swojej pracy przebyła cały świat i zobaczyła jak rzeczywiście korzystano z tych przedmiotów. To wyposażyło ją w informacje i wiedzę, która jest jej niezbędna do dokonania rzetelnej wyceny.

Wiedza i doświadczenie, które Leonor Arnó Pons zdobyła, wykorzystuje w Catawiki, troszcząc się o aukcje biżuterii plemiennej. Na swoich aukcjach wprowadza wyraźne rozróżnienie między biżuterią współczesną, a tą rzadszą, zabytkową. Chociaż obie są produkowane z jednakowym kunsztem, biżuteria zabytkowa jest szczególnie atrakcyjna dla kolekcjonerów. Leonor Arnó Pons w celu określenia pochodzenia przedmiotów, wykonuje dogłębne badania, lokalizując je przeważnie z 1 kilometrową dokładnością. Jej doświadczenie w podróżowaniu i własna kolekcja są nieocenione. Jeśli nie jest w stanie ustalić pochodzenia obiektu, korzysta ze swojej przepastnej kolekcji leksykonów i katalogów.

Louis Girard

Louis Girard

Komiksy

Louis Girard

Licytator Komiksy

Louis Girard

Sztuka i literatura stykają się ze sobą w komiksach.

 • Ponad 10-letnie doświadczenie
 • Zapalony kolekcjoner wydań specjalnych
 • Ekspert w dziedzinie francuskiego komiksu
 • Rozległa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Ojciec Louisa Girarda kolekcjonował komiksy i jak to często bywa, jego syn również się nimi zachwycił. Wybierali się razem na targi, aukcje i do specjalistycznych sklepów w całej Europie. Gdy Louis rozpoczął swoją własną kolekcję, zaczął podróżować i specjalizować się w pierwszych wydaniach oraz wydaniach specjalnych. Jego najważniejszym egzemplarzem jest pierwsze wydanie Blueberry z wyjątkowymi rysunkami Jeana Girauda, który zmarł niedługo potem. Dzięki swojej pasji do rzadkich komiksów, Louis jest dobrze znany wśród największych handlarzy komiksów w Paryżu, gdzie często zatrzymuje się na kawę.

Louis jest zadowolony z możliwości wykorzystania tych kontaktów dla Catawiki w celu uzyskania jeszcze bardziej interesujących towarów z Francji. Poza pierwodrukami, specjalizuje się też w komiksach Hergé i jest odpowiedzialny za tę część aukcji. Louis szczególnie lubi wydania w dobrym stanie, takie jak np. ‘Le petit Vingtième’, w którym były drukowane pierwsze historie Tintina. Stara się również uwzględniać na aukcjach komiksowe postaci i oryginalne rysunki, dzięki czemu możemy zaobserwować różnorodność towarów w ofercie.

Ludo Bax

Ludo Bax

Licytator Etnografia i sztuka plemienna

Te imponujące rzeźby i maski zrobiły na mnie duże wrażenie.

 • Dorastał w domu aukcyjnym
 • 35-letnie doświadczenie
 • Kolekcjoner i dystrybutor
 • Rozległe sieci kontaktów

Wyjątkowe towary

Ludo Bax

Wuj Ludo Bax’a podróżował do dżungli w poszukiwaniu sztuki plemiennej. Handlował praktycznymi przedmiotami z tubylcami i sprzedawał sztukę plemienną we własnym kraju. Jego cały dom był pełen imponujących posągów, rzeźb i masek, które robiły duże wrażenie na młodym Ludo.

Niektóre z posągów zostały sprzedane na aukcji w domu aukcyjnym ojca, gdzie Ludo w wieku ośmiu lat spędzał większość swojego wolnego czasu. Zaczął kolekcjonowanie i handel sztuką plemienną, a dzięki pracy w domu aukcyjnym stał się specjalistą w dziedzinie antyków.

Każdego tygodnia Ludo tworzy świetne aukcje, co zawdzięcza swojemu doświadczeniu w domu aukcyjnym ojca i wiedzy, którą nabył jako kolekcjoner. Charakter sztuki plemiennej nie zawsze mu to ułatwia: różnorodność przedmiotów waha się od prawdziwej sztuki antycznej po rzeźby kupione na lotnisku. Na szczęście, wprawne oko Ludo szybko zauważa te różnice i zawsze wybiera najlepsze przedmioty na swoje aukcje.

Marc Jans

Marc Jans

Sport

Marc Jans

Licytator Sport

Marc Jans

Już będąc dzieckiem odwiedzałem tory wyścigów motocyklowych.

 • Fotograf sportowy od prawie 20 lat
 • Robi zdjęcia dla wielu agencji prasowych
 • Wielki kolekcjoner podpisanych fotografii

Wyjątkowe towary

Dla Marca Jans’a tor wyścigowy nie jest obcy. Od wczesnych lat, uczęszczał z ojcem na wyścigi motocyklowe w jego rodzinnym Assen. Dlatego też, stał się nierozłączny ze sportem motocyklowym, który niemal dwadzieścia lat temu połączył z drugą pasją: fotografią. Marc Jans regularnie odwiedza tory wyścigowe, aby zrobić jak najbardziej ekscytujące zdjęcia Formuły 1 i MotoGP, które następnie daje zawodnikom do podpisu. Wynikiem tego jest przyzwoita kolekcja tysięcy podpisanych zdjęć i czapek.

To niewątpliwie upoważnia go do pełnienia funkcji licytatora aukcji pamiątek sportowych. Dzięki swoim nawykom kolekcjonerskim, Marc Jans bardzo dobrze zna rynek pamiątek sportowych. Przez to jest w stanie doskonale oszacować wartość wystawianych towarów. Jeśli jest coś czego nie wie, jego oddanie i wytrwałość gwarantują, że Marc Jans dokładnie zbada, to z czym ma do czynienia. Jeżeli obiekt jest podpisany, porównuje go do jednego z tysięcy autografów z własnej kolekcji, aby sprawdzić jego autentyczność.

Marcel Spijkerbosch

Marcel Spijkerbosch

Monety

Marcel Spijkerbosch

Licytator Monety

Jest coraz łatwiej sprzedawcom i kolekcjonerom monet prowadzić biznes w Internecie.

 • Ponad 40-letnie doświadczenie
 • Biznes rodzinny w handlu monetami
 • Duża międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Marcel Spijkerbosch

Od 1975 roku Marcel Spijkerbosch był zaangażowany w rodzinny interes handlu monetami, który został stworzony przez jego dziadka. Dziadek rozpoczął karierę jako piekarz, ale wkrótce zauważył, że mógłby osiągnąć większy zysk handlując monetami. Sprzedając odpowiednie monety, był w stanie otworzyć dochodową firmę, która była przekazywana z ojca na syna. Marcel Spijkerbosch w tym biznesie jest już 40 lat i nie ma na świecie wielu targów w których choć raz nie uczestniczył. Dzięki temu zbudował dużą sieć kontaktów i posiada rozległą wiedzę, którą może teraz wykorzystać w Catawiki.

Marcel Spijkerbosch specjalizuje się we współczesnych monetach wybitych po 1600 roku. Starsze monety powierza swojemu koledze licytatorowi z którym uwielbia współpracować. Kiedy ocenia partie, często rozpoznaje nazwiska dawnych przyjaciół z targów, którzy teraz sprzedają swoje monety w Internecie na aukcjach Catawiki. Wszystkie monety są dokładnie i z największą precyzją przez niego sprawdzane. Licytanci, mają prawo do rzetelnego i kompletnego opisu, by mogli dokładnie wiedzieć co licytują. Marcel Spijkerbosch lubi wiedzieć, że licytanci mają pewność co do jego aukcji.

Marco van Kampen

Marco van Kampen

Erotyka / Książki

Marco van Kampen

Licytator Erotyka / Książki

Kolekcjonerzy są często największymi ekspertami w swojej dziedzinie.

 • Nabywca książek w dużym antykwariacie
 • Ponad 15-letnie doświadczenie
 • Specjalizuje się w erotyce

Wyjątkowe towary

Marco van Kampen

Marco van Kampen pracował przez jakiś czas jako introligator, ale wkrótce stwierdził, że gdzieś traci rzeczywistą zawartość książki. Złożył więc podanie do głównej księgarni narodowej, gdzie pracował przez 12 lat, awansując na szefa antykwariatu podczas ostatnich pięciu lat. W celu pogłębienia swojej wiedzy, studiował ‘Historię książek odręcznie pisanych i drukowanych’ na Uniwersytecie w Amsterdamie. Z biegiem lat, Marco zebrał wspaniały zbiór erotyki, leksykonów książek i bibliografii.

Jego wiedza i leksykony postawiły go w pozycji dobrego licytatora Catawiki. Każdy dzień, w którym dobra książka lub wyjątkowy przedmiot związany z erotyką przychodzi na aukcję jest dla Marco jak Gwiazdka. Podczas cotygodniowych aukcji erotyki lubi prezentować licytantom to, co najlepsze, współpracując przy tym tak intensywnie jak to możliwe ze sprzedawcami.

Marco Hendrix

Marco Hendrix

Sztuka (współczesna)

Marco Hendrix

Licytator Sztuka (współczesna)

Jestem zafascynowany szorstkimi dziełami.

 • Ponad 17-letnie doświadczenie
 • Sam jest kolekcjonerem
 • Rozległa wiedza i doświadczenie

Wyjątkowe towary

Marco Hendrix

Marco Hendrix kocha szorstkie dzieła, pełne emocji. Nic dziwnego więc, że był urzeczony dziełami Hermana Brood'a. Młody Marco Hendrix zaczął interesować się rynkiem sztuki i zyskał dużą wiedzę o sztuce współczesnej, oraz o różnych prądach i ruchach, które ją określają. Zbudował swoją kolekcję i sieć kontaktów poprzez kupno i sprzedaż, dzięki czemu zyskał doskonały obraz rynku sztuki współczesnej. Marco pracując jako licytator, tak naprawdę rozwija swoje hobby. Ustawia wysoko poprzeczkę zawsze dążąc do selekcji dobrych przedmiotów o korzystnej cenie. To sprawia, że aukcje są ​​interesujące zarówno dla nabywców, jak i dla sprzedawców. Taka postawa przynosi efekty w postaci coraz większej liczby pojawiających się ekskluzywnych dzieł na jego aukcjach.

Marijn Zeevalk

Marijn Zeevalk

Modele kolejowe

Marijn Zeevalk

Licytator Modele kolejowe

Za pośrednictwem Catawiki, mam zamiar obudzić entuzjazm młodszego pokolenia do modeli kolejowych.

 • Ponad 15-letnie doświadczenie
 • Doświadczenie w kupnie i sprzedaży
 • Zapalony kolekcjoner

Wyjątkowe towary

Marijn Zeevalk

Marijn Zeevalk jest zafascynowany modelami kolejowymi. Swój pierwszy zestaw startowy przyniósł do domu w wieku 11 lat, kiedy to jego ojciec zabrał go na targ. Jego kolekcja stale rosła i wkrótce zakochał się w pociągach marki Märklin. Szczególnie lubił uruchamiać parowozy i pociągi spalinowe na swoich torach. Podczas studiów, Marijn bardziej zagłębił się w rynek modeli kolejowych. Na targach i w sklepach internetowych kupował duże zbiory, z których zachował niektóre modele, a resztę sprzedał.

Nabywane latami doświadczenie doprowadziło do tego, że Marijn swoje hobby przekształcił w karierę. Obecnie cotygodniowo otrzymuje do oceny bardzo zróżnicowane towary. Osobiście jest podekscytowany, kiedy w ofercie pojawiają się nowe modele z różnymi cyfrowymi gadżetami. Lubi też mieć do czynienia ze starymi modelami, ponieważ wymaga to dodatkowych poszukiwań informacji co jest dla niego też częścią zabawy. Marijn ma nadzieję, że Catawiki przyciągnie młodsze pokolenie ludzi kochających modele kolejowe, dzięki czemu będzie się z nimi mógł dalej dzielić swoją pasją.

Marja Neimann

Marja Neimann

Moda

Marja Neimann

Licytator Moda

Prawdziwą damę rozpoznasz po tym, że nigdy nie postawi swojej markowej torebki na ziemi.

 • 15-letnie doświadczenie
 • Od zawsze zafascynowana modą
 • Duże, międzynarodowe doświadczenie w handlu

Wyjątkowe towary

Marja Neimann

Odkąd tylko pamięta, Marja Neimann była zafascynowana modą. Ma to we krwi. Marja wraz z siostrą pracowały jako modelki, a jej córka studiowała zarządzanie modą. W pewnej chwili, markowe torebki coraz częściej zaczęły ją interesować. Tak, jak mężczyźni zwracają uwagę na piękne samochody, ona patrzy na torebki i na to w jaki sposób uzupełniają cały strój. Parę lat temu Marja zajęła się kupnem i sprzedażą torebek. Zbudowała ogromną sieć kontaktów, w szczególności międzynarodowych, i zdobyła szeroką wiedzę o rynku.

Z perspektywy piętnastu lat doświadczeń w dziedzinie markowych torebek, Marja Neimann wie doskonale, jakie charakterystyczne i autentyczne cechy powinny występować w markowych torebkach. Hermes, Louis Vuitton i Mulberry, nie mają przed nią żadnych tajemnic. Oczywiście, chętnie również uwzględnia na swoich aukcjach piękne torebki Michaela Korsa czy Marca Jacobsa. W ten sposób, Marja Neimann zapewnia różnorodne kolekcje, które są w stanie zaspokoić wszystkie gusta. Ponadto zauważyła, że zwłaszcza na arenie międzynarodowej, aukcje markowych torebek cieszą się coraz większą popularnością, co sprawia, że te ekskluzywne torebki są zarówno w kraju, jak i za granicą, dostępne dla każdego.

Mark van Keuk

Mark van Keuk

Diamenty

Mark van Keuk

Licytator Diamenty

Diament to najbardziej fascynujący materiał, jaki znam. Żaden inny kamień mu nie dorównuje.

 • Ponad 35-letnie doświadczenie
 • Wykształcenie w dziedzinie złotnictwa
 • Oprawiał diamenty oraz je skupował

Wyjątkowe towary

Mark van Keuk

Mark van Keuk zetknął się z diamentami, kiedy zainspirowany przez brata zaczął zdobywać wykształcenie w dziedzinie złotnictwa. Szybko zauważył swoje zamiłowanie do tego zawodu i diamentów, które bez przerwy go fascynowały. Po zakończeniu swojej edukacji, zaczął pracować jako złotnik/jubiler obrabiając diamenty dla dużego handlarza diamentami w Amsterdamie. Po dwunastu latach, zaczął je nabywać, spędzając mnóstwo czasu w Antwerpii. W tym centrum handlu diamentami uzyskał wiele międzynarodowych kontaktów i ocenił tysiące diamentów.

Po tych wszystkich latach zdobywania doświadczenia, Mark van Keuk został mianowany na licytatora aukcji diamentów. Doskonale wie, co dzieje się na rynku i zna wymagania stawiane diamentom. Zanim zatwierdzi przedmioty na swoje aukcje, dokładnie bada każdy z nich wraz z ich certyfikatami. Dzięki swojemu dotychczasowemu doświadczeniu, Mark van Keuk bezproblemowo tworzy ciekawe aukcje. Lubi doradzać nabywcom, odpowiadając na ich pytania i rozwiewać ich wątpliwości. W ten sposób każdy miłośnik diamentów może bez wahania licytować na jego aukcjach.

Mark Harrison

Mark Harrison

Książki

Mark Harrison

Licytator Książki

Dobra książka i wyobraźnia wystarczą, aby odwiedzić wszystkie zakątki świata.

 • 20-letnie doświadczenie
 • Organizuje targi książek ILEC w Londynie
 • Przewodniczący PBFA (Rejonowe stowarzyszenie targów książek)
 • Posiadał własną księgarnię

Wyjątkowe towary

Mark Harrison

Mark Harrison już w młodym wieku otaczał się książkami. Zanim jeszcze nauczył się czytać, z łatwością można go było znaleźć z książką w ręce. W późniejszym wieku, zaczął intensywnie kolekcjonować książki, z których pierwsze wydania dzieł T.S. Elliot’a szczególnie skupiły jego uwagę. Kiedy jego kolekcje i liczba podwójnych książek zwiększyła się, zaczął również zajmować się sprzedażą, co stało się jego zawodem i co kontynuował przez dwadzieścia lat. Marka Harrison’a znajdziesz na dużych i małych targach, oraz na jednym z największych targów na świecie: londyńskim targu ILEC, za który jest odpowiedzialny będąc jego organizatorem.

Jako licytator Mark Harrison ma styczność z dużym wyborem książek. Dzięki swoim umiejętnościom, jest w stanie natychmiast wyodrębnić interesujące książki. Prawidłowo rozpoznaje wersje, wydawców, oraz autorów poszukiwanych przez kolekcjonerów. Jeśli ma wątpliwości co do ceny, Mark Harrison zapoznaje się z archiwami, które bogate są w informacje o wartości rynkowej książek z ostatnich setek lat. Osobiście jest szczególnie zafascynowany reportażami z podróży z przepięknymi ilustracjami. Jednocześnie wie, że najciekawsze książki nie muszą dobrze wyglądać. ‘Nie oceniaj książki po jej okładce!’

Marleen Deiters

Marleen Deiters

Secesja i art déco

Marleen Deiters

Licytator Secesja i art déco

Jestem bardzo dumna ze znakomitych aukcji, które cotygodniowo jesteśmy w stanie zaprezentować.

 • Pracowała w galeriach sztuki, zarówno w Holandii, jak i we Francji
 • 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej galerii sztuki
 • Działania na skali międzynarodowej
 • Rozwinięta duża sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Marleen Deiters

Secesja i Art Deco określają okres, w którym pojawiły się szybko rozwijające się różne style artystyczne w krótkich odstępach czasu. W konsekwencji powstała forma ekspresji, która coraz bardziej zachwycała się Marleen Deiters.

Marleen od najmłodszych lat uczyła się oglądać sztukę i rozwinęła w sobie chęć do podróży. Pracując w galerii we Francji czuła się całkowicie jak w domu. Było to źródłem jej pasji do sztuki stosowanej z okresów secesji i Art Deco. Kiedy zdecydowała się na powrót do Holandii, miała już zebraną piękną kolekcję. Częściowo z tego powodu, Marleen rozpoczęła na własną rękę handlować sztuką i spędziła 15 lat na nabywaniu i sprzedawaniu dzieł w jej galerii i na targach międzynarodowych. Zbudowała dużą bazę klientow i obsługiwała wiele unikalnych przedmiotów.

Wiedza, którą uzyskała jest jej niezwykle przydatna w pracy licytatora. Ocenę przedmiotów traktuje jako przywilej i wielkie wyzwanie, a utrzymywanie dobrych relacji zarówno z nabywcami jak i sprzedawcami sprawia jej przyjemność. Marleen może się poszczycić prezentowaniem zróżnicowanych aukcji pełnych pięknych przedmiotów.

Martin Hamstra

Martin Hamstra

Antyki

Martin Hamstra

Licytator Antyki

Mechanika stojąca za zegarami, oraz wszystkie ich ruchome części, wciąż mnie fascynują, nawet teraz.

 • Urodzony zegarmistrz
 • Otworzył swój własny sklep z zegarami
 • Kolekcjoner angielskich zegarów podróżnych
 • Ponad 30-letnie doświadczenie

Wyjątkowe towary

Martin Hamstra

Jego dziadek był zegarmistrzem, jego ojciec był zegarmistrzem, a teraz on sam ... jest także zegarmistrzem. Najwcześniejsze wspomnienia Martina Hamstra są związane z warsztatem ojca, gdzie rozwinęło się jego zafascynowanie skomplikowanymi mechanizmami ukrytymi w zegarach. Pomagał z naprawami i odrestaurowaniem zegarów zbierając swe pierwsze kieszonkowe, aż wkrótce zafascynował się tym zawodem. Po studiach mechaniki precyzyjnej, Martin założył swoj własny biznes związany z naprawami i odrestaurowaniem zegarów. Od zawsze był zaangażowany w handel antykami, a także w kolekcjnowanie zabytkowych angielskich zegarów.

Dzięki zainteresowaniom i dużemu doświadczeniu, Martin wie o zegarach prawie wszystko, a jego wiedza techniczna pozwala mu na pierwszy rzut oka oszacować ich wartość. Jako licytator potrafi stworzyć zróżnicowane aukcje z na przemian pojawiającymi się nowoczesnymi, stylowymi zegarami kominkowymi, oraz ręcznie robionymi zegarami mechanicznymi, które doskonale pokazują czas, bez dostępu do elektryczności. Natomiast aukcja ekskluzywnych zegarów, bogata jest w wyjątkowe dzieła sztuki, których prawdziwy kolekcjoner nie może przegapić.

Marvin Reigersberg

Marvin Reigersberg

Gry wideo i komputerowe

Marvin Reigersberg

Licytator Gry wideo i komputerowe

Marvin Reigersberg

Piękno starych gier potrafi rozbudzić naszą wyobraźnię.

 • Ponad 15-letnie doświadczenie w handlu
 • Pracował w branży IT
 • Dozgonna pasja do gier

Wyjątkowe towary

Był rok 1985, kiedy dziadek Marvina Reigersberg’a przyniósł do domu komputer MSZ. Marvin miał wtedy cztery lata i to właśnie ten komputer MSZ wprowadził go do świata komputerów i gier. Od razu rozbudziło to jego pasję co poskutkowało pojawieniem się wielu innych konsoli do gier. Kiedy parę lat później chciał uzupełnić swoją kolekcję, zaczął kupować używane konsole. Wszystko co powtórzyło się w jego kolekcji, sprzedał ponownie. Tak właśnie dostał się do handlu internetowego. Kupując i sprzedając rozważnie, również za granicą, założył opłacalny biznes i nauczył się dużo o rynku.

Obecnie Marvin Reigersberg stosuje tę wiedzę w Catawiki. Zwykle jest w stanie ocenić wartość towarów po jednym spojrzeniu, lecz jeśli ma wątpliwości, wie dokładnie jakie niezawodne źródło może mu pomóc. Dzięki swojemu doświadczeniu jako sprzedawca internetowy wie jakie są zasadnicze cechy dobrego ogłoszenia. Musi ono posiadać wyraźne zdjęcia i prosty tekst. Ponadto, wielkie znaczenie ma stan i kompletność produktów. Przed uwzględnieniem jakiekogolwiek przedmiotu na aukcje, Marvin Reigersberg poddaje go szczegółowej analizie.

Maurizio Buquicchio

Maurizio Buquicchio

Licytator Sztuka (klasyczna) / Sztuka (współczesna)

Sztuka może stworzyć osobistą więź pomiędzy obiektem, a widzem.

 • Wykształcenie w dziedzinie filmu i sztuk plastycznych
 • Bogate doświadczenie jako kustosz, pisarz i badacz
 • Liczne publikacje, warsztaty i wykłady
 • Szerokie artystyczne zainteresowania i wiedza

Wyjątkowe towary

Maurizio Buquicchio

Już w dzieciństwie Maurizio Buquicchio odznaczał się zmysłem wizualno-przestrzennym. Lubił rysować i interesował się filmem i sztuką. Jego matka była malarką i regularnie razem odwiedzali muzea. Dlatego też nie dziwi fakt, że Maurizio za kierunek studiów wybrał historię filmu. To wykształcenie uwydatniło jego plastyczne uzdolnienia i upodobanie do sztuki. Podczas robienia doktoratu badał zależność pomiędzy szkołą Bauhausu i filmem. Od tego czasu brał udział w różnych projektach jako naukowiec, pisarz i kustosz. Poza tym, pracował dla Berliner Ikono TV, gdzie zbudował rozległą sieć kontaktów ze świata galerii, artystów i muzeów. Pracował także w Amsterdamie jako kustosz sztuki.

Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy jako kustosz, uzyskał umiejętności zestawiania aukcji tak, aby każda zawierała spójny zbiór towarów, przez co ma się wrażenie, że ogląda się wystawę. Ponadto, Maurizio Buquicchio jest otwarty na poznawanie różnych form sztuki; zawsze ekscytuje się przedmiotami pojawiającymi się na jego aukcjach.

Michael Schumann

Michael Schumann

Zegarki

Michael Schumann

Licytator Zegarki

Zegarki są cudem miniaturowych części precyzyjnie współpracujących ze sobą.

 • Zapalony kolekcjoner
 • Rozległa wiedza na temat handlu
 • Zafascynowany mechaniką

Wyjątkowe towary

Michael Schumann

Fascynacja Michael’a Schumann’a zegarkami rozpoczęła się we wczesnym wieku. Był szczególnie zafascynowany wszystkimi częściami, które są tak razem skomponowane, aby wprawić mechanizm w ruch. Później rozpoczął kolekcjonowanie zegarków, tworząc kolekcję składającą się z ponad 300 egzemplarzy. Aby rozwinąć kolekcję, Michael czytał dużo o zegarkach, oraz wymieniał i sprzedawał je na targach zegarków. Lubi studiować je wewnątrz i na zewnątrz, dlatego wie dokładnie jak działają.

Michael jest podekscytowany liczbą różnorodnych zegarków oferowanych na aukcjach Catawiki. Uwielbia te z precyzyjnymi mechanizmami, lecz ładnie zaprojektowane zegarki kwarcowe również go interesują. Michael jest surowym ale sprawiedliwym licytatorem. Uważa, że jest to bardzo ważne, aby załączać zdjęcia mechanizmów zegarków i sprawozdania z kontroli, które wykazują czy zegarki były prawidłowo utrzymywane.

Michel Karis

Michel Karis

Osobliwości / Srebro i złoto

Michel Karis

Licytator Osobliwości / Srebro i złoto

Oceniając towar zawsze szukam czynnika X.

 • Historyk sztuki
 • Rzeczoznawca TMV Certified Registry
 • Doświadczenie w wielu domach aukcyjnych
 • Szeroka wiedza z zakresu antyków

Wyjątkowe towary

Michel Karis

Michel Karis został wychowany w miłości do sztuki i kultury. Jego ojciec jest artystą i jego rodzina regularnie odwiedzała muzea. Aby kontynuować naukę, Michel postanowił studiować historię sztuki w Leiden, ze szczególnym naciskiem na sztukę stosowaną. Wyjątkowo przyciągało go badanie czasem pięknych, a czasem dość zwykłych przedmiotów z życia codziennego, które były używane w przeciągu różnych epok. Michel został wprowadzony do świata aukcji podczas stażu w Sotheby, który uważał za bardzo ciekawy. Po ukończeniu studiów zaczął pracować w domach aukcyjnych, najpierw w Den Bosch, a następnie w Hadze. Były to podwaliny jego aktualnej wiedzy. Tysiące przedmiotów na które się tam natknął sprawiły mu ogromną radość, podobnie jak kontakt z różnymi sprzedawcami. Jednakże największą radość dawała mu aukcja sama w sobie!

Nic więc dziwnego, że Catawiki jest idealnym miejscem dla Michela Karis’a. Uwielbia tę dynamiczną firmę, gdzie może pracować znacznie szybciej niż w zwykłych domach aukcyjnych. Jego dyplom rzeczoznawcy i bogate doświadczenie odzwierciedla się umiejętnością docenienia wszystkich rodzajów osobliwości i antyków. Michel odkłada na bok swój własny gust i szuka tego czynnika X w każdym obiekcie; tego czegoś, co sprawia, że przedmiot jest wyjątkowy. To pozwala mu na stworzenie różnorodnych aukcji dla licytantów, którzy szukają czegoś niezwykłego.

Michiel Vliegenthart

Michiel Vliegenthart

Sztuka (klasyczna)

Michiel Vliegenthart

Licytator Sztuka (klasyczna)

Czuję się zaszczycony biorąc udział w sprzedaży pięknych dzieł jako licytator.

 • Przez całe swoje życie był otoczony sztuką
 • Ekspert z dziedziny obrazów z przełomu XIX/XX wieku
 • Międzynarodowe doświadczenie w pracy w domach aukcyjnych i muzeach
 • Podkreśla znaczenie osobistych interakcji

Wyjątkowe towary

Michiel Vliegenthart

Dla Michiela Vliegenthart'a, zwiedzanie muzeum było jak wizyta w parku rozrywki. Jego rodzice byli zapalonymi miłośnikami sztuki, co wpłynęło na ważną część jego wychowania. Z pasją do sztuki, która była częścią jego DNA, jako student zdecydował się na pracę w lokalnym domu aukcyjnym. Szybko stał się ekspertem w dziedzinie obrazów, akwareli i rysunków z przełomu XIX i XX wieku. Po zakończeniu kilkuletniej pracy we Francji, rozpoczął pracę w domu aukcyjnym Sotheby’s w Amsterdamie. Po tych wszystkich latach doświadczeń, Michiel Vliegenthart zaczął pracę dla muzeum sztuki, gdzie zajmował się profesjonalizacją muzeum na stanowisku zastępcy dyrektora.

Ogólnie rzecz biorąc, Michiel Vliegenthart zbudował imponujące CV, które czyni go szczególnie odpowiednią osobą do pracy jako licytator w Catawiki. Jego doświadczenie nauczyło go rozpoznawać piękno poza swoimi własnymi gustami i preferencjami, dzięki czemu na swoje aukcje uwzględnia zróżnicowane kolekcje obrazów. Michiel Vliegenthart uwielbia dzielić się swoją pasją z nabywcami i sprzedawcami i podkreśla znaczenie osobistych interakcji, które są bardzo istotne. Dzięki temu, każdego tygodnia Michiel stara się tworzyć aukcje, z których może być dumny, a gdy aukcja zbliża się do końca, przeżywa tę samą ekscytację co nabywcy.

Mike Saffrie

Mike Saffrie

Toys & Boardgames

Mike Saffrie

Licytator Toys & Boardgames

Mike Saffrie

Pamiątki często posiadają prawdziwą wartość emocjonalną.

 • Odwiedza wszystkie najważniejsze targi i zjazdy
 • Był handlarzem pamiątek
 • Nadal główny kolekcjoner

Wyjątkowe towary

Mike Saffrie zetknął się z filmem w młodym wieku, za pośrednictwem magnetowidu rodziców i kina. Nie tylko czerpał radość z oglądania filmów - chciał też wiedzieć wszystko o tym, jak powstały. Dzięki temu zainteresowaniu, Mike został zahipnotyzowany pamiątkami: wszystkimi przedmiotami, które mają coś wspólnego z filmami. Wkrótce dzięki różnym wyjazdom na targi i zjazdy zgromadził dużą kolekcję. Tam, na różnych pamiątkach zebrał autografy od swoich idoli. Coś co rozpoczęło się jako hobby szybko stało się o wiele bardziej poważne, gdy odkrył boom handlu internetowego, dzięki któremu mógł osiągnąć duży zysk.

Gdy pojawił się wakat licytatora nie wahał się aplikować. Ponieważ miał już duże doświadczenie w handlu internetowym w przeszłości, Mike jest przyzwyczajony do przeglądania zdjęć i wie dokładnie, gdzie szukać, aby znaleźć więcej informacji - co jest bardzo ważną cechą na tym zmiennym rynku. Na przykład, ukazanie się nowego filmu może wiązać się ze zmianą ceny istniejących pamiątek. Mike potrafi ocenić wartość towarów w ofercie i robi wszystko, aby na każdej aukcji znalazło się coś dla prawdziwego kolekcjonera i coś dla początkującego entuzjasty.

Natasha Mulder

Natasha Mulder

Biżuteria

Natasha Mulder

Licytator Biżuteria

Miłość do kamieni szlachetnych jest w mojej krwi.

 • Szukała kamieni w Australii
 • Wiele lat pracowała jako jubiler
 • Tworzyła własną biżuterię
 • Wieloletnie doświadczenie z kamieniami szlachetnymi

Wyjątkowe towary

Natasha Mulder

Natasha Mulder miłość do kamieni szlachetnych ma we krwi. Jej dziadek pracował w kopalni złota poszukując tego popularnego metalu szlachetnego. Zainspirowana przez niego, przetrząsnęła australijski krajobraz w poszukiwaniu kamieni szlachetnych. I znalazła je! To zapoczątkowało jej kolekcję, a od tamtej pory na temat kamieni szlachetnych wszystkich rodzajów i rozmiarów, nauczyła się bardzo dużo. Natasza regularnie tworzyła własną biżuterię. Wprowadziła tę skumulowaną wiedzę w życie, kiedy zaczęła pracować w sklepach jubilerskich w Holandii. Tam poznała każdy aspekt handlu biżuterią i rynek na którym jest sprzedawana.

Natasha zna wszystkie marki jubilerskie i wie dokładnie, jakiego rodzaju kamieni szlachetnych używają. Ta wiedza jest kluczem do jej roli licytatora, gdyż będąc w stałym kontakcie z licytantami i sprzedawcami omawia jakość kamieni szlachetnych i wartość biżuterii wpływającej na jej doskonałą prezentację. Natasha na swoich aukcjach lubi uwzględniać biżuterię zabytkową. Jednakże łączenie aukcji tematycznych, takich jak aukcja męskich spinek do mankietów, szpilek do krawatów, łańcuchów i pierścieni, również sprawia jej przyjemność. Jej aukcje biżuterii zawsze zaskakują i ekscytują.

Nicholas Couts

Nicholas Couts

Licytator Antyki / Osobliwości / Secesja i art déco

Nicholas Couts

Chciałem oddać cześć przedmiotom, wyceniając je.

 • Ponad trzydziestoletnie doświadczenie
 • Pracował dla różnych domów aukcyjnych, m.in. w Sotheby's i Christie's
 • Zaangażowany w tworzenie muzeów i domów aukcyjnych
 • Ogromna międzynarodowa sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Ojciec Nicholasaa Couts’a był znanym w Edynburgu handlarzem dziełami sztuki. W młodym wieku Nicholas rozpoczął pracę w sklepie ojca. Tam zauważył, że obiekty marynistyczne oraz naukowe często były nieprawidłowo skatalogowane, gdyż nikt tak naprawdę nie wiedział o nich zbyt wiele. Właśnie dlatego postanowił skupić się na tej grupie obiektów i otworzył aukcję. Z wielkim powodzeniem, obiekty z różnych zakątków Wielkiej Brytanii były do niego wysyłane, aby zostać ocenione i sprzedane na licytacji. Wkrótce Sotheby's pukał do jego drzwi, a później również dom aukcyjny Christie's. Pracował dla obu domów aukcyjnych, przez kilka lat, a następnie założył dom aukcyjny specjalizujący się w technikach fotografii w Wiedniu. Chociaż okazało się to ponownie wielkim sukcesem, zamienił to doświadczenie na szansę stworzenia muzeum w Katarze. Był to projekt w który był zaangażowany przez ponad 10 lat.

W końcu, Nicholas Couts wrócił do dobrze mu znanego Edynburga, gdzie komponuje aukcje obiektów morskich w Catawiki i wspiera aukcje osobliwości. Utrzymywanie relacji z licytantami i podsycanie ich ekscytacji aukcjami uważa za wyzwanie. Ponadto uwielbia eksperymentować z komponowaniem swoich aukcji. Za pośrednictwem swojej sieci kontaktów, Nicholas Couts zmierza do zwiększenia świadomości o firmie Catawiki na rynku międzynarodowym. Doskonała obsługa klienta oraz wysoka jakość są na szczycie jego listy priorytetów.

Olivier Baret

Olivier Baret

Wino

Patricia Verschelling

Patricia Verschelling

Wino

Patricia Verschelling

Licytator Wino

Ciągle próbuję nowych win i odkrywam nowe smaki.

 • Prawdziwa pasja do wina
 • Kwalifikowany hodowca winorośli (winiarz)
 • Ponad 10-letnie doświadczenie
 • Pracowała w domu aukcyjnym specjalizującym się w winie

Wyjątkowe towary

Patricia Verschelling

Zainteresowanie Patricii Verschelling winem obudziło się 12 lat temu, kiedy zaczęła pracować w dobrej restauracji. Entuzjastyczni właściciele pozwalali ich pracownikom próbować wina, po to, aby mogli dobrze doradzać gościom co do jego wyboru. To wtedy Patricia zrozumiała, że miała talent do prawidłowej identyfikacji różnic bazowych. Ukończyła różne kursy wina, w tym międzynarodowy WSET na poziomie 3 i została przeszkolona na hodowcę winorośli. Gdy skończyła pracować dla importera win i w sklepach winiarskich, kontynuowała karierę w domu aukcyjnym specjalizującym się w winach. Świat aukcji był strzałem w dziesiątkę, tutaj czuje się jak ryba w wodzie. Catawiki jest idealnym miejscem dla Patricii. Jako licytator, może polegać na swojej rozległej wiedzy na temat świata win, oraz na swoim dobrze rozwiniętym smaku. Stara się dokonywać dobrego wyboru na każdej z aukcji, tworząc równowagę pomiędzy pięknymi, wyjątkowymi towarami i dobrymi winami do picia. Ponieważ nie można skosztować win jako licytant, Patricia zawsze upewnia się, żeby opis był doskonały. A kiedy aukcja się kończy, robi wszystko, aby dowiedzieć się czy nabywcy są zadowoleni z towaru.

Patrick van Karsen

Patrick van Karsen

Srebro i złoto

Patrick van Karsen

Licytator Srebro i złoto

Badanie pochodzenia zabytkowego srebra to prawdziwa przyjemność.

 • Wieloletnie doświadczenie jako rzeczoznawca
 • Zamiłowanie do oceny srebra stołowego
 • Kolekcjoner holenderskich antyków
 • Specjalista w ocenie na podstawie zdjęć

Wyjątkowe towary

Patrick van Karsen

Patrick van Karsen odziedziczył swą miłość do antyków po swoich rodzicach. Rozpoczął kolekcjonowanie antyków już jako nastolatek i brał udział we wszystkich głównych aukcjach w Europie. Następnie rozwinął swoją pasję do holenderskich antyków i srebra kolonialnego z XVII i XVIII wieku. Pomimo podjęcia studiów na zupełnie innym kierunku, miłość do antyków przejęła nad nim władzę. Patrick postanowił poświęcić życie swojej pasji. Oceniał tysiące egzemplarzy jako rzeczoznawca w różnych domach aukcyjnych. Z chęcią również chłonął wiedzę od wielu kolekcjonerów z którymi się zetknął.

Przy ocenie złota i srebra Patrick nie ma sobie równych. Nauczył się rozpoznawać problemowe przedmioty, takie jak te odrestaurowane, podróbki i uzupełnienia. Mówią, że trzeba trzymać srebro w ręce, aby poznać jego wartość. Patrick uważa jednak, że ocena przedmiotu przy użyciu zdjęć o wysokiej rozdzielczości ma również swoje zalety. Często można zauważyć szczegóły i uszkodzenia szybciej. A za pomocą internetu, który jest zawsze pod ręką, można również szybko zadziałać.

Philipp Rott

Philipp Rott

Monety

Philipp Rott

Licytator Monety

Bogata historia i ogromna różnorodność niemieckich monet sprawiają, że zbiera się je najprzyjemniej.

 • Lata doświadczenia
 • Własny biznes związany z monetami
 • Silna sieć dostawców
 • Zamiłowanie do kolekcjonowania

Wyjątkowe towary

Philipp Rott

Niemieckie monety należą do najpopularniejszych na świecie. Ogromna różnorodność, bogata historia i dobry stan sprawiają, iż nalezą do jednych z najprzyjemniejszych do zbierania monet. Dlatego Catawiki potrzebuje prawdziwego eksperta i znawcę, który zadba o te przedmioty aukcyjne. Philipp Rott jest tym kimś! Był w środowisku zabytkowych monet przez całe życie. Od najmłodszych lat, odwiedzał kluby z ojcem w których monety były porównywane i sprzedawane. Nie trwało to długo zanim kolekcjonowanie stało się również jego pasją. Oprócz studiowania historii kultury i archeologii na uniwersytecie, Philipp zaczął na własną rękę handlować zabytkowymi niemieckimi i rosyjskimi monetami. Na swojej drodze napotkał tysiące monet i rozpoczął również kolekcjonowanie medali.

Wyzwaniem dla Philipp’a jest ocena szerokiej gamy monet jedynie na podstawie fotografii. Jego doświadczenie i dobre relacje ze sprzedawcami są jego największymi atutami. Zawsze konsultuje się z ekspertami w celu weryfikacji autentyczności i ustalenia ceny. Jako licytator Philipp najchętniej wystawia na swoje aukcje stare, niemieckie złote monety, jak również te które sprawiają wyjątkową radość kolekcjonerom.

Pierre De Breucker

Pierre De Breucker

Militaria i dawna broń / Osobliwości

Pierre De Breucker

Licytator Militaria i dawna broń / Osobliwości

Oryginalne militaria są namacalną częścią ważnej historii.

 • Studiował historię sztuki i historię militarną
 • 30-letnie doświadczenie jako kolekcjoner
 • Pracował w różnych domach aukcyjnych

Wyjątkowe towary

Pierre De Breucker

Pierre De Breucker pochodzi z rodziny wojskowej. Jego ojciec służył przez 40 lat, a jego dziadek był na ważnym wojskowym stanowisku. W rezultacie Pierre był zafascynowany armią, już w wieku 12 lat kupił swój pierwszy przedmiot związany z militariami. Przez całe swoje życie kontynuował kolekcjonowanie przedmiotów, podczas swojego pobytu w wojsku, studiując historię sztuki i podczas jego pracy jako dyrektor domu aukcyjnego. Dzięki swojemu pochodzeniu i doświadczeniu zdobył szeroką wiedzę z zakresu militariów. Catawiki był kolejnym logicznym krokiem naprzód.

Wiedza Pierre'a na temat militariów jest niezbędna do oceny bardzo różnorodnych przedmiotów, z którymi każdego dnia ma styczność. Najmniejsze szczegóły mogą mieć kluczowe znaczenie dla właściwej oceny. Jeżeli jednak potrzebuje pomocy, zawsze konsultuje się z jednym z jego kolegów licytatorów. W celu ulepszenia swoich aukcji lubi także utrzymywać dobre relacje ze swoimi sprzedawcami. Pierre uważa, że druga wojna światowa jest nadal popularna, ale również zainteresowanie wojną wietnamską i Legią Cudzoziemską wzrasta.

Rik Lok

Rik Lok

Komiksy

Rik Lok

Licytator Komiksy

Rik Lok

Jako dziecko, szybko nauczyłem się odróżniać pierwsze wydania, przedruki i wydania specjalne.

 • 30-letnie doświadczenie
 • Nabywca komiksów i rzeczoznawca w sklepie komiksowym
 • Przeprowadził wiele badań związanych z komiksami

Wyjątkowe towary

Rik Lok odkąd był małym chłopcem kolekcjonował komiksy, i jak mówi, prawidłowo nauczył się czytać właśnie z nich. Szybko zdobył wiedzę pozwalającą odróżnić od siebie pierwsze wydania, przedruki i wydania specjalne. Był zafascynowany komiksami, więc zaczął nimi handlować w celu zwiększenia i ulepszenia swojej kolekcji. W międzyczasie, Rik także został poproszony o dokonywanie oceny komiksów i nabywanie ich do sklepu komiksowego. Pisał dla wielu magazynów na temat swoich badań związanych z komiksami, i przez lata rozwijał wiedzę i sieci kontaktów.

Obecnie Rik pracuje jako licytator w Catawiki. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie potrafi bardzo szybko ocenić komiksy. Czy jest to edycja specjalna, z którego dokładnie jest roku i ... ile jest warty? Aby dokładnie odpowiedzieć na te pytania Rik regularnie zagląda do swojego bogatego zbioru katalogów i plików z reklamami z lat 30. do późnych 80.

Rinse Kamphuis

Rinse Kamphuis

Biżuteria

Rinse Kamphuis

Licytator Biżuteria

Rinse Kamphuis

Podziwiam kunszt dostrzegalny w ręcznie wykonanej biżuterii.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie
 • Szeroki zakres wiedzy o biżuterii i antykach
 • Duża sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Rinse Kamphuis ma pamięć słonia i z radością robi z niej dobry użytek. Zainspirowany, między innymi, programem telewizyjnym „Tussen Kunst en Kitsch” (Antyki Roadshow), otworzył działalność gospodarczą związaną z biżuterią i antykami. W między czasie kontynuował zdobywanie wiedzy na temat różnych rodzajów biżuterii oraz jej rynku. To zaś szybko nauczyło go, jak dokonywać dobrych zakupów. Na przestrzeni lat, Rinse zaczął specjalizować się w zabytkowej i współczesnej biżuterii.

Rinse jest człowiekiem czynu - nie może usiedzieć w miejscu. To czyni go idealnym licytatorem. Podczas swojej pracy w Catawiki, widział tysiące egzemplarzy biżuterii sprzedanych na aukcji, co wzbogaciło jego ekspertyzę. Pod jego okiem, przedmioty wystawione na aukcji ujawniają swą prawdziwą wartość. Osobiście preferuje biżuterię, która nosi widoczne ślady umiejętności i kunsztu producenta. Ale nawet współczesna biżuteria może znaleźć miejsce na jego aukcjach.

Rob Meershoek

Rob Meershoek

Ceramika

Rob Meershoek

Licytator Ceramika

Uwielbiam szukać informacji o pochodzeniu naszych przedmiotów aukcyjnych.

 • Ponad 20-letnie doświadczenie w handlu sztuką
 • Bogate doświadczenie praktyczne
 • Duża sieć kontaktów
 • Zaangażowanie w dobre relacje z dostawcami

Wyjątkowe towary

Rob Meershoek

Rob Meershoek jest samoukiem. Ponad 25 lat temu rozpoczął kupno i sprzedaż przedmiotów na targach i jarmarkach. Dzięki inwestowaniu w literaturę fachową, udaje mu się stale poszerzać swoją wiedzę. Szybko wyspecjalizował się w XX-wiecznej ceramice i wraz z żoną zaczął handlować dziełami sztuki. Rob nabył szeroką wiedzę, która pochodzi głównie z doświadczenia. Jednakże wciąż cieszy go poszukiwanie informacji potrzebnych do określenia pochodzenia przedmiotów.

Ten entuzjazm jest przydatny w jego pracy dla Catawiki. Rob postrzega licytatora, jako filtr pomiędzy dostawcą a rzeczywistą aukcją. Ten filtr jest szczególnie ważny w dziedzinie ceramiki i szkła. Zapewnia on pięknie przedstawione aukcje i wyklucza repliki lub uszkodzone przedmioty.

Rob Ter Ellen

Rob Ter Ellen

Fotografia

Rob Ter Ellen

Licytator Fotografia

Rob Ter Ellen

Uwielbiam to, że delikatna mechanika w starych aparatach nadal działa.

 • Posiadał swój własny sklep fotograficzny
 • Szeroka wiedza o rynku
 • 30-letnie doświadczenie
 • Fotograf z zamiłowania

Wyjątkowe towary

Miłość Roba ter Ellen’a do aparatów przede wszystkim wywodzi się z praktycznych doświadczeń. Jako miłośnik przyrody, aparat był mu niezbędny do przechwytywania całego tego piękna. Tak więc w wieku piętnastu lat można go było spotkać trzymającego przyzwoitą lustrzankę z obiektywem zoom. Aby mógł nadal zajmować się fotografowaniem, rozpoczął pracę w zakładzie fotograficznym. Pomimo swoich studiów z zupełnie innej dziedziny, Rob lepiej czuł się w handlu, a więc wkrótce założył swój własny sklep fotograficzny.

Wiedza, którą zyskał w ostatnich latach jest mu bardzo przydatna w Catawiki. Wiele towarów z oferty pojawiało się już w jego własnym sklepie. Bardzo ważna dla niego jest też dobra fotografia towaru. Jako fotograf, Rob wie, jak może pomóc w sprzedaży, więc pomaga swoim sprzedawcom wybrać najlepszą z nich. Osobiście, uwielbia aparaty marki Leica, ale lubi także uwzględniać na swoich aukcjach aparaty mechaniczne marki Werra.

Rob Boot

Rob Boot

Licytator Modele samochodów / Toys & Boardgames

Blaszane zabawki i pociągi są moją wielką miłością.

 • 25-letnie doświadczenie w handlu zabawkami
 • Własna linia modelu samochodu
 • Koneser blaszanych zabawek
 • Ma oko do nowych zdobyczy

Wyjątkowe towary

Rob Boot

Miłość Rob’a Boot’a do blaszanych zabawek i modeli samochodów sięga daleko. Jako dziecko uwielbiał swoje miniaturowe pociągi i zabawki marki Dinky Toys. Dopóki Rob nie przejął rodzinnego biznesu hurtowni zabawek, było to jego życiowym hobby. Prowadząc biznes koncentrował się na imporcie i eksporcie miniaturowych samochodów i blaszanych zabawek z Japonii. Był zadowolony, że może pracować, jednocześnie realizując swoją pasję. Poznał rynek, rozwinął sporą międzynarodową sieć kontaktów, a nawet założył własną linię modelu samochodu.

Jako licytator, Rob wykorzystuje swoje doświadczenie do dokonywania dobrych wyborów i do oceny towarów. Przede wszystkim wypatruje oryginalnych detali i sprawdza stan modeli samochodów i ich opakowań. Osobiście Rob szczególnie lubi stare blaszane pociągi i zabawki marki Dinky Toys i Corgi, ale również nowsze modele samochodów dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, są uwzględniane na jego aukcjach. Więc zarówno entuzjaści, jak i (nowi) kolekcjonerzy znajdą coś dla siebie.

Rolf Nagtzaam

Rolf Nagtzaam

Toys & Boardgames

Rolf Nagtzaam

Licytator Toys & Boardgames

Lego czasami może okazać się dobrą inwestycją, ale dla mnie jest to przede wszystkim przyjemne hobby.

 • Ponad 15-letnie doświadczenie
 • Stworzył rozległą sieć kontaktów
 • Zafascynowany Lego

Wyjątkowe towary

Rolf Nagtzaam

Wyposażeni w nic innego poza wyobraźnią i sporą liczbą zestawów Lego, Rolf Nagtzaam i jego młodszy brat godzinami bawili się klockami Lego na poddaszu ich rodzinnego domu. W następnych latach, jego miłość do Lego zmalała, ale nigdy całkowicie nie zniknęła. Piętnaście lat temu, odświeżył swoje hobby ponownie i zaczął zbierać zestawy Lego, których nie miał w młodości, co przywróciło jego pasję do takiego stopnia, jak nigdy przedtem. Rolf Nagtzaam zaczął kupować coraz więcej Lego i aby móc pozwolić sobie na hobby, zaczął również je sprzedawać. W konsekwencji, uzyskał rozległą sieć kontaktów z grona innych kolekcjonerów, właścicieli sklepów oraz entuzjastów.

Chociaż coraz więcej osób patrzy na Lego jak na inwestycję, dla Rolfa Nagtzaam’a jest to nade wszystko przyjemne hobby, któremu lubi poświęcać czas. To, że był w stanie zamienić swoje hobby w karierę było jedynie bonusem. Rolf komponuje swoje aukcje z wielkim entuzjazmem i lubi uwzględniać aktualne wydarzenia, aby były jeszcze bardziej interesujące. Dodatkowo, Rolf Nagtzaam dokłada wszelkich starań, aby zachować wysoką jakość swoich aukcji wraz z dobrą prezentacją towarów, kompletnymi zestawami i schludnymi pudełkami. Dzięki temu, aukcje Lego przemawiają do coraz większej międzynarodowej publiczności, gdyż zapewniają miejsce, gdzie entuzjaści i kolekcjonerzy z całego świata mogą swobodnie licytować przedmioty Lego.

Romano Jennekens

Romano Jennekens

Nazwy domen

Romano Jennekens

Licytator Nazwy domen

Gdyby istniały nazwy domen, kiedy byłem młodszy, mógłbym już przejść na emerytuję.

 • 20-letnie doświadczenie w handlu nazwami domen
 • Uruchomił kilka stron internetowych
 • Administrator głównego blogu o nazwach domen
 • Rozległa sieć kontaktów w świecie online

Wyjątkowe towary

Romano Jennekens

Romano Jennekens podczas swoich studiów wszedł do świata domen. Internet się rozwijał, a multimedialne programy telewizyjne, takie jak ‘Big Brother’ również osiągały popularność w Internecie. Stworzył stronę internetową o odcinkach reality show, która wkrótce przyciągnęła wiele osób. W konsekwencji, Romano Jennekens zasmakował świata nazw domen i uruchamiał coraz więcej stron internetowych. Za każdym razem z jeszcze prostszą nazwą domeny, aby odwiedzający jego stronę, również w erze przed powstaniem Google, potrafili je znaleźć. Powoli, ale pewnie, jego portfolio domen rozwijało się, a on wiedział, jak je sprzedawać. W ten sposób zdobył szeroką wiedzę i rozległą sieć kontaktów w biznesie domen międzynarodowych.

Wiedza, którą Romano Jennekens uzyskał jest przydatna w pracy dla Catawiki. Dzięki swojej sieci kontaktów i swojemu doświadczeniu, jest w stanie uwzględnić wysokiej jakości nazwy domen na swoich aukcjach. Ponadto dąży do stworzenia różnorodnych aukcji, które będą również interesujące dla międzynarodowych licytantów. Obecnie pojawiła się tendencja do sprzedaży nazw domen, gdyż wzrosło dla nich uznanie i dostępnych jest więcej rozszerzeń. Romano Jennekens poleca regularne odwiedzanie swoich aukcji. W końcu, dobra nazwa domeny jest zarejestrowana tylko jeden raz.

Ruud de Jong

Ruud de Jong

Monety

Ruud de Jong

Licytator Monety

Każda moneta opowiada swoją własną historię i jest namacalnym kawałkiem historii.

 • Historyk
 • Wieloletnie doświadczenie jako kolekcjoner
 • Członek Koninklijk Nederlands Genootschap voor Munt- en Penningkunde (Towarzystwo Numizmatyczne Królestwa Holenderskiego)

Wyjątkowe towary

Ruud de Jong

Entuzjazm Ruuda de Jong ‘a do kolekcjonowania wzbudziła kolekcja monet dziadka, dzięki czemu już od 20 lat jest zapalonym kolekcjonerem. Jako historyk i numizmatyk jest zafascynowany historią przeszłości opowiedzianą przez każdą monetę. To właśnie tak moneta staje się namacalną częścią historii. Jest on szczególnie zainteresowany monetami z epoki prowincjonalnej, oraz monetami królestwa holenderskiego.

Wiedza Ruuda o monetach i historii jest wykorzystywana podczas dokonywania oceny poszczególnych partii. Ta podstawowa wiedza jest ważnym dla niego źródłem, ponieważ każda prowincja, a nawet większe miasta biły własne monety, więc istnieje wiele różnych monet w obiegu. Ruud obsługuje monety z dbałością o szczegóły. Wraz z kolegami jest zaangażowany w tworzenie pięknych, cotygodniowych aukcji pełnych ciekawych monet.

Sander Houdel

Sander Houdel

Klasyczne samochody

Sander Houdel

Licytator Klasyczne samochody

Piękne Ferrari lub oryginalne Porsche 911 przyśpiesza moje bicie serca.

 • Zapalony kolekcjoner
 • 15-letnie doświadczenie
 • Ogromna dbałość o szczegóły

Wyjątkowe towary

Sander Houdel

Podczas gdy jego rówieśnicy kupowali motorowery, Sander Houdel w wieku 14 lat nabył swojego pierwszego Volkswagena "Garbusa". Dorastał z miłością do klasycznych samochodów. "Garbus" nadal stoi dumnie zaparkowany w garażu Sander’a, a od tamtego czasu dołączyły do niego cztery inne klasyczne samochody. Od momentu kupna, Houdel rozebrał go do ostatniej śruby i z najwyższą precyzją złożył go z powrotem. To po prostu nie jest już możliwe z nowymi samochodami, co sprawia, iż klasyczne samochody są dla niego tak atrakcyjne.

Sander nie chce nic przegapić. Dlatego co roku odwiedza targi klasycznych samochodów w kraju i za granicą. Blogi i czasopisma utrzymują go na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o klasycznych samochodach i trendach. Gdy jako licytator widzi, piękne Ferrari lub oryginalne Porsche 911 jego bicie serca przyśpiesza. Głównie skupia się na obrazie całościowym - czy samochód jest pięknie pomalowany lub czy wszystkie detale są na swoim miejscu. Oczywiście, musi sprawdzić co dzieje się pod maską. Dzięki ogromnemu doświadczeniu Sander’a i jego pasji, każdego tygodnia wystawia na Catawiki piękne towary.

Sarah Orford

Sarah Orford

Licytator Buddyzm / Sztuka i przedmioty azjatyckie

Sarah Orford

Wyrazistość chińskich rysunków sprawia, że są miłe dla oka.

 • Studiowała ‘Zarządzanie na Rynku Sztuki’ i ‘Azjatycką sztukę i kulturę’
 • Pracowała w wielu domach aukcyjnych
 • Prowadziła badania sztuki w Taipei
 • Duża sieć kontaktów

Wyjątkowe towary

Sarah Orford jest kobietą czynu, która zbudowała solidne doświadczenie w bardzo krótkim czasie. W domu zawsze była zajęta sztuką, ale chciała też studiować filologię francuską. Język francuski zwyciężył, dlatego przeprowadziła się do Paryża.

Jednakże, Sarah nadal ciągnęło do sztuki, więc w rezultacie ukończyła kurs o nazwie ‘Menedżer ds. rynku sztuki’, który koncentrował się na podejściu praktycznym. Zaraz potem zaczęła robić staże w domach aukcyjnych, takich jak Sotheby i Cabinet Thierry Portier. Tam zafascynowała się sztuką azjatycką, którą zaczęła się zajmować pracując przez kilka lat w galerii specjalizującej się w tej dziedzinie. Ale Sara wciąż nie zakończyła nauki, więc postanowiła zrobić dyplom Azjatyckiej sztuki i kultury, który zainspirował ją do podróży badawczej do Taipei.

Dziś Sarah wreszcie znalazła swoje miejsce: w Catawiki! Ogromna gama zróżnicowanych przedmiotów, które ocenia wystarczają jej, aby zaspokoić jej głód nauki. Szczególne lubi ceramikę, najlepiej z pięknymi dekoracjami i chińskimi symbolami, które ujawniają więcej o pochodzeniu obiektu. Sarah jest wciąż w kontakcie ze znajomymi pracującymi w handlu dziełami sztuki, dzięki czemu może być na bieżąco z informacjami z rynku, tym samym budując entuzjazm do Catawiki.

Sigrid Markus

Sigrid Markus

Moda

Sigrid Markus

Licytator Moda

Lubię uwzględniać mniej znane marki w moich aukcjach.

 • Nierozerwalnie związana z modą
 • Zna modę i najnowsze trendy
 • Ma oko na najlepsze marki

Wyjątkowe towary

Sigrid Markus

Gdy Sigrid Markus zamyka oczy, nadal słyszy maszynę do szycia swojej mamy. Jednego dnia ma na sobie modną nową kreację, taką jak jasnożółty kombinezon ze spodniami z szerokim pasem, a rok późnej staje się on must-have sezonu. Sigrid nigdy nie utraciła swej miłości do mody, pięknych materiałów i kolorów. Nadał zatraca się w pokazach mody, chłonie haute couture i cieszy się ze specjalnych okazji za pomocą których tworzy perfekcyjny strój.

Z pewnością jest odpowiednią osobą do aukcji mody Catawiki. Przez 25 lat jest aktywnie zaangażowana w modę i w wszystko co z nią związane. Zna modę i wie co się w niej aktualnie dzieje. Marki takie jak Chanel, Hermes i Louis Vuitton - które mają swoich fanów stojących w kolejce do drzwi - muszą być wzięte pod uwagę. Jednakże, Sigrid również lubi uwzględniać mniej znane marki na swoich aukcjach, takie jak Escada i Max Mara. Co najważniejsze, Sigrid jest pewna, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie; coś co jest zawsze modne i najwyższej jakości.

Simon Breider

Simon Breider

Licytator Sztuka i przedmioty azjatyckie

Wybór tego jednego dzieła, którego nie wybierze nikt inny. To jest to co mnie ekscytuje!

 • Ponad 25-letnie doświadczenie
 • Pracował jako odnoszący sukcesy przedsiębiorca
 • Szeroka wiedza w dziedzinie antyków
 • Wielka sieć dostawców i innych specjalistów
Simon Breider

Simon Breider gnał zawsze na poszukiwania do sklepów charytatywnych i na targi z antykami. Zanim zaczął pracę jako licytator na Catawiki, spędził 25 lat zarabiając na życie wykorzystując swoje spostrzegawcze oko do wyszukiwania arcydzieł, których nikt inny nie zauważał. I robił to dobrze. Często sprzedawał przedmioty z nawet dziesięciokrotnym zyskiem. Działał na rynku, który dobrze rozumiał. Na swojej drodze napotkał tysiące przedmiotów, dzięki którym nabrał ogromne doświadczenie. Jednak Simon uważa, że jest jeszcze wiele do nauczenia się. Jako licytator, swoją wiedzę sprawdza w specjalistycznych książkach, które mierzą pełne siedem metrów na jego półkach, lub konsultuje się z ekspertami, którzy chętnie doradzają mu w przypadku pojawienia się bardziej egzotycznych przedmiotów na Catawiki. Simon jest szczęśliwy, że może wykorzystać całą swą wiedzę przy towarach azjatyckich, które obejmują szeroką gamę przedmiotów, często wykonanych z najróżniejszych materiałów i pochodzące z różnych epok. Z chęcią umieści na aukcji weneckie szkło: „Topowe przedmioty z lat 50. autorstwa Dino Martens lub Paolo Venini byłyby wspaniałym dodatkiem do pięknych towarów, które aktualnie można znaleźć na Catawiki.

Simon Ungefug

Simon Ungefug

Stefania Filizola

Stefania Filizola

Moda

Steven de Joode

Steven de Joode

Książki

Steven de Joode

Licytator Książki

Książki mają moc tworzenia własnej rzeczywistości.

 • Studiował język i kulturę niemiecką, oraz ukończył studia ‘Nauka o książkach i manuskryptach’
 • Pracował w Bibliotece Narodowej i w wielu antykwariatach

Wyjątkowe towary

Steven de Joode

Steven de Joode jako nastolatek zauroczył się w literaturze. Zaczął czytać wszystko, a książki te chciał posiadać na własność. Nie trwało to długo, zanim natknął się na sprzedawców książek i antykwariuszy, którzy wkrótce zaproponowali mu pracę. Jego miłość do książek w dalszym ciągu się rozwijała, a on wybrał naukę języka niemieckiego, po czym naukę o książkach. Uczył się o ekskluzywnych, starych dziełach i o wszystkich cechach i pułapkach, jakie stwarzają. Wykorzystał tę wiedzę do pracy w Bibliotece Narodowej biorąc udział w dużym projekcie bibliograficznym (STCN), oraz w międzynarodowym antykwariacie.

Z całą swoją nabytą wiedzą, Steven jest idealnym kandydatem na licytatora. W Catawiki, skupia się głównie na ekskluzywnych i starych książkach. Dzięki swojemu doświadczeniu, Steven może prawidłowo ocenić, czy oferowane książki są takie jaki powinny i z największą starannością tworzy swoje aukcje. Osobiście ma nadzieję, że pojawią się w ofercie książki podróżnicze, napisane np. przez XVIII-wiecznego odkrywcę Jamesa Cook’a. Jeśli uda mu się przyciągnąć jeszcze większe międzynarodowe zainteresowanie, osiągnie swoją misję jako licytator.

Surya Rutten

Surya Rutten

Licytator Buddyzm / Sztuka i przedmioty azjatyckie

Surya Rutten

Sztuka pozwala dostrzec aspekty kultury, których w inny sposób nie byłoby nam dane poznać.

 • Spędziła część swojej młodości w Azji
 • Ponad 20-letnie doświadczenie w sztuce azjatyckiej
 • Handlowała dziełami sztuki
 • Odwiedziła wiele targów sztuki azjatyckiej

Wyjątkowe towary

Kiedy jej wędrujący po świecie rodzice przenieśli się do Nepalu, aby zarządzać hotelem, ośmioletnia Surya Rutten pojechała z nimi. Tam doskonale poznała kulturę, która zawsze ją fascynowała. Gdy wrócili do Holandii, pomagała ojcu w handlu sztuką. Jego firma koncentrowała się na wysokiej klasy sztuce azjatyckiej i afrykańskiej. Jej wybór studiów był zmotywowany zainteresowaniami sztuką i kulturą azjatycką, ale także jej rodzinną firmą. Surya wkrótce odegrała istotną rolę w firmie ojca, którą ostatecznie przejęła. Biorąc udział w wielu corocznych targach i mając do czynienia z tysiącami towarów zdobyła szeroką wiedzę o sztuce azjatyckiej.

Surya jest kimś, kto lubi być wiecznie zajęty, więc Catawiki idealnie do niej pasuje. Setki najróżniejszych towarów cotygodniowo napływających do Catawiki, pozwalają jej na badania, poszukiwana i zdobywanie szerokiej wiedzy. Dzięki swojemu dużemu doświadczeniu, Surya potrafi na podstawie fotografii w pełni ocenić towary z oferty. Kontakt ze sprzedawcami również daje jej satysfakcje. Mając na uwadze ich wspólny interes, tworzy świetne aukcje, co uważa za fantastyczne wyzwanie.

Taletta Janson

Taletta Janson

Kamienie szlachetne

Taletta Janson

Licytator Kamienie szlachetne

Czasami nie mogę uwierzyć, że oferta zawiera tak piękne kamienie szlachetne.

 • Studiowała historię sztuki
 • Pracowała dla kilku domów aukcyjnych
 • Absolwentka gemmologii
 • Założyła biznes z własną ręcznie robioną biżuterią

Wyjątkowe towary

Taletta Janson

Taletta Janson miłość do aukcji ma we krwi. Jej matka pracowała w domu aukcyjnym, a ona urzeczona tym miejscem pomagała jej w sobotnie popołudnia. Tam odkryła to całe napięcie i dynamikę związaną z aukcjami i szybko uświadomiła sobie co chciałaby robić w życiu.

Z tego właśnie powodu Taletta postanowiła studiować historię sztuki: To był jej bilet do świata aukcji. Przynajmniej do czasu, aż skończyła studia. Wtedy przypomniała sobie inną pasję z dzieciństwa: kamienie szlachetne. Czuła, że musi pracować z kamieniami szlachetnymi, więc skupiła się na studiowaniu gemmologii na English Gemmological Association. Korzystając z całej wiedzy i nabytych umiejętności założyła własną firmę z ręcznie robioną biżuterią. Potem natknęła się na Catawiki.

Taletta wie, że licytatorzy mogą zwiększyć wartość aukcji kamieni szlachetnych. Dzięki swojej wiedzy i wprawnemu oku, widzi wszystkie cechy, które sprawiają, że ładne kamienie i arcydzieła różnią się między sobą. Taletta uwielbia piękne rubiny lub tanzanity, ale chciałaby również wystawić droższe warianty mniej znanych kamieni szlachetnych, takich jak genialny turmalin lub spinel, wraz z załączonym oficjalnym raportem Gemmologicznym!

Till Rosenkranz

Till Rosenkranz

Klasyczne samochody

Till Rosenkranz

Licytator Klasyczne samochody

Dzięki klasykom można doświadczyć czym naprawdę jest jazda samochodem.

 • Regularnie bierze udział w wyścigach (klasycznych samochodów)
 • 20-letnie doświadczenie
 • Od zawsze pracuje w przemyśle motoryzacyjnym
 • Był też dealerem samochodowym
Till Rosenkranz

W wieku 14 lat, Till Rosenkranz rozebrał na części swój pierwszy skuter Vespa. W wieku 18 lat, był ogromnie dumny ze swojego nowo zakupionego Fiata 124 Spider, który musiał zostać gruntownie odrestaurowany. Spędził dużo swojego wolnego czasu na jego odnawianiu. Później pracował w Mercedes Benz (Daimler AG), a następnie w BMW jako menedżer sprzedaży. Ponadto regularnie brał udział w wyścigach samochodowych. W rezultacie, Till poznał świat samochodów z każdej strony. To było tylko kwestią czasu zanim został dealerem samochodowym.

Till widzi, że rynek klasycznych samochodów rośnie z coraz większą liczbą zaangażowanych młodych ludzi. Zauważył, że chcą doświadczyć jak to jest jechać prawdziwym samochodem i chcą wiedzieć, jak to wszystko działa. Catawiki oferuje stale rosnącą liczbę klasycznych samochodów, a Till wie dokładnie, czego szukać. Oczywiście, ważny jest stan samochodu i czy nadal dobrze jeździ. Till również dokładnie sprawdza, czy samochód został odrestaurowany i czy zadanie to zostało poprawnie wykonane.

Tobias Herrmann

Tobias Herrmann

Wino

Tom Hopman

Tom Hopman

Książki

Tom Hopman

Licytator Książki

Chcę pomóc moim sprzedawcom zaprezentować swoje książki w jak najlepszym świetle.

 • Pracował przez 13 lat w antykwariacie
 • Studiował historię
 • Był kierownikiem dużego internetowego katalogu książek

Wyjątkowe towary

Tom Hopman

Książki od zawsze fascynowały Tom’a Hopman’a. Podczas studiów dużo czytał i pracował w niepełnym wymiarze godzin w lokalnej bibliotece. Po przestudiowaniu historii i filozofii, z dużą ilością lektur, chciał kontynuować pracę z książkami. Księgarnia De Slegte zaproponowała mu rozwiązanie: Tom pracował tam szczęśliwie przez 13 lat jako kierownik sekcji antykwariatu. Każdy dzień spędzał na kupnie i sprzedaży, przeprowadzając ocenę i pisząc opisy do internetowego katalogu.

Tom uważa, że w wielu aspektach, praca jako licytator jest podobna do jego poprzedniej pracy. Nadal bywa zaskoczony książkami, które pojawiają się na jego drodze, tym razem za pośrednictwem połączenia internetowego. Jego trafne oceny i wnikliwość cechująca handlarza są nieprzerwanie dobrze wykorzystane. Tom lubi utrzymywać dobre relacje ze swoimi sprzedawcami w celu uzyskania trafnych opisów i właściwej dla aukcji prezentacji - również w celu uzyskania dobrej ceny. Tom jest najszczęśliwszy wtedy, gdy to wszystko się ze sobą łączy, a wynikiem końcowym jest wspaniała aukcja.

Willem Knapen

Willem Knapen

Monety

Willem Knapen

Licytator Monety

Sposób w jaki podaż i popyt łączą się w Catawiki jest fascynujący.

 • Dokonywał oceny obiektów archeologicznych dla domu aukcyjnego w Hadze
 • Studiował egiptologię
 • Posiada szerokie zainteresowania archeologiczne

Wyjątkowe towary

Willem Knapen

Kiedy ważne rzymskie wykopaliska odbywają się w piwnicy ciotki, naturalną rzeczą jest zainteresowanie się archeologią. Tak właśnie było z Willemem Knapen’em. Jako dziecko, uważnie obserwował wykopaliska i widział wiele monet i innych ciekawych przedmiotów. Wkrótce zaczął bywać na wszystkich archeologicznych targach i aukcjach monet w celu stworzenia własnej kolekcji. Po latach studiowania egiptologii i wolontariacie w Rijksmuseum van Oudheden (Narodowe Muzeum Starożytności), Willem pracował w domu aukcyjnym w Hadze. Zaczynał jako „złota rączka” wszystkich branż, ale w coraz większym stopniu pomagał w dziale opisu i oceny obiektów.

Willem wylądował w świecie aukcji, a Catawiki jest obecnie szczęśliwym jego pracodawcą. Jego doświadczenie i wiedza o monetach są kluczowe w jego obecnej roli jako licytator aukcji zabytkowych monet, zarówno w pozbywaniu się fałszerstw, jak i w tworzeniu tak różnorodnych aukcji, jak to możliwe. Różnorodność ta waha się od niedrogich późnorzymskich monet po bardziej cenne wczesne greckie drachmy i statery. Osobiście preferuje wczesne greckie monety, takie jak te z Eginy, Syrakuzy i Bruttium, które są zazwyczaj małymi dziełami sztuki same w sobie. Jeżeli są one nadal w dobrym stanie Willem chętnie uwzględnia je na swoich aukcjach.

Wim van Stormbroek

Wim van Stormbroek

Licytator Historia naturalna / Znaleziska archeologiczne

Uważam, że jest to bardzo ważne, aby oferowane przedmioty miały wysoką jakość.

 • Pracował jako rzeczoznawca
 • Posiadał własną galerię artefaktów
 • Ponad 30-letnie doświadczenie

Wyjątkowe towary

Wim van Stormbroek

Jako mały chłopiec Wim van Stormbroek regularnie znajdował ostrza i krzesiwa. To normalne, kiedy mieszkasz na terenie dawnej osady z epoki kamienia. Będąc pod wielkim wrażeniem, chciał oglądać wykopaliska i nie trzeba było długo czekać, żeby również się tym zajął. Prowadził liczne wykopaliska, gdzie odkrywał swoje własne artefakty. Po roku założył swoją własną galerię artefaktów, zajmował się wieloma znaleziskami; począwszy od rzymskiego krzesła do prostej fibuli. Poza swoją galerią, dodatkowo Wim zajmował się oceną profesjonalnych znalezisk archeologicznych z dziedziny sztuki i antyków w programie telewizyjnym Schatgraven. Podczas dwudziestu lat w tej roli, Wim widział i sprzedał tysiące przedmiotów, co zapewniło mu ogromną wiedzę w tej dziedzine i nieocenioną sieć kontaktów.

Obecnie Wim wykorzystuje swoje doświadczenie na Catawiki. Na jego aukcjach znalezisk archeologicznych i artefaktów można znaleźć wszystko; począwszy od neolitycznych krzemieni do masek z egipskich sarkofagów.
Według niego, bardzo ważne jest, aby wystawione przedmioty były autentyczne. Jego doświadczenie jako sprzedawca i rzeczoznawca jest bardzo przydatne. Często w ciągu kilku sekund, potrafi stwierdzić czy przedmiot jest wystarczająco interesujący, aby znaleźć się na jego aukcjach.

Wouter Waaijers

Wouter Waaijers

Karty kolekcjonerskie / Komiksy

Wouter Waaijers

Licytator Karty kolekcjonerskie / Komiksy

Tworzenie pięknych aukcji jest sportem samym w sobie!

 • Stworzył swój własny album Panini
 • Śledzi prawie wszystkie sporty
 • Były holenderski mistrz mini tenisa

Wyjątkowe towary

Wouter Waaijers

Wouter Waaijers opisuje siebie jako prawdziwy fanatyk sportu. Przez całe swoje życie był zaangażowany w sport, zarówno jako aktywny uczestnik, jak i jako bierny obserwator. Śledzi piłkę nożną, lekkoatletykę, rzutki, oraz tenisa. Grał między innymi w piłkę nożną (halową), w tenisa, mini tenisa i pływał. Osiągnął nawet tytuł holenderskiego mistrza mini tenisa. Oczywistym jest fakt, że Wouter kontynuuje swoją pasję do sportu nadzorując aukcje pamiątek sportowych i panini. Raz nawet stworzył własny album Panini, który okazał się wielkim sukcesem.

Cały entuzjazm Woutera do sportu odzwierciedla się w jego pracy licytatora. Przedmioty z autografami, takie jak koszulki, zdjęcia i piłki są szczególnie popularne. Fantastycznie sprawdzają się jako prezenty urodzinowe lub przedmioty kolekcjonerskie. Osobiście Wouter uwielbia albumy Panini z naklejkami. Według niego album Mistrzostw Europy z 1988 roku dostarcza zawsze wiele emocji, ponieważ jest prawdopodobieństwo, że zawiera jedną z dwóch wersji kart z piłkarzem Sjaakiem Troost’em. Wouter ze szczególną ostrożnością opracowuje swoje aukcje, aby oddać sportowi swoją cześć. Dla Woutera jest to sport sam w sobie. Nic więc dziwnego, że tak to uwielbia!

Zsuzsa Vermesi

Zsuzsa Vermesi

Licytator Osobliwości / Sztuka (współczesna)

Chciałabym dać szansę mniej znanym artystom.

 • Wykształcona w sztuce współczesnej
 • Krytyczna i profesjonalna
 • Pracowała dla wielu domów aukcyjnych

Wyjątkowe towary

Zsuzsa Vermesi

Dzięki swojemu ogromnemu entuzjazmowi i ciągłemu pragnieniu poszerzania wiedzy, Zsuza Vermesi już wkrótce po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako licytator. Zsuzsa już zdobyła renomę w świecie sztuki. Z tytułem magistra historii sztuki, stażem w domu aukcyjnym Arts & Antiques Group (AAG) i doświadczeniem w zarządzaniu kolekcją międzynarodowego banku, Zsuzsa wie, co mówi.

Aukcjonowanie pasuje do niej jak ulał. Oprócz znanych nazwisk takich jak Shepard Fairey i Zhang Xiaogang, lubi też dać szansę mniej znanym talentom. Oczywiście, przeprowadzając uprzednio niezbędne badania i krytycznie patrząc na dzieło. To zapewnia, iż zostaje zachowany wysoki poziom aukcji. Jako licytator, Zsuzsa nauczyła się jak ważne jest utrzymywanie dobrych relacji ze sprzedawcami. Aukcje online Catawiki mają wiele zalet, ponieważ może ona reagować szybko i łatwo się komunikować. To pozwala jej być w kontakcie z coraz większą liczbą artystów i dostawców, którzy każdego tygodnia pomagają jej utworzyć zaskakujące aukcje z towarami o wysokiej jakości.

Pobierz aplikację Catawiki Auction

Pobierz z App Store Pobierz z App Store

Zapisz się na newsletter Catawiki

Bądź na bieżąco z najnowszymi aukcjami i nie tylko.

Zawsze można zrezygnować z subskrypcji

×

Welcome back! Whilst you were away we added the functionality to view auctions and bid in pounds.

Nigdy już nie przeoczysz poszukiwanego przedmiotu!

Catawiki auctions off 30,000 special objects every week. Leave your email address, and we will send you free updates on our special objects and great discounts.

Nie, nie interesują mnie przedmioty specjalne ani przeceny.