Przesyłanie przedmotów i ocena
Jak użyć pliku CSV do funkcji przesyłania przedmiotów hurtowo?
  • Jeśli po otwarciu szablonu wszystkie treści pojawiają się w jednej kolumnie, może wynikać to z ustawień języka, ponieważ w niektórych językach przecinków używa się w charakterze separatorów dziesiętnych. Microsoft nie rozpoznaje przecinka jako separatora wartości w plikach CSV. Dlatego wartości domyślnie oddzielane są średnikiem (;), co może być przyczyną problemów z formatowaniem. Jako alternatywny sposób otwierania plików sugerujemy skorzystanie z arkuszy kalkulacyjnych Google lub LibreOffice. Można również skorzystać z funkcji „Data > Text to Column” w programie Microsoft Excel, aby oddzielić wartości przy pomocy przecinków.
  • W kolumnach „Zewnętrzny numer referencyjny” i „Zewnętrzny kolor referencyjny” możesz oznaczyć numerem i kolorem swój przedmiot. Oznaczenia te będą widoczne wyłącznie dla Ciebie. Możesz wykorzystać je w charakterze punktu odniesienia dla siebie. Oznaczenia pojawią się i będzie można je wyszukać na Twojej stronie z oferowanymi przedmiotami oraz w widoku zamówień.
  • Wszystkie kolumny zaczynające się na literę „D” odnoszą się do szczegółów konkretnego przedmiotu.
  • Wszystkie pola z wieloma wartościami w danej kolumnie powinny być oddzielone średnikiem (;).
  • Wszystkie pola zawierające jednostki (takie jak  waga, objętość, średnica, szerokość, wysokość, wysokość_szerokość, wysokość_szerokość_długość, przebieg, głębokość) muszą zostać uzupełnione liczbami [liczba]_[liczba]_[liczba]_[jednostka], np. 20_30_40_cm.
  • We wszystkich polach wymagających udzielenia odpowiedzi twierdzącej lub przeczącej należy wpisać „tak” lub „nie”.
  • Wszystkie kwoty należy podać w euro (€). Nie należy dodawać symbolu € w kolumnach, a wyłącznie wartość  liczbową.
  • Liczby dziesiętne należy zapisywać w następujący sposób: 23.4 lub "23,4". W przypadku, gdy w liczbach dziesiętnych występuje przecinek, należy użyć cudzysłowu.
Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za Twoje odpowiedzi!
Opowiedz nam trochę więcej o artykule.
Zaznacz wszystkie, które się zgadzają
Dziekujemy za odpowiedź!
Napisz do nas