Wysyłka i odbiór
Kiedy muszę wziąć pod uwagę ograniczenia importu lub eksportu?

Zwykłe przedmioty, jak tekstylia, towary użytkowe, rękodzieło, sprzęt elektroniczny itp. są dopuszczone do importu i eksportu przez wszystkie kraje, chociaż niektóre kraje posiadają limity ilościowe w zakresie importu towarów określonej kategorii (no. tekstylia). Niektóre typy urządzeń i sprzętu, nawet jeśli sprzedawane są jako kolekcjonerskie, mogą być importowane po spełnieniu określonych warunków i wymagać pozwoleń na import.

Broń
Import broni zawsze wymaga specjalnych pozwoleń, a nabywca ma obowiązek sprawdzić, czy przedmioty sprzedawane na aukcjach z bronią można importować do jego kraju.

Wykaz negatywny
Większość krajów posiada wykaz negatywny, na którym znajdują się przedmioty niedopuszczone do importu i eksportu, takie jak chronione gatunki i przedmioty zakwalifikowane do dziedzictwa kulturowego. Wykaz taki powinien być dostępny na lokalnym portalu rządowym.
Dotyczy to zwłaszcza przedmiotów z kategorii archeologia/antyki, wypchane zwierzęta i sztuka azjatycka. Więcej informacji na ten temat znajdziesz 
tutaj

Alkohol
Niektóre kraje mogą posiadać również obostrzenia specjalne w zakresie importu/ eksportu alkoholu, co dotyczy przedmiotów sprzedawanych na aukcjach w kategorii wino, whisky, rum i alkohole. 

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za Twoje odpowiedzi!
Opowiedz nam trochę więcej o artykule.
Zaznacz wszystkie, które się zgadzają
Dziekujemy za odpowiedź!
Napisz do nas