Warunki i zasady
Polityka sprzedawcy

Catawiki stanowi platformę, na której można oferować przedmioty nabywcom w wielu krajach na całym świecie. Zapewnianie niezawodnej i bezpiecznej platformy zarówno dla nabywców, jak i sprzedawców, jest dla nas szczególnie ważne. Dzięki temu zwiększamy satysfakcję z użytkowania naszej platformy i gwarantujemy lepsze wyniki sprzedażowe. Od użytkowników wymagamy jedynie zaakceptowania i przestrzegania zasad określonych w naszych warunkach użytkowania. Korzystając z tej okazji chcemy wyjaśnić najważniejsze zasady sprzedaży na Catawiki.

REJESTRACJA

 • Użyj własnych danych osobowych - Każdy użytkownik pochodzący z krajów obsługiwanych przez Catawiki może utworzyć konto. Jesteś zobowiązany do zarejestrowania się przy użyciu poprawnych danych osobowych oraz w razie konieczności ważnego dowodu tożsamości. Jeśli nie będziemy w stanie Cię zidentyfikować i zweryfikować Twojej tożsamości, nie będziesz mógł otrzymywać płatności.
 • Sprzedaż komercyjna? Zarejestruj się przy użyciu ważnych danych firmy - Jeżeli prowadzisz działalność i komercyjnie oferujesz przedmioty na Catawiki, podczas rejestracji jesteś zobowiązany do podania danych swojej firmy, w tym, jeżeli jest dostępny, ważny numer wpisu do rejestru Izby Handlowej oraz numer VAT. Korzystanie z Catawiki do oszustw podatkowych jest zabronione.
 • Strzeż bezpieczeństwa swojego konta - Jesteś odpowiedzialny za swoje konto i za strzeżenie swoich danych logowania. Nie dziel się nimi z innymi. Jeśli podejrzewasz, że ktoś zna Twoje dane logowania, niezwłocznie zmień hasło i powiadom nas o tym.
 • Możesz usunąć swoje konto - Catawiki ma prawo odmówić usunięcia konta w niektórych sytuacjach, na przykład, kiedy użytkownik niedawno sprzedał przedmiot, jest zaangażowany w spór z nabywcą lub jeśli ma zaległe zobowiązania płatnicze wobec Catawiki.

OFEROWANIE PRZEDMIOTÓW

 • Starannie wybieramy przedmioty wystawiane na aukcje - Na Catawiki sprzedawane są różnorodne przedmioty. Przejrzyj nasze wytyczne dotyczące kategorii, aby sprawdzić jakiego rodzaju przedmioty akceptujemy na aukcje. Pamiętaj, że można oferować tylko takie przedmioty, które są powszechnie dopuszczone do handlu.
 • Musisz być upoważniony do sprzedaży przedmiotu - Bardzo ważne jest, abyś był prawowitym właścicielem przedmiotu lub abyś był upoważniony przez właściciela przedmiotu do jego sprzedaży. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, nie przetworzymy Twojej płatności. Surowo zabronione jest oferowanie przedmiotów w ramach fałszywych transakcji, na przykład w celu prania pieniędzy. Mamy obowiązek zgłaszania podejrzanych transakcji do odpowiednich władz.  
 • Opisy Twoich ofert muszą być przejrzyste, uczciwe, dokładne i precyzyjne - Aby uniknąć sporów należy podać wszelkie ślady zużycia oraz wady przedmiotu.
 • Przedmioty i przesłane materiały muszą być oryginalne i autentyczne - Nie należy naruszać praw innych ludzi, takich jak prawa autorskie i prawa do znaków towarowych. Oznacza to również, że nie masz prawa do wykorzystywania zdjęć nienależących do Ciebie, w tym będących własnością innych użytkowników Catawiki.
 • Kiedy przedmiot trafia na aukcję, nie możesz tego wycofać - Oznacza to, że musisz sprzedać przedmiot licytantowi, który wygra aukcję. Zabronione jest wystawianie przedmiotu na sprzedaż w innym miejscu, jeżeli jest on wystawiony na Catawiki. Nie będziemy tolerować sprzedawców, którzy rozczarowują naszych nabywców i nie posiadają już przedmiotu w momencie zakończenia aukcji.

PODCZAS AUKCJI

 • Nie wolno Ci licytować własnego przedmiotu - Nie można licytować własnych przedmiotów lub przedmiotów należących do krewnych, lub znajomych. Taki zabieg jest nieuczciwym podbijaniem ceny. Nieuczciwe podbijanie cen jest wysoce niesprawiedliwą i nielegalną praktyką handlową i dlatego jest niedozwolone.
 • Uczciwie korzystaj z naszego systemu obsługi wiadomości - Posiadamy zautomatyzowany system do wykrywania prób sprzedaży przedmiotów poza platformą. Jeżeli będzie to miało miejsce, nie przetworzymy Twojej płatności i nie zagwarantujemy Ci wsparcia klienta, a w konsekwencji możemy zablokować Twoje konto.  

PO AUKCJI

 • Przedmiot musi być dostarczony w ciągu 3 dni roboczych od dokonania płatności - Poinformujemy Cię, gdy nabywca otrzyma płatność. Przedmiot prześlij przesyłką poleconą z zadeklarowaną wartością. Zawsze podawaj poprawny numer śledzenia przesyłki, aby wszystkie zaangażowane strony mogły wiedzieć, gdzie znajduje się przesyłka, chyba że nabywca zdecydował na osobiste odebranie swojego zakupu. Zapewnienie danych do śledzenia przesyłki sprawi, iż szybciej przetworzymy Twoją płatność.
 • Bądź proaktywny w przypadku problemów - Jesteś odpowiedzialny za wszelkie kwestie związane ze sprzedażą, takie jak niezgodność przedmiotu z opisem i problemy z wysyłką. Jeśli wystąpi problem z przedmiotem, oczekujemy, że dojdziesz do porozumienia z nabywcą. W razie potrzeby Catawiki może pośredniczyć w sporze. W przypadku, gdy sprzedaż jest odwołana, gdyż nie zastosowałeś się do wypełnienia swoich zobowiązań wynikających z umowy zakupu, wymagamy, abyś zorganizował zwrot przedmiotu na własny koszt.
 • Wyślij przedmiot z adresu podanego podczas rejestracji - Jeśli wyślesz przedmiot z innego adresu niż tego podanego podczas rejestracji, zapłacisz za wszystkie dodatkowe koszty, poniesione przez nabywcę.
 • Poszanowanie prawa konsumentów do odstąpienia od umowy - Jeśli sprzedajesz komercyjnie, oczekujemy, że będziesz przestrzegał prawa Unii Europejskiej do odstąpienia od umowy. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

KOMUNIKACJA Z CATAWIKI LUB INNYMI UŻYTKOWNIKAMI

 • Komunikuj się z innymi z szacunkiem, bądź otwarty i spójny - Dotyczy to Twojej komunikacji z nabywcami i pracownikami Catawiki. Nie używaj obraźliwych sformułowań oraz powstrzymaj się od używania niewłaściwego języka i obelg. Nie zastraszaj i nie dyskryminuj.
 • Szanuj prawa do prywatności innych osób - Korzystaj z danych osobowych innych użytkowników jedynie do zakończenia sprzedaży i do zaaranżowania dostawy. Nie wykorzystuj komercyjnie danych osobowych innych użytkowników, na przykład do wysyłania niechcianych komunikatów.

Catawiki wykorzystuje analizy danych w celu monitorowania i egzekwowania przestrzegania naszych zasad. Wierzymy, że będziesz korzystać z serwisu Catawiki w rzetelny i właściwy sposób. Użytkownicy, którzy nie będą przestrzegać naszych zasad, ryzykują nałożeniem na nich kar, takich jak np. blokada możliwości licytowania, stała lub tymczasowa utrata etykiety najlepszego sprzedawcy, lub utrata korzyści VIP, zawieszenie prawa do sprzedaży, kary finansowe i zamknięcie konta.Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za Twoje odpowiedzi!
Opowiedz nam trochę więcej o artykule.
Zaznacz wszystkie, które się zgadzają
Dziekujemy za odpowiedź!
Napisz do nas