Płatności i opłaty
Kiedy otrzymam płatność za sprzedany przedmiot?

Gdy otrzymamy płatność od nabywcy, poinformujemy Cię, że masz 3 dni robocze na wysłanie zamówienia lub przygotowanie go do odbioru. Wypłacenie Twoich płatności będzie zależało od tego, czy zamówienie zostało wysłane lub odebrane przez nabywcę, oraz od tego jaką częstotliwość płatności wybrałeś w swoich ustawieniach pod zakładką „Płatność”.
Sprzedawcy mają możliwość wyboru jednej z następujących częstotliwości płatności:

- codziennie
- raz w tygodniu (w środy)
- co dwa tygodnie (w pierwszą i trzecią środę miesiąca)
- raz w miesiącu (w pierwszą środę miesiąca)

Jeśli zamówienie zostało wysłane: Po dokonaniu wysyłki zamówienia, należy zmienić status zamówienia na „Wysłane”. Jeżeli dostarczony numer śledzenia przesyłki wskazuje na to, iż zamówienie zostało dostarczone, nabywca otrzyma powiadomienie z prośbą o sprawdzenie zamówienia i zgłoszenie wszelkich problemów w ciągu 3 dni od daty otrzymania zamówienia. W czwarty dzień po dostarczeniu zamówienia, Twoja płatność zostanie zaplanowana zgodnie z wybraną częstotliwością płatności.

* Pamiętaj, że w przypadku, gdy numer śledzenia przesyłki jest nieprawidłowy lub nie odzwierciedla faktycznego stanu zamówienia, po 14 dniach od zmiany statusu zamówienia na wysłane, oczekująca płatność zostanie domyślnie wypłacona zgodnie z wybraną częstotliwością płatności.

Aby ułatwić nam śledzenie dostawy Twojego przedmiotu i przyspieszyć wysyłkę Twojej płatności, skorzystaj z jednej z obsługiwanych przez nas firm wysyłkowych i dodaj prawidłowy kod śledzenia po wysłaniu przedmiotu.


Jeśli zamówienie zostało odebrane: Jeśli zamówienie zostało odebrane przez nabywcę, należy zmienić status zamówienia na „Odebrane”. Po 14 dniach od momentu aktualizacji statusu przez sprzedawcę będziesz mógł otrzymać swoją płatność. Oprócz tego 14-dniowego okresu, dokładna data płatności będzie zależeć od częstotliwości płatności wybranej w ustawieniach pod zakładką „Płatność”.

Możesz przejrzeć lub zmienić częstotliwość płatności, logując się na swoje konto i klikając poniższe
łącze

Datę spodziewanej płatności można także znaleźć w potwierdzeniu płatności, które my, Catawiki, wyślemy do Ciebie drogą mailową. Pamiętaj, że płatności są przetwarzane wyłącznie w dni robocze i nie są wypłacane podczas weekendu.

Jeżeli został otwarty spór, Twoja płatność może zostać wstrzymana do momentu rozwiązania problemu. W razie potrzeby będziemy pośredniczyć w sporze.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za Twoje odpowiedzi!
Opowiedz nam trochę więcej o artykule.
Zaznacz wszystkie, które się zgadzają
Dziekujemy za odpowiedź!
Napisz do nas