Guide close

Jak to działa

Krok 2: Wygranie wymarzonego przedmiotu

Teraz, kiedy znalazłeś już swój unikatowy przedmiot, nadszedł czas, aby go wygrać! Zanim przystąpisz do licytacji, są dwie rzeczy które powinieneś wiedzieć:

Minimalna oferta - jest to następna możliwa kwota, za którą możesz licytować przedmiot. Twoja oferta musi być większa lub równa tej kwocie.

Akceptowalna cena - niektóre przedmioty mogą mieć ustaloną akceptowalną cenę. Jest to minimalna cena, za którą sprzedawca jest skłonny sprzedać swój przedmiot. W przypadku, gdy akceptowalna cena zostanie przekroczona, przedmiot może zostać sprzedany.

Winning

Teraz przejdźmy do licytowania! Istnieją trzy sposoby, w jakie można składać oferty:

  • Ręczne składanie oferty
  • Szybka oferta
  • Automatyczna oferta

Dzięki ręcznemu składaniu oferty możesz wprowadzić dowolną kwotę, pod warunkiem, iż kwota ta jest kompletna i wnosi więcej niż następna oferta minimalna. Oferta ta jest jednorazowa. Jeśli zostaniesz przelicytowany, będziesz musiał złożyć następną ofertę.

Nie chcesz podać konkretnej wartości? Złóż szybką ofertę! Możesz wybrać dowolną kwotę spośród trzech podanych ofert, klikając na nią, a my złożymy ofertę w Twoim imieniu. Proste, prawda?

Jeżeli nie chcesz śledzić licytacji przez cały czas, możesz wprowadzić automatyczną ofertę. Wystarczy wpisać maksymalną kwotę pieniędzy, za którą jesteś skłonny kupić dany przedmiot. Gdy zostaniesz przelicytowany, złożymy kolejną ofertę minimalną w Twoim imieniu. Nie martw się! Będziemy kontynuowali to działanie jedynie do momentu osiągnięcia najwyższej kwoty przez Ciebie ustalonej. Gdy maksymalna kwota zostanie osiągnięta, zostaniesz o tym poinformowany.

Przed złożeniem oferty, pamiętaj, aby spojrzeć na koszt wysyłki. Możesz również sprawdzić, czy jest możliwość osobistego odbioru przedmiotu, co pomoże Ci zaoszczędzić na przesyłce.

Teraz kiedy już wiesz, w jaki sposób licytować, przejdźmy dalej. Powodzenia!


Często zadawane pytania

Co sprawia, że zakup przez Catawiki jest bezpieczny?

Proces dokonywania płatności odbywa się w bardzo bezpieczny sposób. Prosimy nabywcę o dokonanie płatności za przedmiot do trzech dni po licytacji. Następnie informujemy sprzedawcę, że nabywca dokonał wpłaty i prosimy go o wysłanie przedmiotu. Pieniądze trafiają na konto sprzedawcy krótko po wysyłce. Jeśli nie otrzymasz przedmiotu w ciągu 10 dni po dokonaniu płatności poinformuj nas o tym fakcie, abyśmy wstrzymali zapłatę sprzedawcy za jego przedmiot.

Utraciłem swoje hasło i nie mogę się zalogować. Co mogę zrobić?

Możesz wygenerować nowe hasło używając 'zapomniałem hasła' na stronie 'zaloguj się'. Otrzymasz e-mail z linkiem, który umożliwi Ci stworzenie nowego hasła.

Dlaczego moja oferta nie została przyjęta?

Twoja oferta nie zostanie przyjęta, jeżeli jest ona nieważna. Komunikat 'Nieprawidłowa oferta' może się pojawić, gdy zaoferowana kwota nie jest wystarczająco wysoka, gdy zaoferowana kwota zawiera symbol inny niż cyfra (taki jak litera, przecinek lub myślnik) lub gdy aukcja została już zamknięta.

Chciałbym licytować przedmiot, który ma ustaloną akceptowalną cenę. Co to znaczy?

Niektóre przedmioty mają ustaloną „akceptowalną cenę”. Jest to ukryta cena minimalna, za jaką sprzedawca jest skłonny sprzedać swój przedmiot, ustalona w konsultacji z ekspertem. Akceptowalna cena może być ustalona jedynie dla przedmiotów o spodziewanym zysku ze sprzedaży wynoszącym co najmniej 200 €. Jeżeli akceptowalna cena nie zostanie osiągnięta z chwilą zakończenia aukcji, ten konkretny przedmiot nie zostanie sprzedany.

Wygrałem aukcję. Jak mogę dokonać płatności?

Gdy aukcja dobiegnie końca, nabywca otrzyma wiadomość e-mail zawierającą link do strony płatności. Można płacić kartą kredytową (Visa, MasterCard, American Express), przelewem bankowym lub za pomocą jednej z poniższych internetowych metod płatności: iDEAL, Bancontact, Giropay, SOFORT, EPS, Multibanco, Przelewy24. Pamiętaj, że płatności za pomocą karty kredytowej American Express są możliwe tylko do kwoty w wysokości ponad 1000 € /1100 $ /900 £.

Jedynie nabywcy, którzy składają oferty w euro, będą mogli skorzystać z opcji przelewu bankowego. Ważne jest, aby korzystać z ogólnoeuropejskiego systemu polecenia przelewu oraz zapłaty SEPA. Stripe, nasz operator płatności internetowych, nie może przetwarzać przelewów SWIFT. Płatności te będą odsyłane na konto bankowe nabywcy. Jeśli nabywca twierdzi, że nie otrzymał przelewu SWIFT z powrotem, koniecznym będzie okazanie pisma z banku, które potwierdza ten fakt. Jedynie wtedy Stripe będzie mógł sprawdzić, co stało się z płatnością.

Jakie są różnice pomiędzy przelewem SEPA (Jednolitego Obszaru Płatności w Euro) a przelewem SWIFT (Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej)?
- SWIFT umożliwia transfery pieniędzy za granicę, natomiast płatności SEPA mogą być dokonywane wyłącznie w obszarze SEPA.
- przelewy SWIFT mogą być realizowane w różnych walutach, a przelewy SEPA jedynie w euro.

Posiadam bardzo cenny przedmiot. Czy mój przedmiot nadaje się na aukcję?

Nasi eksperci zawsze poszukują ciekawych przedmiotów, które mogliby uwzględnić na naszych aukcjach. Możesz zaoferować swój cenny przedmiot na wybranej aukcji lub możesz przesłać go do oceny, a ekspert doradzi Ci, która aukcja najlepiej pasuje do Twojego przedmiotu. Nasi eksperci udzielają również cennych wskazówek, gdyż zależy im, aby Twój przedmiot był zaprezentowany w najlepszy możliwy sposób.

Jeśli nie masz pewności, czy Twój przedmiot nadaje się na daną aukcję lub chciałbyś otrzymać darmową wycenę swojego przedmiotu, wyślij zapytanie do eksperta, klikając pole tekstowe „Wiadomość do eksperta”, które pojawi się podczas końcowego procesu przesyłania przedmiotu do oceny. Nasz ekspert skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Zobacz wszystkie często zadawane pytania