Guide close

Jak to działa

Odnieść sukces jako nabywca

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy Cię wprowadzić do naszego wspaniałego świata wyjątkowych przedmiotów! Na Catawiki każdego tygodnia możesz znaleźć tysiące niezwykłych, rzadkich i wyjątkowych przedmiotów, których nie znajdziesz w żadnym innym sklepie. Chcemy Ci zaoferować bezpieczny serwis, dzięki któremu będziesz miał kontakt ze sprzedawcami tych niezwykłych przedmiotów. Nasi wewnętrzni eksperci są bardzo pomocni i zawsze służą radą. Aby pomóc Ci w rozpoczęciu przygody z Catawiki, zebraliśmy wszystkie potrzebne informacje, które znajdziesz poniżej. Życzymy powodzenia na aukcji i wygrania pierwszego wyjątkowego przedmiotu!


Często zadawane pytania

Co sprawia, że zakup przez Catawiki jest bezpieczny?

Proces dokonywania płatności odbywa się w bardzo bezpieczny sposób. Prosimy nabywcę o dokonanie płatności za przedmiot do trzech dni po licytacji. Następnie informujemy sprzedawcę, że nabywca dokonał wpłaty i prosimy go o wysłanie przedmiotu. Pieniądze trafiają na konto sprzedawcy krótko po wysyłce. Jeśli nie otrzymasz przedmiotu w ciągu 10 dni po dokonaniu płatności poinformuj nas o tym fakcie, abyśmy wstrzymali zapłatę sprzedawcy za jego przedmiot.

Utraciłem swoje hasło i nie mogę się zalogować. Co mogę zrobić?

Możesz wygenerować nowe hasło używając 'zapomniałem hasła' na stronie 'zaloguj się'. Otrzymasz e-mail z linkiem, który umożliwi Ci stworzenie nowego hasła.

Dlaczego moja oferta nie została przyjęta?

Twoja oferta nie zostanie przyjęta, jeżeli jest ona nieważna. Komunikat 'Nieprawidłowa oferta' może się pojawić, gdy zaoferowana kwota nie jest wystarczająco wysoka, gdy zaoferowana kwota zawiera symbol inny niż cyfra (taki jak litera, przecinek lub myślnik) lub gdy aukcja została już zamknięta.

Chciałbym licytować przedmiot, który ma ustaloną akceptowalną cenę. Co to znaczy?

Niektóre przedmioty mają ustaloną „akceptowalną cenę”. Jest to ukryta cena minimalna, za jaką sprzedawca jest skłonny sprzedać swój przedmiot, ustalona w konsultacji z ekspertem. Akceptowalna cena może być ustalona jedynie dla przedmiotów o spodziewanym zysku ze sprzedaży wynoszącym co najmniej 200 €. Jeżeli akceptowalna cena nie zostanie osiągnięta z chwilą zakończenia aukcji, ten konkretny przedmiot nie zostanie sprzedany.

Wygrałem aukcję. Jak mogę dokonać płatności?

Gdy aukcja dobiegnie końca, nabywca otrzyma wiadomość e-mail zawierającą link do strony płatności. Można płacić kartą kredytową (Visa, MasterCard, American Express), przelewem bankowym lub za pomocą jednej z poniższych internetowych metod płatności: iDEAL, Bancontact, Giropay, SOFORT, EPS, Multibanco, Przelewy24. Pamiętaj, że płatności za pomocą karty kredytowej American Express są możliwe tylko do kwoty w wysokości ponad 1000 € /1100 $ /900 £.

Jedynie nabywcy, którzy składają oferty w euro, będą mogli skorzystać z opcji przelewu bankowego. Ważne jest, aby korzystać z ogólnoeuropejskiego systemu polecenia przelewu oraz zapłaty SEPA. Stripe, nasz operator płatności internetowych, nie może przetwarzać przelewów SWIFT. Płatności te będą odsyłane na konto bankowe nabywcy. Jeśli nabywca twierdzi, że nie otrzymał przelewu SWIFT z powrotem, koniecznym będzie okazanie pisma z banku, które potwierdza ten fakt. Jedynie wtedy Stripe będzie mógł sprawdzić, co stało się z płatnością.

Jakie są różnice pomiędzy przelewem SEPA (Jednolitego Obszaru Płatności w Euro) a przelewem SWIFT (Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej)?
- SWIFT umożliwia transfery pieniędzy za granicę, natomiast płatności SEPA mogą być dokonywane wyłącznie w obszarze SEPA.
- przelewy SWIFT mogą być realizowane w różnych walutach, a przelewy SEPA jedynie w euro.

Posiadam bardzo cenny przedmiot. Czy mój przedmiot nadaje się na aukcję?

Nasi eksperci zawsze poszukują ciekawych przedmiotów, które mogliby uwzględnić na naszych aukcjach. Możesz zaoferować swój cenny przedmiot na wybranej aukcji lub możesz przesłać go do oceny, a ekspert doradzi Ci, która aukcja najlepiej pasuje do Twojego przedmiotu. Nasi eksperci udzielają również cennych wskazówek, gdyż zależy im, aby Twój przedmiot był zaprezentowany w najlepszy możliwy sposób.

Jeśli nie masz pewności, czy Twój przedmiot nadaje się na daną aukcję lub chciałbyś otrzymać darmową wycenę swojego przedmiotu, wyślij zapytanie do eksperta, klikając pole tekstowe „Wiadomość do eksperta”, które pojawi się podczas końcowego procesu przesyłania przedmiotu do oceny. Nasz ekspert skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Zobacz wszystkie często zadawane pytania