POLITYKA NABYWCY

Catawiki stanowi platformę, na której można nabywać wyjątkowe przedmioty od sprzedawców pochodzących z krajów z całego świata. Zapewnianie niezawodnej i bezpiecznej platformy zarówno dla nabywców, jak i sprzedawców, jest dla nas szczególnie ważne. Dzięki temu zwiększamy satysfakcję z użytkowania naszej platformy. Od użytkowników wymagamy jedynie zaakceptowania i przestrzegania zasad określonych w naszych warunkach użytkowania. Korzystając z tej okazji chcemy wyjaśnić najważniejsze zasady nabywania przedmiotów na Catawiki.

REJESTRACJA

  • Użyj własnych danych osobowych - Każdy użytkownik pochodzący z krajów obsługiwanych przez Catawiki może utworzyć konto, z którego będzie mógł licytować. Jesteś zobowiązany do zarejestrowania się podając prawidłowe dane osobowe. Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, musisz mieć zgodę od rodzica lub opiekuna.
  • Strzeż bezpieczeństwa swojego konta - Jesteś odpowiedzialny za swoje konto i za strzeżenie swoich danych logowania. Nie dziel się nimi z innymi. Jeśli podejrzewasz, że ktoś zna Twoje dane logowania, niezwłocznie zmień hasło i powiadom nas o tym.
  • Możesz usunąć swoje konto - Czasem usunięcie konta nie będzie możliwe od razu, na przykład w przypadku, gdy niedawno nabyłeś przedmiot. W niektórych sytuacjach Catawiki ma prawo odmówić usunięcia konta, na przykład w przypadku, gdy masz zaległe płatności wobec Catawiki.

PODCZAS AUKCJI

  • Wszystkie oferty są wiążące - Wygrywając aukcję licytowanego przedmiotu, jesteś zobowiązany do jego zakupu. Nie możemy usunąć złożonej przez Ciebie oferty. Zanim złożysz ofertę, dokładnie przejrzyj zdjęcia, przeczytaj opis i sprawdź warunki dostawy przedmiotu
  • Nie wolno Ci licytować własnego przedmiotu - Nie można licytować własnych przedmiotów lub przedmiotów należących do krewnych, lub znajomych. Taki zabieg jest nieuczciwym podbijaniem ceny. Nieuczciwe podbijanie cen jest wysoce niesprawiedliwą i nielegalną praktyką handlową i dlatego jest niedozwolone.
  • Musisz sprawdzić, czy Twój kraj pozwala na import przedmiotu - Nabywca jest odpowiedzialny za sprawdzenie, czy są jakieś szczególne reguły lub ograniczenia mające zastosowanie do importu przedmiotu do danego kraju. Catawiki lub sprzedawca nie są do tego zobowiązani. 
  • Uczciwie korzystaj z naszego systemu obsługi wiadomości - Proponowanie sprzedawcom przeprowadzenie transakcji poza platformą jest niedozwolone. Jeżeli będzie to miało miejsce, nie przetworzymy Twojej płatności i nie zagwarantujemy Ci wsparcia klienta.

PO AUKCJI

  • Jesteś zobowiązany do zapłaty za wygrane przedmioty - Bardzo ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wszystkie oferty są wiążące. Akceptując warunki użytkowania Catawiki, godzisz się zapłacić za przedmioty w ciągu 3 dni od wygrania aukcji i akceptujesz szereg kar, jakie możemy względem Ciebie zastosować w przypadku niezapłacenia za przedmiot.
  • Komunikuj się z innymi z szacunkiem, bądź otwarty i spójny - Catawiki zachęca do skontaktowania się ze sprzedawcą w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów z zakupionym przedmiotem. Nasz zespół wsparcia klienta zrobi wszystko, aby Ci pomóc. Nie używaj obraźliwych sformułowań oraz powstrzymaj się od używania niewłaściwego języka, obelg, nie zastraszaj i nie dyskryminuj. Możesz zostawić odpowiedni komentarz dla sprzedawcy, który będzie widoczny na naszej stronie internetowej. 
  • Szanuj prawa do prywatności innych osób - Korzystaj z danych osobowych innych użytkowników jedynie do zakończenia sprzedaży, zrealizowania odbioru, zwrotu lub dostawy. Nie wykorzystuj komercyjnie danych osobowych innych użytkowników, na przykład do wysyłania niechcianych komunikatów.

Catawiki wykorzystuje analizy danych w celu monitorowania i egzekwowania przestrzegania naszych zasad. Wierzymy, że będziesz korzystać z serwisu Catawiki w rzetelny i właściwy sposób. Użytkownicy, którzy nie będą przestrzegać naszych zasad, ryzykują nałożeniem na nich kar, takich jak np. blokada możliwości licytowania, zawieszenie prawa do licytacji, kary finansowe i zamknięcie konta.