Wysyłka i dostawa
Czy muszę uiścić opłaty celne?

Jeżeli jesteś obywatelem EU, nie musisz wnosić opłat celnych ani płacić podatków przywozowych za przedmiot zakupiony w obrębie UE. Sprawdź listę krajów należących do UE oraz rozporządzenia europejskie tutaj.

Zamówienia wysyłane spoza UE mogą być obciążone cłem, podatkami przywozowymi i opłatami pobieranymi w kraju nabywcy w momencie, gdy przesyłka dotrze do kraju odbiorcy. Tego rodzaju dodatkowe opłaty są ponoszone przez nabywcy. Catawiki nie ma żadnej kontroli nad tymi opłatami, jak również nie może przewidzieć, jakiego rodzaju i jak wysokie będą to opłaty. Jeżeli kupujesz przedmiot spoza UE, więcej na temat zasad i procedur przeczytasz tutaj.

Sprzedawcy nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek dodatkowe opłaty lub należności celne w momencie, gdy przesyłka opuści ich kraj. Jeżeli nie orientujesz się w opłatach i należnościach, skontaktuj się z lokalną placówką pocztową lub urzędem celnym, aby uzyskać więcej informacji.

Miej na uwadze, że nie otrzymasz przedmiotu, jeśli nie uiścisz opłat celnych. Jeżeli z jakiegoś powodu opłaty celne nie zostały uiszczone, Twoja przesyłka wróci do sprzedawcy. W przypadku, gdy sprzedawca zgodzi się ponownie wysłać przesyłkę do Ciebie, będziesz musiał uiścić opłaty celne oraz poniesiesz koszty ponownej przesyłki.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za Twoje odpowiedzi!
Opowiedz nam trochę więcej o artykule.
Zaznacz wszystkie, które się zgadzają
Dziekujemy za odpowiedź!
Napisz do nas