Licytacja
Jaka jest dodatkowa weryfikacja licytanta?

Licytując przedmioty o wysokiej wartości, możesz zostać poproszony o przejście przez dodatkową jednorazową weryfikację. Zostaniesz o tym poinformowany powiadomieniem zatytułowanym „Dodatkowa weryfikacja licytującego wymagana”, które pojawi się na stronie aukcji, nad przyciskiem licytuj.

Dodatkowa weryfikacja oznacza, iż licytant musi dostarczyć dane karty kredytowej lub debetowej, dzięki czemu licytacja będzie mogła się odbyć prawidłowo. Obecnie akceptujemy jedynie karty MasterCard, VISA lub American Express. W wyniku dodatkowej weryfikacji licytanta, zostanie przez nas zabezpieczona kwota o wysokości do 1000 €.

Pamiętaj, że kwota zabezpieczona w procesie weryfikacji licytanta nie jest pobierana z konta, lecz zostaje tymczasowo wstrzymana na karcie kredytowej. To co stanie się z tą sumą zależy od tego, czy licytant wygra lub przegra aukcję, lub czy uiści płatność za przedmiot.

Jeśli wygrasz przedmiot i przejdziesz dodatkową weryfikację, kwota przetrzymywana na Twojej karcie kredytowej zostanie uwzględniona w Twojej otwartej fakturze za przedmiot. Od tego momentu będziesz mógł zapłacić pozostałą kwotę zakupu za pomocą akceptowanych przez nas metod płatności.

W przypadku, gdy przejdziesz weryfikację, lecz nie wygrasz aukcji, kwota przetrzymywana w celu zabezpieczenia licytacji zostanie uwolniona i znów pojawi się na Twoim koncie. To, kiedy Twoje fundusze znów będą dostępne, zależy od Twojego banku lub instytucji finansowej.

Jeżeli wygrałeś przedmiot i przeszedłeś dodatkową weryfikację, lecz nie uiściłeś reszty płatności w wyznaczonym terminie, otrzymasz powiadomienie, że sprzedaż została anulowana z powodu niepłaconej faktury. Gdy to nastąpi, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia klienta, abyśmy mogli dokonać zwrotu pieniędzy za sprzedaż. W przypadku anulowania sprzedaży z powodu nieuregulowania płatności, kwota ta zostanie zwrócona, lecz będzie umniejszona o opłatę w wysokości 9% prowizji aukcyjnej za transakcję.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za Twoje odpowiedzi!
Opowiedz nam trochę więcej o artykule.
Zaznacz wszystkie, które się zgadzają
Dziekujemy za odpowiedź!
Napisz do nas