Kupuj i sprzedawaj wyjątkowe przedmioty na naszych aukcjach
Wszystkie aukcje

Godziny pracy obsługi klienta

Lub zadzwoń na międzynarodowy numer +31 85 8881 501. Opłaty od Twojego usługodawcy mogą obowiązywać podaczas połączenia z międzynarodowym numerem.

Odpowiedzi na często zadawane pytania znajdują się tu Pomoc

Wsparcie klienta

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierz kategorię

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy Catawiki jest darmowe?

  Założenie konta na Catawiki jest całkowicie darmowe. Rachunki bankowe są używane tylko do kupna i sprzedaży przedmiotów na aukcjach. Kupujący i sprzedający płacą tylko prowizję od sprzedanego lub kupionego przedmiotu.

 • Co sprawia, że zakup przez Catawiki jest bezpieczny?

  Proces dokonywania płatności odbywa się w bardzo bezpieczny sposób. Prosimy nabywcę o dokonanie płatności za przedmiot do trzech dni po licytacji. Następnie informujemy sprzedawcę, że nabywca dokonał wpłaty i prosimy go o wysłanie przedmiotu. Pieniądze trafiają na konto sprzedawcy krótko po wysyłce. Jeśli nie otrzymasz przedmiotu w ciągu 10 dni po dokonaniu płatności poinformuj nas o tym fakcie, abyśmy wstrzymali zapłatę sprzedawcy za jego przedmiot.

 • Dlaczego moja oferta nie została przyjęta?

  Twoja oferta nie zostanie przyjęta, jeżeli jest ona nieważna. Komunikat 'Nieprawidłowa oferta' może się pojawić, gdy zaoferowana kwota nie jest wystarczająco wysoka, gdy zaoferowana kwota zawiera symbol inny niż cyfra (taki jak litera, przecinek lub myślnik) lub gdy aukcja została już zamknięta.

 • Chciałbym złożyć ofertę na przedmiot z ceną minimalną (CM). Co to znaczy?

  Niektóre przedmioty posiadają "cenę minimalną". Jest to cena ukryta, którą sprzedający ustalił w porozumieniu z aukcjonerem. Jest to minimalna cena, za którą sprzedawca jest skłonny sprzedać przedmiot. Ceny minimalne mogą być ustalone tylko dla przedmiotów o dużych wartościach. Jeśli cena minimalna nie zostanie osiągnięta do końca aukcji, przedmiot nie zostanie sprzedany.

 • Wygrałem przedmiot na licytacji. Jak przesłać pieniądze?

  Gdy aukcja dobiegnie końca, nabywca otrzymuje wiadomość e-mail zawierającą link do strony płatności. Płatność może zostać dokonana jedynie za pomocą karty kredytowej lub przez przelew bankowy. Jeśli posiadasz holenderskie konto bankowe, możliwym jest wybór alternatywnej metody płatności, takiej jak iDeal. Jeśli posiadasz belgijskie konto bankowe, możesz również dokonać płatności internetowej używając Bancontact lub MrCash. Jeśli posiadasz niemieckie konto bankowe, możesz również zapłacić za pośrednictwem DirecteBanking.

 • Mam cenny przedmiot. Czy mój artykuł nadaje się do aukcji?

  Nasi aukcjonerzy są zawsze zainteresowani ciekawymi pozycjami do swoich aukcji. Możesz zaoferować pojedyncze przedmioty, które zostaną przedstawione do oceny aukcjonera podczas tworzenia przedmiotu przeznaczonego na aukcję. Organizator aukcji może wtedy doradzić do których (tematycznych) aukcji będzie najlepiej pasował Twój przedmiot. Jeśli chcesz oszacować dochody przed zaoferowaniem przedmiotu, możesz poprosić aukcjonera o wycenę poprzez 'wiadomość do aukcjonera'.

 • Czy mogę dodać minimalną cenę do mojego przedmiotu?

  Czy mogę dodać akceptowalną cenę do mojego przedmiotu? Niektóre przedmioty zostały wystawione z 'Akecptowalną ceną'. Jest to ukryta cena minimalna, którą sprzedający ustalił w porozumieniu z aukcjonerem. Po osiągnięciu tej ceny sprzedawca będzie gotów sprzedać przedmiot. Akceptowalne ceny mogą być ustalane tylko dla przedmiotów o spodziewanych wysokich cenach. Jeśli cena minimalna nie została osiągnięta gdy aukcja się skończy, wtedy przedmiot nie zostanie zlicytowany. Nasi aukcjonerzy ocenią zdolność sprzedaży po Twojej sugerowanej akceptowalnej cenie przed zatwierdzeniem Twojego przedmiotu.

 • Dodałem przedmiot na aukcję. Kiedy zostanie wystawiony?

  Nasi aukcjonerzy starają się oceniać przedmioty jak najszybciej. Naszym celem jest, aby obejrzeć Twój przedmiot w ciągu tygodnia. Jednak w przypadku aukcji tematycznych lub bardzo popularnych, ocena ta może potrwać nieco dłużej. Kiedy Twój przedmiot zostanie zatwierdzony, otrzymasz automatyczną wiadomość.

 • Kiedy otrzymam zapłatę za przedmiot?

  Gdy nabywca wpłaci kwotę z faktury, sprzedawca jest zobowiązany wysłać towar w ciągu 3 dni roboczych lub przygotować go do odbioru. Kiedy towar zostanie wysłany lub odebrany, możesz zmienić status swojego towaru na ‘wysłany’ lub ‘odebrany’. Twoja płatność zostanie wysłana 14 dni później, w pierwszą poprzedzającą środę, pod warunkiem, że nie została otwarta sprawa związana z zakupem. Oczekiwany termin płatności znajduje się w potwierdzeniu płatności, które zostało do Ciebie wysłane drogą mailową.

  Jeśli została otwarta sprawa, Twoja płatność może zostać przetrzymana do czasu pomyślnego zakończenia transakcji. Postaramy się pośredniczyć w rozwiązaniu sprawy. Dzięki temu nabywanie i sprzedawanie na Catawki jest bezpieczniejsze.

 • Kiedy powinienem wysłać przedmiot?

  Gdy tylko wygrany licytant dokona płatności za przedmiot, zostaniesz o tym powiadomiony drogą mailową. Następnie będziesz zobowiązany do wysłania przedmiotu w ciągu 3 dni roboczych.

Pobierz aplikację Catawiki Aukcje Online

Pobierz z App Store Pobierz z App Store

Zapisz się na newsletter Catawiki

Bądź na bieżąco z najnowszymi aukcjami i nie tylko.

Zawsze można zrezygnować z subskrypcji

Dziękujemy, subskrybujesz teraz nasz newsletter.