Wsparcie klienta

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierz kategorię

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy Catawiki jest darmowe?

  Założenie konta na Catawiki jest całkowicie darmowe. Rachunki bankowe są używane tylko do kupna i sprzedaży przedmiotów na aukcjach. Kupujący i sprzedający płacą tylko prowizję od sprzedanego lub kupionego przedmiotu.

 • Co sprawia, że zakup przez Catawiki jest bezpieczny?

  Proces dokonywania płatności odbywa się w bardzo bezpieczny sposób. Prosimy nabywcę o dokonanie płatności za przedmiot do trzech dni po licytacji. Następnie informujemy sprzedawcę, że nabywca dokonał wpłaty i prosimy go o wysłanie przedmiotu. Pieniądze trafiają na konto sprzedawcy krótko po wysyłce. Jeśli nie otrzymasz przedmiotu w ciągu 10 dni po dokonaniu płatności poinformuj nas o tym fakcie, abyśmy wstrzymali zapłatę sprzedawcy za jego przedmiot.

 • Dlaczego moja oferta nie została przyjęta?

  Twoja oferta nie zostanie przyjęta, jeżeli jest ona nieważna. Komunikat 'Nieprawidłowa oferta' może się pojawić, gdy zaoferowana kwota nie jest wystarczająco wysoka, gdy zaoferowana kwota zawiera symbol inny niż cyfra (taki jak litera, przecinek lub myślnik) lub gdy aukcja została już zamknięta.

 • Chciałbym licytować przedmiot, który ma ustaloną akceptowalną cenę. Co to znaczy?

  Niektóre przedmioty mają ustaloną „akceptowalną cenę”. Jest to ukryta cena minimalna, za jaką sprzedawca jest skłonny sprzedać swój przedmiot, ustalona w konsultacji z ekspertem. Akceptowalna cena może być ustalona jedynie dla przedmiotów o spodziewanym zysku ze sprzedaży wynoszącym co najmniej 200 €. Jeżeli akceptowalna cena nie zostanie osiągnięta z chwilą zakończenia aukcji, ten konkretny przedmiot nie zostanie sprzedany.

 • Wygrałem przedmiot na licytacji. Jak przesłać pieniądze?

  Gdy aukcja dobiegnie końca, nabywca otrzymuje wiadomość e-mail zawierającą link do strony płatności. Płatność może zostać dokonana jedynie za pomocą karty kredytowej lub przez przelew bankowy. Jeśli posiadasz holenderskie konto bankowe, możliwym jest wybór alternatywnej metody płatności, takiej jak iDeal. Jeśli posiadasz belgijskie konto bankowe, możesz również dokonać płatności internetowej używając Bancontact lub MrCash. Jeśli posiadasz niemieckie konto bankowe, możesz również zapłacić za pośrednictwem DirecteBanking.

 • Posiadam bardzo cenny przedmiot. Czy nadaje się on na aukcję?

  Nasi eksperci zawsze poszukują ciekawych przedmiotów, które mogliby uwzględnić na naszych aukcjach. Możesz zaoferować swój cenny przedmiot na wybranej aukcji lub możesz przesłać go do oceny, a ekspert doradzi ci, która aukcja najlepiej do niego pasuje. Nasi eksperci udzielają również cennych wskazówek, gdyż zależy im, aby Twój przedmiot był zaprezentowany w najlepszy możliwy sposób. Jeśli nie masz pewności, czy Twój przedmiot nadaje się na odpowiednią aukcję, wyślij zapytanie do eksperta, klikając na pole tekstowe „Wiadomość do eksperta” podczas procesu przesyłania przedmiotu do oceny. Jeśli chcesz znać przybliżoną wartość Twojego przedmiotu, możesz skorzystać z naszego bezpłatnego narzędzia wyceny: https://www.catawiki.pl/gratis-taxatie

 • Czy mogę ustalić cenę minimalną (akceptowalną cenę) dla przedmiotu?

  Akceptowalna cena może być ustalona dla przedmiotów, których minimalny oczekiwany zysk ze sprzedaży wynosi co najmniej 200 €. Akceptowalna cena jest to ukryta cena minimalna, za którą sprzedawca będzie skłonny sprzedać swój przedmiot. Jeżeli akceptowalna cena nie zostanie osiągnięta do końca aukcji, przedmiot nie zostanie sprzedany. Wówczas sprzedawca, po dokonaniu zmiany wartości akceptowalnej ceny, ma możliwość ponownego zaoferowania przedmiotu na nowej aukcji.

 • Przesłałem ofertę do oceny przez eksperta. Kiedy zostanie ona oceniona?

  Nasi eksperci oceniają wszystkie przesłane oferty najszybciej jak to możliwe. Przeważnie oferta jest oceniana w ciągu tygodnia. Jednakże w przypadku aukcji tematycznych lub aukcji bardzo popularnych, ocena ta może potrwać nieco dłużej. Gdy tylko Twoja oferta zostanie zaakceptowana, zostaniesz o tym poinformowany.

 • Kiedy otrzymam zapłatę za przedmiot?

  Gdy nabywca wpłaci kwotę z faktury, sprzedawca jest zobowiązany wysłać przedmiot w ciągu 3 dni roboczych lub przygotować go do odbioru. Kiedy przedmiot zostanie wysłany lub odebrany, możesz zmienić status swojego przedmiotu na ‘wysłany’ lub ‘odebrany’. Twoja płatność zostanie wysłana 14 dni później, w pierwszą poprzedzającą środę, pod warunkiem, że nie został otwarty spór związany z zakupem. Oczekiwany termin płatności znajduje się w potwierdzeniu płatności, które zostało do Ciebie wysłane drogą mailową.

  Jeśli otwarty został spór, Twoja płatność może zostać przetrzymana do czasu pomyślnego zakończenia transakcji. Postaramy się pośredniczyć w rozwiązaniu sporu. Dzięki temu kupowanie i sprzedawanie na Catawki jest bezpieczniejsze.

 • Kiedy powinienem wysłać przedmiot?

  Gdy tylko wygrany licytant dokona płatności za przedmiot, zostaniesz o tym powiadomiony drogą mailową. Następnie będziesz zobowiązany do wysłania przedmiotu w ciągu 3 dni roboczych.

Pobierz aplikację Catawiki Aukcje Online

Pobierz z App Store Pobierz z App Store

Zapisz się na newsletter Catawiki

Bądź na bieżąco z najnowszymi aukcjami i nie tylko.

Zawsze można zrezygnować z subskrypcji

Dziękujemy, subskrybujesz teraz nasz newsletter.