Pomoc

Jak możemy Ci pomóc?

Wybierz kategorię

 • Konto i Catawiki
 • Nabywca
 • Sprzedawca
 • Pomoc
  • Nasz anglojęzyczny zespół wsparcia klienta chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

   Zadzwoń do nas:

   Polska: +48 12 881 19 09

   Możesz skontaktować się z naszym zespołem wsparcia klienta w następujących godzinach:

   Poniedziałek
   09:00 - 17:00 (CET)
   Wtorek
   09:00 - 17:00 (CET)
   Środa
   09:00 - 17:00 (CET)
   Czwartek
   09:00 - 17:00 (CET)
   Piątek
   09:00 - 17:00 (CET)
   Sobota
   09:00 - 17:00 (CET)

   Odpowiedzi na często zadawane pytania znajdują się tu www.catawiki.pl/help

   Wyślij e-mail:

Najczęściej zadawane pytania

 • Co sprawia, że zakup przez Catawiki jest bezpieczny?

  Proces dokonywania płatności odbywa się w bardzo bezpieczny sposób. Prosimy nabywcę o dokonanie płatności za przedmiot do trzech dni po licytacji. Następnie informujemy sprzedawcę, że nabywca dokonał wpłaty i prosimy go o wysłanie przedmiotu. Pieniądze trafiają na konto sprzedawcy krótko po wysyłce. Jeśli nie otrzymasz przedmiotu w ciągu 10 dni po dokonaniu płatności poinformuj nas o tym fakcie, abyśmy wstrzymali zapłatę sprzedawcy za jego przedmiot.

 • Dlaczego moja oferta nie została przyjęta?

  Twoja oferta nie zostanie przyjęta, jeżeli jest ona nieważna. Komunikat 'Nieprawidłowa oferta' może się pojawić, gdy zaoferowana kwota nie jest wystarczająco wysoka, gdy zaoferowana kwota zawiera symbol inny niż cyfra (taki jak litera, przecinek lub myślnik) lub gdy aukcja została już zamknięta.

 • Chciałbym licytować przedmiot, który ma ustaloną akceptowalną cenę. Co to znaczy?

  Niektóre przedmioty mają ustaloną „akceptowalną cenę”. Jest to ukryta cena minimalna, za jaką sprzedawca jest skłonny sprzedać swój przedmiot, ustalona w konsultacji z ekspertem. Akceptowalna cena może być ustalona jedynie dla przedmiotów o spodziewanym zysku ze sprzedaży wynoszącym co najmniej 200 €. Jeżeli akceptowalna cena nie zostanie osiągnięta z chwilą zakończenia aukcji, ten konkretny przedmiot nie zostanie sprzedany.

 • Wygrałem aukcję. Jak mogę dokonać płatności?

  Gdy aukcja dobiegnie końca, nabywca otrzyma wiadomość e-mail zawierającą link do strony płatności. Można płacić kartą kredytową (Visa, MasterCard, American Express), przelewem bankowym lub za pomocą jednej z poniższych internetowych metod płatności: iDEAL, Bancontact, Giropay, SOFORT, EPS, Multibanco, Przelewy24. Pamiętaj, że płatności za pomocą karty kredytowej American Express są możliwe tylko do kwoty w wysokości ponad 1000 € /1100 $ /900 £.

  Jedynie nabywcy, którzy składają oferty w euro, będą mogli skorzystać z opcji przelewu bankowego. Ważne jest, aby korzystać z ogólnoeuropejskiego systemu polecenia przelewu oraz zapłaty SEPA. Stripe, nasz operator płatności internetowych, nie może przetwarzać przelewów SWIFT. Płatności te będą odsyłane na konto bankowe nabywcy. Jeśli nabywca twierdzi, że nie otrzymał przelewu SWIFT z powrotem, koniecznym będzie okazanie pisma z banku, które potwierdza ten fakt. Jedynie wtedy Stripe będzie mógł sprawdzić, co stało się z płatnością.

  Jakie są różnice pomiędzy przelewem SEPA (Jednolitego Obszaru Płatności w Euro) a przelewem SWIFT (Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej)?
  - SWIFT umożliwia transfery pieniędzy za granicę, natomiast płatności SEPA mogą być dokonywane wyłącznie w obszarze SEPA.
  - przelewy SWIFT mogą być realizowane w różnych walutach, a przelewy SEPA jedynie w euro.

 • Posiadam bardzo cenny przedmiot. Czy mój przedmiot nadaje się na aukcję?

  Nasi eksperci zawsze poszukują ciekawych przedmiotów, które mogliby uwzględnić na naszych aukcjach. Możesz zaoferować swój cenny przedmiot na wybranej aukcji lub możesz przesłać go do oceny, a ekspert doradzi Ci, która aukcja najlepiej pasuje do Twojego przedmiotu. Nasi eksperci udzielają również cennych wskazówek, gdyż zależy im, aby Twój przedmiot był zaprezentowany w najlepszy możliwy sposób.

  Jeśli nie masz pewności, czy Twój przedmiot nadaje się na daną aukcję lub chciałbyś otrzymać darmową wycenę swojego przedmiotu, wyślij zapytanie do eksperta, klikając pole tekstowe „Wiadomość do eksperta”, które pojawi się podczas końcowego procesu przesyłania przedmiotu do oceny. Nasz ekspert skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

 • Czy mogę ustalić cenę minimalną (akceptowalną cenę) dla przedmiotu?

  Akceptowalna cena może być ustalona dla przedmiotów, których minimalny oczekiwany zysk ze sprzedaży wynosi co najmniej 200 €. Akceptowalna cena jest to ukryta cena minimalna, za którą sprzedawca będzie skłonny sprzedać swój przedmiot. Jeżeli akceptowalna cena nie zostanie osiągnięta do końca aukcji, przedmiot nie zostanie sprzedany. Wówczas sprzedawca, po dokonaniu zmiany wartości akceptowalnej ceny, ma możliwość ponownego wystawienia przedmiotu na nowej aukcji.

 • Przesłałem ofertę do oceny przez eksperta. Kiedy zostanie ona oceniona?

  Nasi eksperci oceniają wszystkie przesłane oferty najszybciej jak to możliwe. Przeważnie oferta jest oceniana w ciągu tygodnia. Jednakże w przypadku aukcji tematycznych lub aukcji bardzo popularnych, ocena ta może potrwać nieco dłużej. Gdy tylko Twoja oferta zostanie zaakceptowana, zostaniesz o tym poinformowany.

 • Kiedy otrzymam płatność za sprzedany przedmiot?

  Gdy otrzymamy płatność od nabywcy, poinformujemy Cię, że masz 3 dni robocze na wysłanie zamówienia lub przygotowanie go do odbioru. Wypłacenie Twoich płatności będzie zależało od tego, czy zamówienie zostało wysłane lub odebrane przez nabywcę, oraz od tego jaką częstotliwość płatności wybrałeś w swoich ustawieniach pod zakładką „Płatność”.
  Sprzedawcy mają możliwość wyboru jednej z następujących częstotliwości płatności:

  - codziennie
  - raz w tygodniu (w środy)
  - co dwa tygodnie (w pierwszą i trzecią środę miesiąca)
  - raz w miesiącu (w pierwszą środę miesiąca)

  Jeśli zamówienie zostało wysłane: Po dokonaniu wysyłki zamówienia, należy zmienić status zamówienia na „Wysłane”. Jeżeli dostarczony numer śledzenia przesyłki wskazuje na to, iż zamówienie zostało dostarczone, nabywca otrzyma powiadomienie z prośbą o sprawdzenie zamówienia i zgłoszenie wszelkich problemów w ciągu 3 dni od daty otrzymania zamówienia. W czwarty dzień po dostarczeniu zamówienia, Twoja płatność zostanie zaplanowana zgodnie z wybraną częstotliwością płatności.

  * Pamiętaj, że w przypadku, gdy numer śledzenia przesyłki jest nieprawidłowy lub nie odzwierciedla faktycznego stanu zamówienia, po 14 dniach od zmiany statusu zamówienia na wysłane, oczekująca płatność zostanie domyślnie wypłacona zgodnie z wybraną częstotliwością płatności.

  Jeśli zamówienie zostało odebrane: Jeśli zamówienie zostało odebrane przez nabywcę, należy zmienić status zamówienia na „Odebrane”. Po 14 dniach od momentu aktualizacji statusu przez sprzedawcę będziesz mógł otrzymać swoją płatność. Oprócz tego 14-dniowego okresu, dokładna data płatności będzie zależeć od częstotliwości płatności wybranej w ustawieniach pod zakładką „Płatność”.

  Możesz przejrzeć lub zmienić częstotliwość płatności, logując się na swoje konto i klikając poniższe łącze: https://www.catawiki.pl/accounts/settings/payment

  Datę spodziewanej płatności można także znaleźć w potwierdzeniu płatności, które my, Catawiki, wyślemy do Ciebie drogą mailową. Pamiętaj, że płatności są przetwarzane wyłącznie w dni robocze i nie są wypłacane podczas weekendu.

  Jeżeli został otwarty spór, Twoja płatność może zostać wstrzymana do momentu rozwiązania problemu. W razie potrzeby będziemy pośredniczyć w sporze.

 • Kiedy powinienem wysłać przedmiot?

  Gdy tylko wygrany licytant dokona płatności za przedmiot, zostaniesz o tym powiadomiony drogą mailową. Następnie będziesz zobowiązany do wysłania przedmiotu w ciągu 3 dni roboczych.

Pobierz aplikację Catawiki Aukcje Online

Pobierz z App Store Pobierz z App Store