Sarah Orford

Licytator Buddyzm / Sztuka i przedmioty azjatyckie

Sarah Orford

Wyrazistość chińskich rysunków sprawia, że są miłe dla oka.

Sarah Orford jest kobietą czynu, która zbudowała solidne doświadczenie w bardzo krótkim czasie. W domu zawsze była zajęta sztuką, ale chciała też studiować filologię francuską. Język francuski zwyciężył, dlatego przeprowadziła się do Paryża.

Jednakże, Sarah nadal ciągnęło do sztuki, więc w rezultacie ukończyła kurs o nazwie ‘Menedżer ds. rynku sztuki’, który koncentrował się na podejściu praktycznym. Zaraz potem zaczęła robić staże w domach aukcyjnych, takich jak Sotheby i Cabinet Thierry Portier. Tam zafascynowała się sztuką azjatycką, którą zaczęła się zajmować pracując przez kilka lat w galerii specjalizującej się w tej dziedzinie. Ale Sara wciąż nie zakończyła nauki, więc postanowiła zrobić dyplom Azjatyckiej sztuki i kultury, który zainspirował ją do podróży badawczej do Taipei.

Dziś Sarah wreszcie znalazła swoje miejsce: w Catawiki! Ogromna gama zróżnicowanych przedmiotów, które ocenia wystarczają jej, aby zaspokoić jej głód nauki. Szczególne lubi ceramikę, najlepiej z pięknymi dekoracjami i chińskimi symbolami, które ujawniają więcej o pochodzeniu obiektu. Sarah jest wciąż w kontakcie ze znajomymi pracującymi w handlu dziełami sztuki, dzięki czemu może być na bieżąco z informacjami z rynku, tym samym budując entuzjazm do Catawiki.